Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gab, Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    #16
    No właśnie - do odważnych świat należy. Spróbować powinni. Mnie niestety nie udało się "załapać" na ich pierwszego stouta i bardzo liczę na to drugie podejście. Też uważam, że w chwili obecnej zbyt na ten wyrób będzie.

    Comment

    • zbysia
      Senior
      • 09-2004
      • 907

      #17
      Za to sekcja Częstochowska została obdarzona Piwem Niepasteryzowanym w butelkach.
      Ja ze swojej strony dziękuję Łukaszowi z GAB-u I myslę,że na stouta też przyjdzie czas...A może nasze sklepy forumowe, znając swój rynek też nacisną jako potencjali odbiorcy nie-detaliczni
      fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #18
        W GABie to już chybapół forum znają, ja tam byłam nieraz, Art też, i Naczelnik bywał i Slavoy, Ark też był i Żąleną kiedyś, Częstochowianie i cała masa innych ludków
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • banaszek
          SłabyUżytkownik
          • 02-2005
          • 617

          #19
          Ja nie byłem świadomy tego, że tam pielgrzymki ciągną... Dlatego byłem mile zaskoczony gdy przy okazji wizyty w Wąsoszy, na hasło mojego serdecznego kolegi: "bo on piwowar" dostaliśmy maksymalne dawki piwa jakie dało się zmieścić na motocyklu

          A nasza pielgrzymka miała skład gdyńsko-warszawski. I tak jak pisałem w komentarzu do stouta GABowego - mi również wyglądało na to, że to "przymierzanie się" do nowego warzenia skończy się za parę lat. Odnoszę wrażenie, że to najbardziej oczekiwany produkt w Polsce Czy stout GABa (GAB-u??) był aż tak wyśmienity? Nie piłem...


          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #20
            Przy okazji mogą popatrzeć na Reginę - ten browar nie czekał, nie patrzył, nie było żadnych plotek a za to na rynku jest polski i to naprawdę porządny pszeniczniak. Nie znam wyników sprzedaży ale myślę, że przy zaangażowaniu handlowców sprzeda się cała partia.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
              Nie znam wyników sprzedaży ale myślę, że przy zaangażowaniu handlowców sprzeda się cała partia.
              Miejmy nadzieję, bo po tym co słychac w temacie dostępności pszeniczniaka z Reginy w okolicach browaru, to zimno się robi na karku.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • arzy
                Senior
                • 06-2002
                • 2814

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                Miejmy nadzieję, bo po tym co słychac w temacie dostępności pszeniczniaka z Reginy w okolicach browaru, to zimno się robi na karku.
                W rozmowie z włascicielem GAB-a i podanie za przykałd Reginę i jej Pszeniczniaka, odpoiwiedź była podobna
                "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                Bractwo Piwne
                Skład Piwa
                Piszę poprawnie po polsku!

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #23
                  No bo niestety taka jest prawda. Obawiam się, że może się bardzo źle narobić, jeśli im się nie uda. Browary będą miały namacalny dowód, że nie ma co eksperymentować i zgarbią się jak pierwszego polskiego pszenicznikaka wypuści Carlsberg.
                  A to o czym pisze Zythum wcale o Reginie dobrze nie świadczy. Właśnie trzeba było wywołać zainteresowanie produktem. Twierdzę, ze to piwo mogłoby się sprzedać, ale od razu trzeba założyć, że ma to być produkt ogólnopolski na zasadzie Koźlaka z Ambera. Błędem moim zdaniem było pakowanie tego piwa w zwrotne bączki . Jeżeli piwo jest trochę eksperymentem, nie ma pozycji na rynku to sklepy boją się wchodzić w zwrotne opakowania, o ile nimi nie handlują normalnie. Nie oszukujmy się but. Euro i Stein (tak się chyba nazywa bączek) mają złe konotacje i ich udział w rynku systematycznie spada.

                  Druga sprawa, chcemy wypromować polskiego pszeniczniaka - aż się prosi o porównanie do Grodzisza, niektórzy (ja się do nich nie zaliczam) jeszcze pamiętają to piwo. Należy też sobie odpowiedzieć na pytanie kto w Polsce zna, lubi piwo pszeniczne? Odpowiedź - ci którzy piją Franziskanera za 5-6zł, Paulanera za 6-7 zł, Obolona za 3-4 zł czy piwo z browarów restauracyjnych za 6-8 zł. Jak ktoś taki zareaguje na piwo za 1,05 zł? Czy ktoś w Reginie słyszał o pozycjonowaniu cenowym? Z efektów wynika, że nie. Trzeba było zrobić jak Amber, zakupić kilka tysięcy butelek Vichy 0,33 zapakować w nie piwo w but. niezwrotną to podrożyłoby koszty o jakieś 30-50gr. Mamy piwo za ok. 1,5zł ja bym dołożył do tego następne 30-50 gr marży. Z tej kasy należałoby zapłacić jakiejś dużej sieci handlowej za półkę, ewentualnie jakiejś ogólnopolskiej hurtowni, może dogadać się z Żywiec Trade. Reklamować/prezentować produkt jako luksusowy. Ludzie jeśli takie Jabłonowo mogło wcisnąć swoje importowane pszeniczniaki do Selgrosu to znaczy, że Regina też by mogła. Ale to niestety trzeba pozbyć się mentalności sklepikarza, czyli koszty produkcji wyszły nas 0,70zł, to dajemy 30% marży i wio! To piwo za 0,33 powinno kosztować w sklepie 2,20zł-2,80zł i miałoby szansę się sprzedawać. Za 1,05 może zainteresują się nim amatorzy Imperatora i spółki, ale na pewno nie konsumenci piwa pszenicznego. Obawiam się, że będzie źle.
                  Last edited by kopyr; 23-07-2005, 10:29.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Czes
                    PremiumUżytkownik
                    • 06-2001
                    • 752

                    #24
                    Przypomnę, że Stout GAB-a był warzony dwa razy: w 2000 roku i ponownie, niemal po upływie roku, w 2001.
                    Obie wersje miały swoje własne etykiety - patrz początek wątku.
                    Pierwszy był rozlewany do butelki Steini,"bączka", drugi właśnie do bezzwrotnej, całkiem eleganckiej butelki podobnej do Vichy 0,33l, z foliowym, nie klejonym kapturkiem
                    (by wyglądać atrakcyjniej ale też ukryć nierówności rozlewu wyeksploatowanej nalewarki). Etykieta nawiązywała do Guinnessa
                    Tak, to właśnie miało być piwo na wyższą półkę (zgodnie ze słuszną rynkową filozofią Kopyra).
                    Drugie piwo było niestety gorsze niż pierwsze (stare słody specjalne - jeszcze te z pierwszej warki, nadmiernie upalony jęczmień). Spadające czerwone foliowe kapturki straszyły, guinnessowskiej etykieta naklejana była krzywo, albo z klejowym poślizgiem (kiepska etykieciarka).
                    Mimo specjalnych, choć spóźnionych starań GABa, to drugie piwo było wpadką, która zdaje się do dzisiaj ciążyć na psychice właścicieli.
                    Starania były spóźnione, nie tylko ze względu na starzenie się słodów specjalnych, ale przede wszystkim dlatego, że nie podtrzymano ciągłości podaży piwa, którego pierwsza partia jednak się sprzedała.
                    A sprzedawała się nieźle nawet i w Warszawie, w Ursynowskim Leclercu!

                    Niby "do trzech razy sztuka", ale trzeciej próby raczej nie będzie.
                    Szansa na sukces była 5 lat temu, zabrakło jednak konsekwencji w działaniu.
                    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                    Comment

                    • arzy
                      Senior
                      • 06-2002
                      • 2814

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes
                      (...)

                      Niby "do trzech razy sztuka", ale trzeciej próby raczej nie będzie.
                      Szansa na sukces była 5 lat temu, zabrakło jednak konsekwencji w działaniu.
                      Raczej będzie
                      Najprawdopodobniej w tym roku będziemy mieli możliwośc spróbowania GAB-owskiego Stouta.
                      Trzymam kciuki
                      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      Bractwo Piwne
                      Skład Piwa
                      Piszę poprawnie po polsku!

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #26
                        Informacja ze strony Bractwa Piwnego:

                        Stout z Browaru GAB w Wąsoszy wzbogaci polski rynek piwa. Według informacji uzyskanych przez Bractwo Piwne nowa warka stouta już leżakuje i piwo wkrótce trafi do sprzedaży. Czekamy z niecierpliwością!

                        Zapowiedzi powrotu stouta z GAB-a docierały do piwoszy już od kilkunastu miesięcy. Na pewno nie była to decyzja łatwa. Warka tego piwa sprzed pięciu lat spotkała się z – delikatnie mówiąc – chłodnym przyjęciem. Wówczas niezadowolenie piwoszy, przyzwyczajonych jedynie do piw jasnych, przełożyło się także na inne marki Browaru GAB.
                        Po pięciu latach polski rynek piwa jest dużo bogatszy, a znajomość typów piw większa. Piwo typu stout nie będzie już szokować innością, może natomiast stać się kolejnym – bardzo ważnym – krokiem na drodze do normalności. W tej chwili stout GAB-a leżakuje. Wiadomo już, że został uwarzony bez udziału owsa.
                        Decyzja GAB-a o przywróceniu stouta wpisuje się także w pewien nurt działań podejmowanych przez browary regionalne. Nie mogą one konkurować z potentatami polskiego i światowego piwowarstwa za pomocą pilsów, naturalną drogą rozwoju i zdobywania klientów staje się więc inwestowanie w nowe marki i mniej popularne typy piw.
                        Członkowie Bractwa Piwnego mają kilka powodów do zadowolenia z powrotu stouta. Po pierwsze – wartościowa jest każda inicjatywa zmierzająca do wzbogacenia krajowego rynku piwa. Poza tym – Browar GAB jest Członkiem Wspierającym Bractwa Piwnego. Współtwórca nowego stouta, czyli zaangażowany w prace nad jego recepturą Andrzej Sadownik, jest Członkiem Honorowym Bractwa. A nam wszystkim nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać na nowy smak.

                        Comment

                        • piokl13
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 946

                          #27
                          W ten weekend dane mi było raczyć się nową wersją stouta i to w wersji niefiltrowanej.
                          Piwko rewelacyjne. Pianka, kolor, smak, wszystko wyśmienite.
                          Oby więcej takich produktów na naszym rynku.

                          Comment

                          • zbysia
                            Senior
                            • 09-2004
                            • 907

                            #28
                            Stout pojawił się w butelkach w sklepach Częstochowy, cena oscyluje w okolicach 2,40 zł.
                            Dystrybucją na kraj zajmie się jakaś mega firma: ... King? więc można liczyć na dostępność.
                            Obok tego jeszcze nowe Gab Mocne 6,8%, Jubilat (znany), Kamasutra i wszystkie w nowych butelkach i z nowymi etykietami. Kapsel na Stoucie ekskluzywnie czarny.
                            Last edited by zbysia; 09-06-2006, 09:41.
                            fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #29
                              wow, to już widzę przyszłorocznego zwycięzce w kategorii "specjalne plebiscytu Browar.biz

                              Comment

                              • Maidenowiec
                                Senior
                                • 07-2004
                                • 2287

                                #30
                                Jakby ktoś znalazł to piwko w Wawie to bardzo proszę o informację, kupię kratę od razu
                                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                                Thou shallt not spilleth thy beer!

                                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎