Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Faustus. Pszeniczne piwo z Juranda

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #46
    Wszystko w myśl porzekadła "Polak nie potrafi" ...

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
      Testowe wypuszczenie niemieckiej warki jest zrozumiałe i nie ma w tym nic złego; ale można było to napisać, a nie podawać jakieś półprawdy.
      Wszak reklama półprawdą stoi
      MM961
      4:-)

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #48
        No proszę, a jednak udało mi się odgadnąć. Choć zgadzam się, że z ceną przegięli. Nie ma sensu robić takiej ceny jak Jabłonowo, bo ta była niewypozycjonowana z drugiej strony. Według mnie cena sklepowa 3 zł powinna być rozsądna.

        Comment

        • Aldach
          Senior
          • 07-2003
          • 1269

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
          No proszę, a jednak udało mi się odgadnąć. Choć zgadzam się, że z ceną przegięli. Nie ma sensu robić takiej ceny jak Jabłonowo, bo ta była niewypozycjonowana z drugiej strony. Według mnie cena sklepowa 3 zł powinna być rozsądna.
          Cena powinna być taka jak za normalnego pilsa. Jeżeli piwo pszeniczne ma się upowszechnić to nie może kosztować jak rarytas wypijany raz na jakiś czas "dla odmiany".

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            #50
            Byłem rozczarowany tudzież wręcz wściekły że podczas rozmowy z Jurandem tuż przed moim wyjazdem do Olsztyna (m.in.) nie wyprowadzono mnie z błędu i nie zaprzeczano że Faustus jest warzony na miejscu w Olsztynie podczas gdy jest to po prostu produkt warzony "na zlecenie" w Niemczech.

            Co do otwartych kadzi - naocznie stwierdzono że takowe Jurand wykorzystuje. W zestawie znajdują się też dwie mniejsze kadzie z kwasówki, w odrębnym pomieszczeniu.

            Herrnbraeu - myślę że tu trafiono w odpowiedni browar, który nie idzie w masę - ich pszeniczniak jest warzony w otwartych kadziach i smakuje całkiem nieźle. Opis niedługo w piwo-konkretnie > Niemcy

            @Krzysiu:
            Odrębna stacja propagacji drożdży dla szczepu pszenicznego - nie sądzę aby była konieczna (choć byłoby to wygodne przy większej produkcji). Szczególnie jeśli się weźmie pod uwagę to że nie wszystkie browary posiadają stację propagacji dla podstawowego szczepu dla swoich lagerów.

            Co do Reginy - warzą pszenicę jak się patrzy i nie mają z tym większego problemu.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23807

              #51
              gwoli małego uściślenia - pisząc o "stacji propagacji drożdży" mam na myśli m.in. cały zestaw sprzętu dzięki któremu browar jest że tak to niezręcznie ujmę "drożdżowo" samowystarczalny i nie musi co krok liczyć na dostawy z zaprzyjaźnionych browarów.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Viktor
                Senior
                • 04-2002
                • 617

                #52
                Niemiecki Jurand

                Zakupione w radomskim Carrefour - cena już prawie przyzwoita - 3,29 zł.

                Comment

                • Morbital
                  Member
                  • 03-2004
                  • 72

                  #53
                  dziś widziałem w wałbrzyskim Auchan - tragedia !!! cena 5,89 !!!

                  aha nie wiem na czyim koncie jestem zalogowany,
                  To mówiłem ja AndrewBRW

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #54
                    Zakupiłem dziś to piwko w sieci sklepów EKO. Mieli jeszcze Hebana i Kozlaka w szesciopakach.

                    Piwo mętne , piana drobnopęcherzykowa, nagazowanie w sam raz, lekko szczypie w język. Smaki bananowe wyczuwalne wyraźnie, rownież w zapachu. Goździki wyczuwalne pod koniec. Piana utrzymuje się do konca.

                    ocena": dobre, będzie pijane częsciej.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • darko
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 2078

                      #55
                      Ocenę trzeba było zamieścić tu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=52625
                      Last edited by darko; 06-07-2006, 08:57.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #56
                        Szukałem pod Jurandem i nie było
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23807

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer
                          Szukałem pod Jurandem i nie było
                          bo nie jest produkowany PRZEZ tylko DLA Juranda przez nimiecki browar Herrnbräu
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #58
                            Teraz to już wiem
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • miko210
                              Junior
                              • 07-2006
                              • 2

                              #59
                              byłem kiedyś w spychowie... i tam było piwo jurand... regionalne... bardzo mi smakowało.. przez cale dwa tyg. pobytu tam... tylko to piłem... polecam

                              Comment

                              • PanKrecik
                                Member
                                • 09-2007
                                • 57

                                #60
                                Faustus Barlan - ?????

                                Skosztowałem po dłuższej przerwie pszenicznego Faustusa i niestety nie dało się tego pić ... jakby do marnego pilsa dolać troche pszeniczniaka.

                                Na kontretykiecie : Barlan! spółka znana z plagiatu Amberowskiego Koźlaka.
                                Dla niewtajemniczonych podaje link :
                                Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe


                                (moim skromnym zdaniem ta spółka za swoje 'dzieła' pojawiające sie coraz czesciej w supermarketach i pubach zasługuje na to aby jej logo umieścić na głównej stronie Browar.biz z dopiskiem "bojkot!" )

                                A wracając do Faustusa... czy ktoś sie orientuje czy istnieje jeszcze prawdziwy Faustus z Juranda, produkowany na ich zlecenie w Niemczech? zapamiętałem go jako niezłe piwo.
                                Czy mi sie wydaje, czy prawdziwy Faustus jest kolejna ofiara Barlana, po Koźlaku?
                                Jeśli takich podrabianych i psutych marek jest więcej, to proszę o wpisywanie ich gdzieś na forum ku przestrodze.

                                ehhhh.....

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎