Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec, Mocne Uderzenie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #31
    "mocne uderzenie" to było jeszcze w butelkach Euro i rzeczywiście czy w puszce czy w butelce było ciężko wypijalne. teraz to co innego, rzeczywiście dominuje słodowy smak, ale nie ma żadnych niekorzystnych posmaków i piwko dobrze się pije.

    Comment

    • zAjkA
      Senior
      • 12-2004
      • 1089

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Niczym specjalnym nie zachwyca. Nieco za jasny jak na mocne piwko. [3.5]
      Piana: Początkowo wysoka, obfita, drobnoziarnista. Po ok. 3min widoczna już pod postacią kożuszka. Pozostawia ślady na sciankach szklanicy. [4]
      Zapach: Zapach jak w mocnym piwie. Wyraźny chmielowy, z lekką nutą słodową. [3.5]
      Smak: Goryczka może nie jest jakoś szczególnie mocna ale ma w sobie troche dziwny posmak. Taki kwaśno gorzki. [3]
      Wysycenie: Wystarczalne. W sam raz. [4]
      Opakowanie: Butelka 0,5l. Etykiety w stylu Strzelca. [4]
      Uwagi: Piwo z paczki od Mapajaka. Dzięki Przyznam że średnio mi smakowało to piwo. Nie wiem czy jeszcze kiedyś do niego wróce.

      Moja ocena: [3.4]
      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jak na mój gust nieco za jasny - określiłbym go jako głębokie złoto. Ponadto piwo było lekko mętne. [3.5]
        Piana: Nawet wysoka, średniobańkowa inawet trwała. Widoczne ślady na ściankach. [4]
        Zapach: Nie za mocny, ostry, chmielowy. [3.5]
        Smak: Smak mało wyrazisty - głównie spora goryczka, dalej delikatne aromaty chmielowe i słodowe. [3.5]
        Wysycenie: Spore, ale nie za duże. Przyjemnie się piło. [4.5]
        Opakowanie: Estetyczne, od dawna w zbliżonym kanonie, firmowy kapsel. [4.5]
        Uwagi: Nabyte w Leżajsku w sklepie spożywczym. Ogólnie mało wyraziste, ale do ewentualnego powtórzenia. Choć doznania za słabe jak na mocne.

        Moja ocena: [3.65]

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #34
          ostatnio coraz trudniej do dostania. kilka sklepów obszedłem nim trafiłem na ostatnią sztukę. moim zdaniem od przejścia z but. euro piwo się poprawiło. dominuje słodowy posmak przyjemnie łagodzony znośnie wysoką goryczką. nasycenie przyzwoite, ale piana jak we wszystkich ostatnio pitych produktach z Jędrzejowa słabiutka, acz zostająca do końca w postaci cienkiej wartstwy na powierzchni. dużo lepiej smakuje pod koniec terminu ważności.

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Głeboko złoty, jak na mój gust za jasny. Piwo lekko mętnawe. [3.5]
            Piana: Piana wysoka, średniobańkowa, nawet trwała. [4]
            Zapach: Słaby, chmielowy, ostry. [3.5]
            Smak: Smak płaski - cierpkawa goryczka, lekkie aromaty chmielowe, słodu jakoś nie za bardzo czuć. [3.5]
            Wysycenie: Gazu sporo, ale nie za dużo. [4]
            Opakowanie: Opakowanie eststyczne, utrzymane w konwencji piw mocnych - dominują ciemne barwy. [4]
            Uwagi: Nabyte w Leżajsku.

            Moja ocena: [3.6]

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złoty, w istocie niewiele ciemniejszy niż jasne pełne. czy to może być zarzut? [4]
              Piana: nie zachwyca. przy nalaniu obfita gruboziarnista, po chwili zostaje cienka, dziurawa warstewka trzymająca sie do końca. [3]
              Zapach: słodowy, ale w miarę picia czuć wyraźniej chmielowe nuty. niestety co partia jest inaczej. [3.5]
              Smak: nie czuć mocy alkoholu, słodowa pełnia harmonizuje z średniomocną goryczką. brak innych, nieciekawych posmaków obecnych dawniej. [4]
              Wysycenie: zupełnie dobre wysycenie. [4]
              Opakowanie: po początkowej zmianie napisu na Royal Unibrew na górze spowrotem Browar Małopolski. kapsel co dawniej i dobrze. rewolucji tu nie trzeba. wszystko jak trzeba. [5]
              Uwagi: najwyższy czas zrobić korektę oceny

              Moja ocena: [3.775]

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                Moja ocena: [2.975]
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                Uwagi: najwyższy czas zrobić korektę oceny

                Moja ocena: [3.775]
                No i Twoja ocena się podniosła, a pisałeś w innym temacie, że piwa z Jędrzejowa się pogorszyły

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #38
                  a popatrzyłeś kiedy oceniałem pierwszy raz? to było tak dawno, że wówczas mocnego nie "trawiłem" ze względu na niepijalny posmak. od tego czasu poprawił się sam produkt, ale generalnie jest słaby.

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                    a popatrzyłeś kiedy oceniałem pierwszy raz? to było tak dawno, że wówczas mocnego nie "trawiłem" ze względu na niepijalny posmak. od tego czasu poprawił się sam produkt, ale generalnie jest słaby.
                    Popatrzyłem, popatrzyłekm. Ja tak tylko, żeby zagaić

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • Komar_Pafnucy
                      Senior
                      • 08-2005
                      • 1114

                      #40
                      Czy to jest to samo co Strzelec Mocne?

                      Chciałem ocenić piwo Strzelec Mocne ale nie mogę go nigdzie znaleźć (w serwisie oczywiście bo w 'realu' właśnie przede mną stoi). Co jest grane? Mocne Uderzenie to to samo? Na puszce napis "+50% gratis" i data ważności do kwietnia. Pomocy!

                      Multitap Crawl
                      Multitap Crawl na Facebook

                      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23805

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy
                        Chciałem ocenić piwo Strzelec Mocne ale nie mogę go nigdzie znaleźć (w serwisie oczywiście bo w 'realu' właśnie przede mną stoi). Co jest grane? Mocne Uderzenie to to samo? Na puszce napis "+50% gratis" i data ważności do kwietnia. Pomocy!
                        niewykluczone że zapomniałem go dodać.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy
                          Chciałem ocenić piwo Strzelec Mocne ale nie mogę go nigdzie znaleźć (w serwisie oczywiście bo w 'realu' właśnie przede mną stoi). Co jest grane? Mocne Uderzenie to to samo? Na puszce napis "+50% gratis" i data ważności do kwietnia. Pomocy!
                          To jest to samo, tyle, że producent już chyba dawno wycofał się z "Uderzenia" w nazwie (ale może pod wpływem Chucka Norrisa powróci do starej nazwy )

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #43
                            nazwa "mocne uderzenie" obowiązywał do czasu zmiany butelek (a tym samym etykiet). Potem było już Mocne. dla mnie jest to to samo piwo, ale jak ktoś chce wydzielać, prosze bardzo

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                              nazwa "mocne uderzenie" obowiązywał do czasu zmiany butelek (a tym samym etykiet). Potem było już Mocne. dla mnie jest to to samo piwo, ale jak ktoś chce wydzielać, prosze bardzo
                              To niech przeniesie też moje posty z tematu Mocne Uderzenie, bo odnosiły się one do Mocnego

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              • piowen
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 207

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Klarowny, jasno-złoty, , trochę za jasny [4]
                                Piana: Bardzo mizerna, po nalaniu błyskawicznie znika, pozostawiając na powierzchni niewielkie plamy [2.5]
                                Zapach: Wyraźnie słodowy i coś ponadto trudne dla mnie do zdefiniowania [4]
                                Smak: Bogato - cóż za niespodzianka!
                                Wyraźna słodycz wybija sie na pierwszy plan, w ślad za nią lekki, goryczkowy posmak - harmonia prawie idealna [4.5]
                                Wysycenie: Spore, może nawet za duże, ale z drugiej strony pozwalające na spokojne wypicie puszki bez pośpiechu - ostro szczypie po języku [4.5]
                                Opakowanie: Poprawne i schludne. Czarna puszka, na niej wyraźne napisy (m.in. Browar Małopolski), wszystko w uzupełniających kolorach czerwono-złoto, białych. In minus - brak informacji o ekstrakcie [4]
                                Uwagi: Jestem pod wrażeniem! Piwko wchodziło łatwo i co najważniejsze z wielką przyjemnością. Kupiłem je w Intermarche w Rzeszowie, puszka miała ważność do 01.2008. Ćhyba zrobię sobie spory zapas - ktoś tu przecież powiedział, że pod koniec terminu smakuje jeszcze lepiej...

                                Moja ocena: [4.075]
                                "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎