Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Leżajsk Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celtyk87
    Senior
    • 11-2008
    • 208

    #31
    Nie rozumiem czemu nie mogli zrobić brackiego pszenicznego. Oni w ogóle traktują markę brackie i browar w Cieszynie po macoszemu jak by się go wstydzili i był im kula u nogi. Zresztą dystrybucja brackiego w Bielsku i okolicach Cieszyna mówi sama za siebie.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #32
      Myślę, że tu chodzi o kwestie handlowe. W "Beeeedronce" marka "Leżajsk" jest obecna i znana, a "Brackie" nie. I tyle. Nawet na stronie korporacyjnej H. nie ma takiego piwa jak "Brackie" .

      Na marginesie - w natolińskiej B. jest

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #33
        U mnie Leżajsk Pszeniczny jest, za to nie ma Grodzkiego i Edelweisa.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • motonita2002
          Member
          • 01-2011
          • 41

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnopomarańczowy, lecz mętny, co jest typowe dla piw tego rodzaju [3.5]
          Piana: Mimo dobrego schłodzenia, na początku dość obfita, jednak nie oblepia kufla i dosłownie po 2 min. całkowicie zanika [2]
          Zapach: Z początku wyczuwalny zapach drożdży, z czasem jednak dochodzi słód pszeniczny [3.5]
          Smak: Aromaty zapachowe sugerowały większą rozmaitość smaków. Dominuje uczucie rozwodnienionej "pszenicy", kwaskowatość znikoma, ledwie wyczuwalna. [3.5]
          Wysycenie: Bardzo łagodne. Ale to chyba typowe dla tego rodzaju piw. [3.5]
          Opakowanie: Jak na koncernowy produkt, dość eleganckie. Plus za dedykowany kapsel. Brak informacji o ekstrakcie. Butelka - o dziwo - bezzwrotna. Z datą do 06.04.2012 [4]
          Uwagi: Zakupione w Biedronce.

          Moja ocena: [3.375]
          Last edited by motonita2002; 27-10-2011, 16:43.

          Comment

          • chris1985
            Senior
            • 07-2011
            • 227

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
            jak to jest że w Polsce można kupić leżajska pszenicznego w butelce lub nawet zwykłego w szkle a w Rzeszowie rzut beretem jest tylko L.pełne puszka a pszenicy ani widu ani słychu, no chyba że pojawiło się w tym tygodniu.
            Jutro odwiedzę po pracy jedną i się przekonam.

            Mi się udało kupic w Rzeszowie w Biedronce tam gdzie znajduje sie budynek z napisem Europa II tylko bylo w zupelnie innym regale niż tym, w ktorym sie znajdowaly biedronkowe piwa.
            Last edited by chris1985; 28-10-2011, 12:09.
            Tylko moje piwo mnie rozumie...

            Comment

            • mwa
              Senior
              • 01-2003
              • 5071

              #37
              Moim skromnym zdaniem piwa pszeniczne na tych drożdżach WB-06 są za głęboko odfermentowane.
              Spodziewacie się nie wiadomo czego za ponad 2zł. Przy tej cenie zakupiłem parę butelek i powiem, że w stosunku do ceny piwo jest wyśmienite. Na dodatek dodam, że nie warto (przynajmniej mi jako piwowarowi domowemu) warzyć pszeniczniaka, jako, że zawsze mi nie smakuje. Tu wyraźne są nuty goździkowe, trochę bananów, czego chcieć więcej.
              Pozdrawiam Cię !!!!

              Comment

              • Keeper
                Member
                • 04-2011
                • 44

                #38
                We Wrocławiu przy rondzie Reagana w biedronce dostałem dzisiaj, jednak strasznie malutko tego mieli, nie wiem ile do jutra zostanie, wziąłem dwie butelki, wrażenia pozytywne. Bez porównania do łomży. Jak będzie dostępne na stałe w takiej cenie, to będzie często u mnie gościć na stole.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #39
                  Dotarła i do mnie. W sklepie stoi w kartonach, nawet fajnie wyglądają. Wziąłem w drodze na imprezę sześć sztuk. Szkoda, że tak mało.

                  piana: obfita, nieudało się nalać na raz, redukuje się do cieniutkiej warstwy, trzeba tu coś poprawić,
                  zapach: bardzo przyjemny bananowy, goździki w tle ale wyczuwalne,
                  kolor: typowo pszeniczniakowy, mało drożdży na dnie butelki, przez co nie można porządnie zmętnić piwa,
                  smak: smakowało, pije się przyjemnie, mogło być trochę bardziej treściwsze ale nie jest źle, można spożyć więcej. Primator pszeniczny zamula ten nie, i to jest plus.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6130

                    #40
                    Kolejna pszenica na warsztacie....

                    Piana spora ale na krótko... smak mógłby być dużo gorszy a tu nieźle - da się wypić...
                    W piciu podział na smak i po-smak z naciskiem na gorszy drugi etap...
                    Tradycyjne smaki pszeniczne opisywane wyżej obecne w fazie pierwszej.

                    Bez wyrzutów sumienia i ubytku z portfela rzemieślniczy produkt dla mas...
                    Z kufla zniknęło szybko i bez oporów... dobrze mieć i takie piwo pod ręką...

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #41
                      Wreszcie dorwałem !
                      Za mało osadu, lub go wręcz brak.
                      Piana bardzo obfita i gęsta. Zapach coś w okolicach okocima pszenicznego. Smak tę bardziej ku oko pszenicy jak do mojego ulubionego corneliusa, ale za cenę2,69zł to ta pszenica udałą się bardzo dobrze !

                      Dobry produkt dla szerszego grona w rewelacyjnej cenie !
                      Dobrze, że kupiłem dwa Nie jest to piwo wybitne, ale ja chwilę obecną udało się koncerniakowi zrobić coś przyzwoitego w bardzo dobrej cenie.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #42
                        Jak zwykle w temacie piwnym Warszawa jest miastem II kat. - W Biedronkach w Wawie nie ma. Jest za to rum z Barbardosu w dobrej cenie
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • Komar_Pafnucy
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 1114

                          #43
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jak zwykle w temacie piwnym Warszawa jest miastem II kat. - W Biedronkach w Wawie nie ma. Jest za to rum z Barbardosu w dobrej cenie
                          Na Gocławiu jest. Tylko nie stoi tam gdzie reszta piw a na końcu sklepu.

                          Multitap Crawl
                          Multitap Crawl na Facebook

                          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                          Comment

                          • Mikko
                            Senior
                            • 12-2008
                            • 583

                            #44
                            Jak na piwo z zawartością alkoholu 5.3% strasznie to piwo pali w przełyk, podobnie zresztą jak w 5,5% Leżajsku niepasteryzowanym. Aspirynowa gorzkość zalega długo na podniebieniu pozostawiając lekkie poczucie zgagi. Niby fajnie że kolejna pszenica na rynku, fajnie że tanie ale nie mogę się przekonać. Na razie z podobnej półki wolę Okocim i Łomżę.

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              #45
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Mętny pomarańcz, mógłby być bardziej mętny [4]
                              Piana: Piana średnio wysoka, drobnoziarnista opada dość szybko lecz pozostawia spoty kożuszek, słabe osady na szkle [4]
                              Zapach: Zapach typowo bananowy, goździki w tle(trzeba się trochę wwąchać), czuć minimalny chmiel [3.5]
                              Smak: nieco wodniste, lekko kwaskowe, przy mlaskaniu wydaje się być lekko metaliczne, brak mu treści, wydaje się być słabo zharmonizowane [3]
                              Wysycenie: Za wysokie, przeszkadza w odbiorze piwa [4]
                              Opakowanie: Niebieski napis: Leżajsk razi w oczy na tle beżowego tła, przechwalczy teks na butelce [4]
                              Uwagi: Dość ciekawa pszenica, w bardzo ciekawej cenie, butelka niby bezzwrotna lecz widać wyraźnie, że to ŻGB czyli jednak zwrotna. Ostateczny koszt zakupu to 2,34 !!

                              Moja ocena: [3.425]
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎