Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Michael Jackson zmarł :(

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23805

    Michael Jackson zmarł :(

    Wczoraj zmarł specjalista i krytyk piwny Michael Jackson (The Beerhunter). Taką informację wygrzebałem http://www.brookstonbeerbulletin.com...n-passes-away/

    Nie jest to co prawda potwierdzona informacja, ale chyba nikt by sobie z tego nie żartował.

    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • dori
    Senior
    • 10-2004
    • 320

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    Wczoraj zmarł specjalista i krytyk piwny Michael Jackson (The Beerhunter). Takš informację wygrzebałem http://www.brookstonbeerbulletin.com...n-passes-away/

    Nie jest to co prawda potwierdzona informacja, ale chyba nikt by sobie z tego nie żartował.

    smutne
    od dłuższego czasu chorował ponoć na Parkinsona, jego strona internetowa też nie nie była aktualizowana od ponad roku.

    Comment

    • huanghua
      Senior
      • 10-2005
      • 1910

      #3
      Zawsze szkoda jak ktoś odchodzi, a jeszcze jak współdzielił zainteresowania to żal jest zwielokrotniony.
      Last edited by huanghua; 30-08-2007, 17:26.
      W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

      Comment

      • Maidenowiec
        Senior
        • 07-2004
        • 2287

        #4
        Pub trade news and business support articles from the industry’s oldest and most-respected magazine, as well as the biggest selection of UK pubs for sale or lease.


        Wygląda na to, że jest to smutna prawda.
        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

        Thou shallt not spilleth thy beer!

        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Ciekawe kiedy ukaże się polskie wydanie którejś z książek tego wybitnego eksperta? W Czechach jego przewodnik po najlepszych piwach świata kupiłem sobie bodajże 7 lat temu a Czesi raczej nie słyną ze zróżnicowania piwnych gatunków...
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Czes
            PremiumUżytkownik
            • 06-2001
            • 752

            #6
            To Michael Jackson swoimi publikacjami uświadomił mi doniosłą rolę i bogactwo piwa w naszej kulturze.
            I w tym smutnym momencie dziękuję Mu za to!

            Wznieśmy toast za Jego duszę, najlepiej piwem z belgijskim rodowodem, który cenił chyba najbardziej!
            O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
              Ciekawe kiedy ukaże się polskie wydanie którejś z książek tego wybitnego eksperta? W Czechach jego przewodnik po najlepszych piwach świata kupiłem sobie bodajże 7 lat temu a Czesi raczej nie słyną ze zróżnicowania piwnych gatunków...
              Ukazało się na początku lau 90-tych. Mam polską wersję "Michael Jackson's Pocket Guide to Beer" z 1994 roku, wydaną przez Pascala.

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                Ciekawe kiedy ukaże się polskie wydanie którejś z książek tego wybitnego eksperta? W Czechach jego przewodnik po najlepszych piwach świata kupiłem sobie bodajże 7 lat temu a Czesi raczej nie słyną ze zróżnicowania piwnych gatunków...
                Ja stwierdziłem, ze się nie doczekam i zamówiłem przez jedną z księgarń Great Beer Guide, z kosztami przesyłki wyniosła mnie ta zabawa jakieś 65zł, co za tę książkę i tak wydaną jest IMO ceną do przyjęcia. Nie bez znaczenia jest tutaj mocny kurs złotówki. Niestety co szczególnie męczące trzeba czekać około miesiąca.

                Co do głównego tematu, to wielka strata. Tyle dobrze, że pozostawił dość bogatą spuściznę. Odszedł wielki autorytet w kwestii piwa, może spotkamy się kiedyś w piwnym raju?
                blog.kopyra.com

                Comment

                • beny
                  Senior
                  • 03-2001
                  • 984

                  #9
                  Wielka szkoda na święta miała wyjść książka zamówiona prze Browary Tyskie :-(
                  Z piwnym pozdrowieniem
                  Radosław Kwiecień

                  http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Na stronie http://allaboutbeer.com/ jest zamieszczony ostatni felieton Michaela Jacksona z 22 sierpnia. Sam tytuł jest... hmm... szokujący, dosadny, kpiący, a brzmi "Did I Cheat Mort Subite?" Pisze on w nim o swojej chorobie i o tym co robił w ciągu tego roku. Bardzo ciekawy jest następujący fragment:
                    I have been in Poland twice this year. On both beer and whisky business. I am beginning to reach the conclusion at this late stage that Slavic girls are as magnetically charming as Colleens, perhaps without the downside of Yeats's "terrible beauty."
                    Krótkie tłumaczenie: pisze, zę był w tym roku w Polsce dwukrotnie. W interesach/w sprawie dotyczącej zarówno piwa, jak whisky. Wychwala również wdzięk i urok słowiańskich dziewcząt Mnie zastanwia jednak pierwsze zdanie - czy to książka o której pisał beny była celem podróży czy też coś innego? Ktoś z branży coś wie na ten temat?
                    Last edited by kopyr; 04-09-2007, 21:12.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Dreamer
                      Senior
                      • 05-2003
                      • 1576

                      #11
                      Podziwiałem, podziwiam i będę zawsze pełen podziwu dla tego człowieka!

                      Mógłbym właściwie przyznać, że to właśnie Jacksonowi zawdzięczam wielką fascynację piwem, która zaczęła się hen, dawno, w czasach prehistorycznych i trwa do dzisiaj. Dawno temu, kiedy nie istniało jeszcze to forum, ba, właściwie to chyba nie słyszało się nawet o Internecie, w roku 1994 wpadła mi w ręce książka Jacksona "Piwa. Przegląd gatunków" wydana przez Pascala. Wtedy po raz pierwszy doznałem olśnienia - od niego dowiedziałem się o tym że świat nie kończy się na kilku popularnych lagerach o globalnym zasięgu, odkryłem, czym jest górna fermentacja, czytałem o belgijskich piwach klasztornych, nawet opisy niemieckich pszeniczniaków brzmiały w tamtych czasach jak zupełna egzotyka. I to właśnie wtedy, pod wpływem tych wszystkich opisów piw, które dla niego były na wyciągnięcie ręki, a dla mnie zupełnie niedostępne postanowiłem, że kiedyś odkryje te wszystkie smaki dla siebie.
                      A potem nadeszła epoka Internetu. Któregoś dnia z radością odnalazłem stronę "Beerhuntera" Jacksona w sieci: niesamowite reportaże, barwne opisy, masa ciekawych historyjek. Tym razem było lepiej - polski rynek piwny otworzył się na import i coraz więcej piw, o których niegdyś czytało się z wypiekami na twarzy pojawiło się na półkach sklepowych. To właśnie Jackson był najbardziej rzetelnym przewodnikiem po tym całym bogactwie. I tak już chyba pozostanie - biorąc do ręki każde nowe, nieznane piwo najpierw ciekaw jestem czy ON coś na jego temat napisał i ciekaw jestem jego opinii.

                      No, trochę pomarudziłem, ale tym samym składam hołd facetowi, który wykonał w swoim życiu mnóstwo pożytecznej roboty.
                      Blog: Piwna Brytania

                      Comment

                      • Czes
                        PremiumUżytkownik
                        • 06-2001
                        • 752

                        #12
                        Jeżeli uważnie przyjrzycie się video http://www.youtube.com/watch?v=DLohwMW7qjU z fragmentem bodajże ostatniego takiego wywiadu Michaela, to w 9:30 minucie nagrania zobaczycie, że wznosi w londyńskim pubie toast "Na Zdrowie" naszym najlepszym - Tyskim, do tego chyba w szklance Żywca!
                        Przyznam, że bardzo mnie to poruszyło!
                        Nie żartujcie proszę, że to Go zabiło, ale raczej pomyślcie, że nasze najlepsze, choć przemysłowe, jest naprawdę nie byle jakie!
                        O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                        Comment

                        • Czes
                          PremiumUżytkownik
                          • 06-2001
                          • 752

                          #13
                          Sorry, spojrzałem jeszcze raz i chodzi o 7:30 min. (całe nagranie to 9:51 min.)
                          A szklanki z pewnością są żywieckie!
                          O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...) Nie żartujcie proszę, że to Go zabiło, ale raczej pomyślcie, że nasze najlepsze, choć przemysłowe, jest naprawdę nie byle jakie!
                            Nie tylko tak myślę ale i wiem Żywca piję bardzo często i jak dla mnie jest jednym z lepszych piw. To samo z tyskim choc już rzadziej
                            Last edited by becik; 10-09-2007, 11:40.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23805

                              #15
                              No to dziś minęły cztery latka...
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎