Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Herrnbräu, Koźlak/Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Senior
    • 08-2009
    • 991

    #31
    Jako że jeszcze go nie piłem, zakupiłem butelczynę na spróbowanie, powiem szczerze, że na pewno powrócę do niego jeszcze wielokrotnie, piękny ciemno bursztynowy kolor, nutki kawowo-owocowe wyczuwalne od samego początku, odpowiednia goryczka, no coś pięknego. To piwko przypadło mi do gustu od razu, i to chyba nie z powodu że wypiłem przed nim dwa strongi z Jabłonowa, koło których de facto ten koźlaczek stoi w krakowskim kerfurze.
    Last edited by Mario_Lopez; 31-03-2010, 11:57.
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #32
      Mario, unikaj zakupów w małych sklepikach, tam na jednej półce obok piwa potrafi stać "Domestos" albo inny "MrProper" .
      Generalnie, nieco poważniej, szacun za twardą duszę (i żołądek) eksploratora. Znam ten ból, to mogą być przygody typu Yndjana-Dżąs w świecie piwa... Twoje

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #33
        Wiem, wiem, dlatego muszę po prostu poszukać ciekawszych sklepów z odpowiednim asortymentem. Co do sprawdzania różnego rodzaju trunków mniej szlachetnych to uważam że wszystkiego trzeba spróbować
        Twoje zdróweczko
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #34
          Piwo zakupione w Carrefourze Zakopianka w Krakowie. Butelka NRW 0,5l. Moc 7,8%, Ekstrakt? Piękna miedziana barwa. Średnio ciemna. Piwo klarowne. Piana w kawowym kolorze, dość drobniutka, średniej wielkości. Średnio trwała ale w formie kożucha długo się trzyma. Zapach mocny. Bardzo przyjemny, zdominowany przez ciemne słody, z lekką słodyczą. Smak z ciemnymi słodami na czele. Leciutko słodkawy, z goryczką na koniec. Nie czuć alkoholu. Dobry. Wysycenie początkowo dość mocne. Po chwili słabnie i świetnie komponuje się z piwem. Opakowanie ładne. Skromna kolorystyka, wizerunek kozła sugerujący od razy w jakim stylu jest piwo. Ładny dedykowany kapsel. Trochę nie dopasowany kolorystycznie. Szkoda tylko, ze nie podano ekstraktu. Piwo dobre. Gdyby ciut jeszcze wzmocnić smak słodu i minimalnie osłabić słodkość, było by bardzo dobre. Oceniam na 4,5 (1 – 6).
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Mibars
            Junior
            • 02-2010
            • 21

            #35
            Znalazłem to piwo w Piotrze i Pawle i kupiłem z ciekawości, gdyż wyszło, że akurat w Realu zanabyłem "oryginalnego" Koźlaka z Ambera i chciałem go porównać do "podróbki", gdyż kiedyś cośtam przeczytałem, że jakiś browar sklonował etykietę... Wzór się owszem zgadzał, trochę mnie zdziwiło to, że jest etykieta, gdy ja pamiętałem nadruk... I dopiero znajdując ten temat wszystko stało się jasne

            Nie piłem dwóch piw jednocześnie a z jednodniową przerwą, ale pewne porównanie mam.

            Kolor machoniowy, czy identyczny z wyrobem Ambera nie jestem w stanie powiedzieć, ale tak "na oko" mocno zbliżony. Piany było nadspodziewanie dużo, choć szybciej niż w Amberze uległa zredukowaniu. Niestety zawiodłem się na smaku - Prawdziwego Bocka nie piłem (ponoć Koziołkowi z Ambera trochę mu do niego brakuje), ten był słodowo-alkoholowy Po kilku łykach pojawia się równiez umiarkowana goryczka. Za to zapach był przedziwny - taki jakby... sfermentowanych owoców...

            Niestety walory smakowe tego piwa zostały przykryte przez mocno wybijający się na pierwszy plan alkohol... W dodatku to piwo dość mocno "trzepie", nie tak dawno popijałem sobie Żywca Portera z 0,5L butli, który niby ma aż 9,5%, a jednak takich "efektów" nie było...

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #36
              Kolor: Rubinowo-brązowy.
              Piana: Lekko kremowa, drobnopęcherzykowa, opada szybko do szerokiej obręczy.
              Zapach: Intensywny, koźlakowy. Mocno słodowy, czuć wyraźnie karmel, ale i alkoholowe nuty. Mocna strona piwa.
              Smak: Lekka kwaskowatość bardzo szybko przechodzi w karmelową słodycz zakończoną karmelową, mocną goryczą. Treściwe i smaczne.
              Wysycenie: Słabe, ledwo wyczuwalne. Dla mnie brakuje.
              Opakowanie: Butelka NRW z czarną etykietą z kozłem. Nic specjalnego.
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #37
                A mi jak na koźlaka wydał się mało treściwy. Na początku metaliczny posmak, piana zniknęła w mig. Kiedyś wydawał mi się taki sobie, teraz słaby. Piłem w tym sezonie kilka niemieckich koźlaków i ten wypadł bladziutko.
                Kapsel dedykowany, oryginalny z logiem browaru.

                Mam pytanie czy oni mają tego koźlaka w ofercie na rynek niemiecki? Na stronie www nic nie znalazłem.

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #38
                  Jakiś taki kwaskowaty, mało ciała. Jakby kolor był robiony słodem palonym.
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • coder
                    Senior
                    • 10-2006
                    • 1347

                    #39
                    Aromat: bardzo miły, złożone "ciemne" aromaty: karmel, przypalony karmel, brzeczkowy, słodowy, owocowo-kwaskowy.
                    Piana: średnio obfita, rzadka, nietrwała
                    Kolor: ciemnoczerwone, klarowne
                    Smak: karmelowo-słodki, kwaskowy, śliwkowy. Końcówka słodka, słodowa, ciemny chleb. Smak złożony i ciekawy, dobrze zbalansowany
                    Goryczka: słabo wyczuwalna, krótka
                    Odczucie w ustach: pełne, ciężkie, kremowe

                    Ogóne wrażenie: bardzo udany koźlak, pełny, karmelowy, ciekawy

                    Comment

                    • Tschabe
                      Senior
                      • 08-2011
                      • 105

                      #40
                      Bardzo sympatyczny Koźlak. Pijałem go często parę lat temu, a niedawno odkryłem go na nowo
                      Kolor dosyć ciemny, rubinowy. Miły karmelowo-słodowy zapach. Pianka jest dość nędzna, grube pęcherzyki i szybko znika. W smaku karmel, niezła gorycz, kawka i niestety sporo alkoholu, ale to chyba jedyny minus. Butelką i etykietką przypomina produkt Amberu, co jak podejrzewam jest celowe, ale nie będę się bawił w porównania.
                      Lubię

                      Comment

                      • von_scheisse
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 488

                        #41
                        Piwo naprawdę godne polecenia . Smak: Początek słodkawy, karmelowy, potem gdzieś czuć leciutką kwaskowość, ale i gorzką czekoladę, na finiszu delikatny alkohol i lekko orzechowy posmak długo utrzymujący się w ustach. Piwo pełne. Zapach bardzo zachęcający - taki słodowo-karmelowy. Kolor wręcz śliczny - bardzo mocna herbata, pod światło wpada w rubinową czerwień.

                        Warka z datą: 26.01.2013 r.
                        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          #42
                          Początkowo myślałem, że to polskie piwo, dopiero informacja na kontrze wyprowadziła mnie z błędu.
                          Piana wytworzyła się w postaci cienkiej warstewki, która po 2 minutach znikła.
                          Zapach przyjemny, intensywny, słodowy, karmelowy z nutką paloności.
                          Smak nieco słabszy niż zapach, słodowo-karmelowy, lekko kwaskowy, wyczuwalny alkohol.
                          Wysycenie trochę za wysokie
                          Kapsel z nazwą browaru, etykieta przeciętna, brak informacji o ekstrakcie
                          Ocena w skali 1-5, 3,5

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #43
                            Kolor: Czerwonawo-ciemnobrązowy. Pod światło rubinowe refleksy. Nieprzejrzyste.
                            Piana: Beżowa, drobno pęcherzykowa. Mało trwała, szybko opada do obrączki.
                            Zapach: Przede wszystkim wyraźna owocowość: świeża śliwka. Dalej lekki karmel
                            Smak: Treściwe. Mocna słodowość i owocowość. Intensywna śliwka ta sama co w zapachu. Lekki karmel. Czuć rozgrzewający efekt alkoholu w ustach jednak sam alkohol dobrze zamaskowany. Goryczka średnio niska. Lekka kwaskowatość na finiszu.
                            Wysycenie: Średnio niskie.
                            Ogółem: Bardzo przyzwoity koźlak. Pełny, rozgrzewający czyli taki jaki być powinien.
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12118

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                              A mi jak na koźlaka wydał się mało treściwy. Na początku metaliczny posmak, piana zniknęła w mig. Kiedyś wydawał mi się taki sobie, teraz słaby. Piłem w tym sezonie kilka niemieckich koźlaków i ten wypadł bladziutko.
                              Kapsel dedykowany, oryginalny z logiem browaru.

                              Mam pytanie czy oni mają tego koźlaka w ofercie na rynek niemiecki? Na stronie www nic nie znalazłem.
                              A w tym sezonie wydaje mi się bardzo dobry pełen słodowej treści - podchodzący pod dubeltowego koźlaka.
                              Aromat z nutami razowego chleba, podpalany, piana gęsta. W smaku moim zdaniem raczej suszona śliwka (w odróżnieniu u przedpijcy), bo ten kwasek nie owocowy, ale taki bardziej od razowca, trochę karmelu, zakamuflowana słodem goryczka pojawia się dopiero na języku po przełknięciu.

                              Całkiem inne piwo niż opisywałem wcześniej i aż się zastanawiam czy nie pomyliłem piw, bo Barlan zleca swoje piwa różnym browarom.

                              Treściwe, pełne, krągłe, bardzo smaczne o tej porze roku.

                              To piwo podchodzi mi pod lekkiego doppel bocka.

                              Bardzo dobre dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z koźlakami, można porównać z krajowymi.

                              Cały czas jest aktualne moje pytanie na temat pochodzenia tego piwa.
                              Trochę mnie dziwi, że nawet nie ma go w spisie produktów browaru ani na stronie:



                              Myślę, że to piwo nie jest bezpośrednio związane z Herrnbraeu
                              a bardziej z innym browarem grupy BHB Brauholding Bayern-Mitte AG,
                              która zresztą działa pod tym samym adresem co browar Herrnbraeu w Ingolstadt.

                              Może ktoś z Bawarii coś wie więcej na temat BHB Brauholding Bayern-Mitte AG?

                              Comment

                              • DonZ
                                Senior
                                • 03-2013
                                • 303

                                #45
                                właśnie konsumuję to piwko, bardzo dobre

                                Kolor: czerwonobrązowy, ciemnobrązowy, z rubinowymi przebłyskami, klarowne.
                                Piana: Jasnobrązowa jak na kawie, średnio pęcherzykowa, szybko opadająca redukująca się do zera
                                Zapach: przede wszystkim słodowy, wyczuwalny miodowy aromat
                                Smak: Treściwe, słodowe, karmelowe, nawet i jak w aromacie miodowe, taki miód spadziowy iglasty bo i właśnie iglaka dało się wyczuć, średniogoryczkowy, lekko kwaskowaty na końcu.
                                Wysycenie: na początku znaczne szybko schodzące do niskiego.
                                Ogółem: Ogólnie bardzo mi podszedł, jak trafię na jeszcze jeden to możliwe że pójdzie na krótki leżak.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎