Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Gronie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rotmistrz
    Senior
    • 06-2005
    • 469

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnosłomkowy, bardzo klarowny [4.5]
    Piana: małe pecherzyki, pozostawiała ślady na szkle, biała [4]
    Zapach: mocny, bardzo cmielowy [4.5]
    Smak: bardzo dobry, wspaniala gorycz, [5]
    Wysycenie: dobre, pprzez cały okres spożycia unosiły się bąbelki gazu od samego dna [4]
    Opakowanie: klasyczna butelka, kolorowa etykieta która zawiera wsystkie informacje o piwie [4]
    Uwagi: Jedn z lepszych piw na naszym rynku

    Moja ocena: [4.6]

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19170

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: klarowny, raczej jasnozłoty, ciut blady [4]
      Piana: takiej mizerii dawno nie widziałem. no po prostu szczena opada tak szybko ja ta piana; grube saturatorowe bąble i po minucie koronkowe wspomnienie na powierzchni [1]
      Zapach: chmielowy, bez obcych akcentów [4]
      Smak: gryzący smak CO2 z finalną goryczką [3]
      Wysycenie: stanowczo za duże, choć dzięki niemu nie czuje się tak rozwodnienia [2.5]
      Opakowanie: poprawny komercjalizm [4]
      Uwagi: piłem to piwo po naprawdę pysznym (co prawda przeterminowanym w lodówce od 2 miechy) książęcym tegoż browaru i sam się dziwię jak mogłem to pić.

      Moja ocena: [3.225]

      Comment

      • lukasek
        Junior
        • 01-2006
        • 15

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: szczero złoty i taki ma zostać [5]
        Piana: zbyt szybko ucieka [3.5]
        Zapach: nic nie poczułem [2]
        Smak: bardzo smaczne, niezbyt ostre [5]
        Wysycenie: za duzo bąbelków [1]
        Opakowanie: możńaby urozmaicic etykietę oraz zrobic butelkę o pojemności 1l [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, kalrowny, bez zarzutu. [4.5]
          Piana: Znika niemal natychmiast. Od razu po przelaniu jest gruboziarnista i nietrwała. [2]
          Zapach: Wyrażny, chmielowy. [3.5]
          Smak: Nachalna goryczka, która pozostawia nieprzyjemy posmak. Poza jest kwaśnawe i lekko słodkie z metalicznym posmakiem. [2.5]
          Wysycenie: Za silne, zdecydowanie przesadzone. Drażni język i gardło. [2]
          Opakowanie: Estetyczna, czytelna, oszczędna w kolory etykieta, dedykowany kapsel. Nie ma się czego przyczepić. [4]
          Uwagi: Ostatnio każde moje podejście do tego piwa kończy się umiarkowanym entuzjazmem. Kiedyś uważałem je za jedno z lepszych piw...

          Moja ocena: [2.95]

          Comment

          • Scriptus
            Senior
            • 04-2006
            • 189

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnozłoty, kolor sugeruje lekkie piwko, zachęca do zaspokojenia pragnienia [5]
            Piana: Piana gruboziarnista, niebyt trwała, nie ma charakteru "piwnej śmietanki", w sumie, moze być... [4]
            Zapach: zapach chmielowy, dla piwosza zachęcający [4.5]
            Smak: Smaczne piwo, lekkie, takie na gorący letni dzionek, goryczka w normie, [4.5]
            Wysycenie: OK, w smau gazu nie brakuje, szkoda, ze z tego wychodzi słaba piana [4.5]
            Opakowanie: Jak na standartowe, masowe piwo, standartowe opakowanie mnie zadowala, czytelna etykieta zawiera wszystkie potrzebne informacje zamieszczone w przejrzysty sposób [5]
            Uwagi: Lubię sobie kupić ze dwa takie piwka do obiadku, lekkie i przyjemne, zwłaszcza w upalne lato. Orzeźwi, a nie zwala z nóg, jak cięższe piwa.

            Moja ocena: [4.5]
            Nic lepszego od Brackiego :)

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4999

              Poniewaz Tyskie Gronie przebrnelo pomyslnie przez wszystkie zawilosci przepisow importowych mojego stanu i pojawilo sie w New Jersey, postanowilem sprobowac jak smakuje koncernowka na eksport.
              I tu zaskoczenie, ladna 5 minutowa piana, przyjemny chmielowy zapach, delikatne wysycenie i smak, no wlasnie, nie spodziewalem sie tak lagodnego piwa.
              Delikatna slodowosc, ktora gdzies na koncu przechodzi w prawie niezauwazalna goryczke.
              Jesli bedzie trzymac ten poziom to koncerniak zagosci w moim Dzienniku Piwnym na dluzej jako lekki przerywnik mojego obecnego (dostepnego tu) faworyta, Black BOSSa z Witnicy.
              Cena 6-paka po 330 ml to 6$.
              5410 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasne, slomkowe, bez zarzutu raczej [4.5]
                Piana: szczerze mowiąc nie odnotowałem takowej, nie zostawia nawet sladów na szklanicy [1.5]
                Zapach: słaby, ledwie wyczuwalny, typowy dla koncernowek [3.5]
                Smak: Lekki, słaba goryczka, nie jest to piwo rewelacyjne, dośc wodnite. Dobre do obiadu lub do przepłukania gardła. [3.5]
                Wysycenie: Najlepszy element. szczypie lekko w jezyk, ale odciaga od wodnistosci i słabej goryczki, nieco dodaje piwu "ikry", ktorej i tak mu brakuje [4.5]
                Opakowanie: tyskie to tyskie, od wielu lat wprowadza sie tylko zmiany kosmetyczne, ale ogolnie etykieta jest ok, jasna, obrazuje charakter piwka. [5]
                Uwagi: piwo lekkie, dobre tylko w przypadku braku czego innego w sklepie/barze. szkoda ze nie przyszło mi skosztować Ksiązęcego, podobno dużo lepsze. Ale moze jeszcze bede miał okazje.

                Moja ocena: [3.475]

                Comment

                • j_wayne
                  Junior
                  • 10-2005
                  • 27

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Kolor jasnozłoty bardzo dobry jak na piwo o ekstrakcie 11.7% klarowność też bez zarzutu daję pełną notę. [5]
                  Piana: Raczej grubopęcherzykowa od początku jest bardzo cieńka i nietrwała. Szybko pozostaje po niej tylko wspomnienie. [2]
                  Zapach: Zapach owszem nie należy do intensywnych, ale nie widzę w nim nic zniechęcającego. [4]
                  Smak: Bardzo dobre raczej lekkie piwko ze świetnie wyważoną goryczką i z lekkim słodowym posmakiem. [4.5]
                  Wysycenie: Takie jakie powinno być w każdym piwie. Bardzo długo utrzymują się w kuflu i wyraźnie czuć je w ustach które nie drażnią języka. [5]
                  Opakowanie: Ładna etykieta, klasyczna butelka zwrotna, wszystkie potrzebne informacje i kapsel firmowy daję 4,5. [4.5]
                  Uwagi: Dobre lekkie piwko wręcz idealne na upalne dni (takie jak dziś) po dość przystępnej cenie 2.29

                  Moja ocena: [4.125]

                  Comment

                  • Andi
                    Senior
                    • 07-2001
                    • 1915

                    Inny Koncerniak

                    Zastanawialem sie czy ten Post wlozyc Tutaj czy zalozyc inny Temat.
                    Juz wiele razy pisalem ze Niemcy zostaja zalewane przez Polskie Piwa a szczegolnie Tychy,Zywiec i Lech
                    naczytalem sie tego na Temat Tyskich Groni i nie wiem czy to jest To samo czy calkiem inne piwo.
                    Kupione Tutaj jest DOBRE
                    Mocny smak Chmielowy z doskonala Goryczka.
                    Piana bardzo obfita i dlugo trwala.
                    Kolor Bursztynowy jasny ale Piekny
                    Wcale sie nie dziwie ze Piwo to jest najbardziej sprzedawanym Piwem w niektorych Sklepach i jest tego wiecej niz Popularnych piw typu warsteiner Czy Krombacher.
                    Roznice nie sa tylko smakowa ale rowniez Zewnetrzne na Etykiecie
                    Gronie w Polsce maja Zolty matowy poblask gdy tutejsze sa Zlote blyszczace.
                    Jadac ostatnio do Polsce zabralem kilka Butelek TYSKICH GRONI
                    I o dziwo wszyscy zauwazyli roznice w Smaku i wygladzie i nie wiezyli ze to to same Piwo przywiezione z Niemiec jest duzo lepsze i o dziwo Tansze niz w POLSCE.
                    Mysle ze Medale ktore To piwo uzyskalo w Monachium i gdzie indzeiej same mowia za Siebie
                    Attached Files
                    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                    http://www.andreas-kronkorken.de

                    Comment

                    • Andi
                      Senior
                      • 07-2001
                      • 1915

                      I jeszcze Odwrotka Etykiety
                      Attached Files
                      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                      http://www.andreas-kronkorken.de

                      Comment

                      • darko
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 2078

                        Termin przydatności 01.07.07 Czyli prawie rok. "Polskie" Tyskie ma termin chyba 180 dni...

                        Comment

                        • Andi
                          Senior
                          • 07-2001
                          • 1915

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko
                          Termin przydatności 01.07.07 Czyli prawie rok. "Polskie" Tyskie ma termin chyba 180 dni...


                          nawet tego nie zauwazylem ale mysle ze chocby To piwo mialo tylko 180 Dni przydatnosci to i tak by sie nie zepsulo
                          Jestem co Tydzien w moim Ulubionym Gertänke-Markt i widze ze Swieza dostawa Polskich Piw jest na biezaco-bywaly dni ze nawet Brakowalo tych piw w Sklepie.
                          teraz Wlasciciel sprowadza po kilka Palet i wszystko idzie jak Woda
                          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                          http://www.andreas-kronkorken.de

                          Comment

                          • Pinio74
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 3881

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Andi
                            (...) Jestem co Tydzien w moim Ulubionym Gertänke-Markt i widze ze Swieza dostawa Polskich Piw jest na biezaco-bywaly dni ze nawet Brakowalo tych piw w Sklepie.
                            teraz Wlasciciel sprowadza po kilka Palet i wszystko idzie jak Woda
                            Ciekawe, czy piją je Niemcy, czy też Polacy, którzy tam przebywają?
                            BIRRARE HUMANUM EST

                            Comment

                            • darko
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 2078

                              Nie chodzi o to, że się może epsuć, tylko o to, że technologia produkcji może trochę się różnić => smak będzie inny, może lepszy => Tyskie dostaje medale.

                              Comment

                              • Andi
                                Senior
                                • 07-2001
                                • 1915

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74
                                Ciekawe, czy piją je Niemcy, czy też Polacy, którzy tam przebywają?

                                Z tego co zauwazylem To piwo kupuje wiele Polakow tutaj przebywajacych albo pochodzacych ale coraz wiecej Rodowitych Niemcow tez ma mozliwosc tego sprobowac i juz slyszalem ze chocby na Röznice cenowa wielu zdecydowalo sie na jego kupno
                                I mysle ze nie popelnili zadnego bledu gdyz moim zdaniem Gronie Tutejsze smakuje lepiej nie Warsteiner,Krombacher,Bitburger albo Veltiuns.
                                I uwiez mi ze ja probowalem juz wielu piw i TO mi tutaj smakuje.
                                Ale musze powiedziec ze bedac w Polsce mi nie smakowalo i zawsze wolalem cos innego
                                Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                                http://www.andreas-kronkorken.de

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎