Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mohylek
    Member
    • 02-2005
    • 37

    #46
    Wspaniałe piwo.
    Wypijam zazwyczaj kufelek bądź dwa w cudownie obskurnej knajpce na zielonogórskim dworcu. Z beczki posiada ono intensywny i niezwykle zrównoważony smak i atrakcyjny aromat. Jedyne z szeroko reklamowanych polskich piw , do którego nie mam zastrzeżeń
    Piwna strona Pragi:
    http://www.praskie-gospody.siec.com.pl

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Słomkowy, przeciętny niczym się nie wyróżniający. [3.5]
      Piana: Biała, Początkowo wysoka i gęsta w połowie picia całkowicie zanika. [3]
      Zapach: Chmielowy, delikatny – przeciętny. [3]
      Smak: Bardzo delikatny, chmielowy, orzeźwiający jednak jak na mój gust zbyt mało goryczkowy. [3]
      Wysycenie: W normie choć nie zaszkodziłoby gdyby było troszkę większe. [3.5]
      Opakowanie: Bardzo mi się podoba, dopracowane niemal w każdym szczególe, estetyczne, stonowane bez zbędnych ozdobników. Na minus trzeba zaliczyć brak podania ilości ekstraktu. [4.5]
      Uwagi: Ogólnie rzecz biorąc nigdy zbytnio nie przepadałem za piwami z Okocimia i to piwo trochę zmienia ten stan rzeczy. Mam zamiar spróbować dostępne w mojej okolicy inne piwa z tego browaru wysoko oceniane przez forumowiczów (Palone, OK Beer) i może to zmieni trochę moje opinie na temat tego browaru. Jednak wracając do ocenianego piwa to wypada ono całkiem nieźle na tle innych piw koncernowych choć do Żywca trochę mu brakuje.

      Moja ocena: [3.125]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • mohylek
        Member
        • 02-2005
        • 37

        #48
        się kończy

        Wczoraj pani w osiedlowym sklepiku powiedziała, że szef przestał zamawiać okocimia bo nikt go nie kupuje. Podobno byłem jedynym klientem, który kupował to piwo, a reszta dostawy się przeterminowywała. Klienci za to masowo kupują, za przeproszeniem Harnasia i ten nowy wynalazek - Palone, i teraz to te piwa przejęły półeczkę, z której co jakiś czas podbierałem Jasne Pełne...
        Piwna strona Pragi:
        http://www.praskie-gospody.siec.com.pl

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #49
          Harnasia to z tego względu że jest stosunkowo tani i mocno reklamowany. A co do Okocima Palonego to wydaje mi się że z nim będzie jak z Jasnym Pełnym i też zniknie z wielu sklepów po jakimś czasie. Narazie ludzie kupują z ciekawości bo jest to jakaś nowość i chcą ją sprawdzić ale nie wierzę że się do niego przekonają.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • zAjkA
            Senior
            • 12-2004
            • 1089

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasno złocista barwa. [4]
            Piana: Na początku troche jej było z uplywem czasu szybko jednak znikła. [3]
            Zapach: Prawie nie wyczuwalny. [2]
            Smak: Chmielowy z wyraźną goryczką.Przez pewien czas gorzkawy posmak pozostaje na języku. [3.5]
            Wysycenie: Jak dla mnie trochę odbiegało od normy. [3]
            Opakowanie: Biała puszka z logo Okocimia. [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.9]
            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnobursztynowe, klarowne [4]
              Piana: dośc zwarta,biała,drobna, opada powoli zostawiając krzaczki na szkle [3.5]
              Zapach: oprócz slodowej woni da sie wyczuć leciutkizapach podobny dla grysu kukurydzianego slodkawo-mdły [3]
              Smak: jak dla mnie zbyt wodniste,zbyt mocno szczypiace w język, wręcz ostre,gioryczka dziwna, sztuczna i napewno nie chmielowa, czuć w tym piwie zbyt szbko proces produkcji [3]
              Wysycenie: za duże [3.5]
              Opakowanie: ładna puszeczka,dopasowane kolory do typu piwa, brak podanej zaw.ekstr. [4.5]
              Uwagi: nie ten smak pilsa,nie podchodzi mi pod żadnym pozorem,długo po to piwo drugi raz nie sięgnę

              Moja ocena: [3.2]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #52
                Zdziwiłem się, gdy zobaczyłem to piwo w sklepie, bo byłem przekonany, że całkiem wymarło. A tu okazuje się, że CP nie tylko Portera wysyła prawie wyłącznie na eksport - dzieje się tak także z ichnim flagowym niegdyś produktem. Jakimś dziwnym trafem piwo to znalazło się jednak na Lwowskiej we Wrocławiu za ok.2,50.
                Buteleczka 0,33 z wytłoczeniami "Okocim" tuż poniżej szyjki, jakby miniaturka tych powszechnie stosowanych przez CP.
                Piwo całkiem niezłe, w sumie pasuje tutaj mój opis sprzed paru lat, ale z jednym wyjątkiem - piana, choć z początku obfita, marnieje w oczach i znika zanim zdążymy zrobić zdjęcie.
                Moim zdaniem jako tzw. codzienne piwo byłoby jak najbardziej OK i jak by było nadal normalnie dostępne, kupowałbym je bez żenady.
                Attached Files
                Last edited by slavoy; 03-08-2007, 15:19. Powód: takie tam ;)
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • Hmel
                  Member
                  • 07-2008
                  • 43

                  #53
                  Od jakiegoś tygodnia Okocim jasne Pełne znowu w wersji butelkowej i puszkowej - widziałem w szczecińskim Tesco. Butelka (brązowa) wzorowana na Carlsbergu (z wytłoczkami, także niestety bezzwrotna). Puszka zielona. Zawartość alkoholu 5,6%. Tradycyjnie nie podano już zawartości ekstraktu.

                  Może ma ktoś foto bo ja nie zrobiłem?
                  Miałem iść na wojnę - poszedłem na piwo

                  Comment

                  • woli
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 121

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hmel Wyświetlenie odpowiedzi
                    Od jakiegoś tygodnia Okocim jasne Pełne znowu w wersji butelkowej i puszkowej - widziałem w szczecińskim Tesco. Butelka (brązowa) wzorowana na Carlsbergu (z wytłoczkami, także niestety bezzwrotna). Puszka zielona. Zawartość alkoholu 5,6%. Tradycyjnie nie podano już zawartości ekstraktu.

                    Może ma ktoś foto bo ja nie zrobiłem?
                    Zerknij tu: http://www.browar.biz/forum/showthre...ghlight=okocim

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6185

                      #55
                      Piana... średnia na starcie... potem prawie nic /niepełna obwódka/
                      Gaz... średni... do słabego...
                      Zapach... lekko słodowo chyba chmielowy z lekkim owocowym...
                      Kolor... bursztynowy
                      Smak... lekkie, słód - chmiel...

                      Myślałem że będzie gorsze... zaskoczenie - dało się wypić...
                      Attached Files

                      Comment

                      • badejza
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 277

                        #56
                        Ale butelki mają coraz bardziej tandetne. Jak sobie porównuję tę z tamtą, którą zamieścił Slavoy w 2007r. to nie ma porównania.
                        Chamstwo w państwie, Panie.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9747

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika badejza Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jak sobie porównuję... [...] ...to nie ma porównania.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #58
                            Kolejni na siłę "odmładzają" swoją markę, ale wyszło nie młodo i nie ciekawie.
                            Młody target" nie kupi tego marketingu, a "staremu" tylko podpadną

                            Piwo jest wypijalne, lepsze od lechotyskożywca, ale nadal trąci znacznie wodą

                            Wolę białą OKEJKĘ
                            Last edited by dlugas; 06-06-2013, 17:49.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Mikko
                              Senior
                              • 12-2008
                              • 583

                              #59
                              Wypite z butelki piwo na początku zauroczyło mnie wyjątkowo jak na piwo koncernowe trwałą pianą. Pozwolę sobie zamieś fotkę. Górne zdjęcie pokazuje pianę minuta po nalaniu, dolne pod koniec picia. Widać ktoś popracował. Nie popracowali natomiast nad smakiem, które nie tyle jest gorsze od wersji Premium w której są jakiś opary słodowego smaku i jest w miarę pijalna, to to piwo bardziej przypomina bezsmakowego Żywca plus nieznośna aspirynowa gorzkość. Paskudne piwo, ale piana imponująca. Czy po wejściu wersji Jasne Pełne wersja Premium będzie dalej utrzymywana, wie może ktoś?

                              http://img855.imageshack.us/img855/6...0607168ddd.jpg

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                #60
                                Nie popracowali natomiast nad smakiem, które nie tyle jest gorsze od wersji Premium w której są jakiś opary słodowego smaku i jest w miarę pijalna, to to piwo bardziej przypomina bezsmakowego Żywca plus nieznośna aspirynowa gorzkość. Paskudne piwo, ale piana imponująca. Czy po wejściu wersji Jasne Pełne wersja Premium będzie dalej utrzymywana, wie może ktoś?
                                a to nie jest to samo piwo tylko etykieta i marketing się się zmieniły?
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎