Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Flensburger, Flensburger Pilsener

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • NoLeafClover
    Senior
    • 09-2001
    • 449

    Flensburger, Flensburger Pilsener

    Flensburger Pilsener
    Pils z browaru Emila Petersena - Flensburg
    Ekstrakt: ??? brak danych
    Alkohol: 4.8%
    Butelka 0.5l

    Słabiutkie, przechmielone, za gorzkie, piana słaba. Przyda sie jedynie butelka z zamknięciem kabłąkowym
    Attached Files
    NoLeafClover
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #2
    No i ukradł mi NoLeaf temaciik. A taki byłem dumny z ciężko zdobytego piwka w nietypowej butelce 0,33 z patentem.
    Rzeczywiście lekkie, ale u mnie piana utrzymała się kilka minut.
    Kolor słomkowy. Aromat lekko chmielowy. Goryczka w sam raz.
    Stawiam 4-.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • NoLeafClover
      Senior
      • 09-2001
      • 449

      #3
      Nie było moim zamiarem okradania Pjeknika. Jako że nie zaproponowałem jako już senior jeszcze żadnego piwka na forum, postanowiłem to zmienić. Lista piw na forum jest już tak długa że zastanawiam się czy kiedykolwiek jeszcze będę miał taką szansę ?
      NoLeafClover

      Comment

      • ANDRO
        Senior
        • 10-2001
        • 640

        #4
        Mój Flensburger podobnie jak Pjenknika był we flaszce 0,33.
        Taki przeciętny pilsnerek na upalne dni. Czwóreczka i + za ładną butelkę z porcelanką.
        Andro z wyspy jednej takiej.
        http://www.bahama.uznam.net.pl/

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          NoLeafClover napisał(a)
          Nie było moim zamiarem okradania Pjeknika. Jako że nie zaproponowałem jako już senior jeszcze żadnego piwka na forum, postanowiłem to zmienić. Lista piw na forum jest już tak długa że zastanawiam się czy kiedykolwiek jeszcze będę miał taką szansę ?
          E no, paru piwek jeszcze nie opisano na forum.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • NoLeafClover
            Senior
            • 09-2001
            • 449

            #6
            No wiadomo !!! Ale coraz trudniej zabłysnąć na forum z czymś nowym. A propos jestem ciekaw kto "bryluje" na forum z wystawianiem nowych piwek ???
            NoLeafClover

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10738

              #7
              kolor bardzo jasny piana bardzo obfita po nalaniu szybko opada
              silna goryczka prawie jak w urquelu średnio nagazowane
              zapach jakby słód się gotował niespotykany w naszych masówkach
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • grzech
                Senior
                • 04-2001
                • 4592

                #8
                Prazencik od brata. Buteleczka ładna 0,33 l, patent. Piana wysoka, ale za to niezbyt trwała, kolor jaśniutko słomkowy. Nasycenie CO2 nie za wielkie. Zapach delikatny, chmielowy. Już on sugeruje, że mamy do czynienia z pilsem wytrawnym. Bardzo słaby aromat, nad którym dominuje wyraźna goryczka. Ogólnie niezłe, ale ja wolę mniej gorzkie.

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Do wypicia ale dla mnie osobiście za dużo goryczy.But. 0,5 alk.4,8 cena 0.42 Euro.
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Dreamer
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1576

                    #10
                    zaw. alk. 4,8% but. 0,33 l (oczywiście z patentem)

                    I ja sięgnąłem po to piwko. Zaskoczenie zaraz po otwarciu korka i przelaniu zawartości do szklanki - w całym pokoju natychmiast zagościł chmielowy zapach. Coś wspaniałego
                    Piana była, i to całkiem gęsta i to całkiem długo.
                    Kolor bardzo jasny, taki rozwodniony słomkowy.
                    Aromat, smak, wszystko w tym piwie podporządkowane jest zdecydowanym nutom chmielowym. Szkoda, bo poza goryczą niewiele można tu wyczuć. Dopiero po kilku dalszych łykach wyczuwa się pewną delikatną słodycz, która łagodzi tę nachalną goryczkę.
                    Niesztampowy pilsner i dlatego chyba warto go popróbować. Chętnie sięgnąłbym po niego znowu, bo lubię być zaskakiwany (pozytywnie )
                    Blog: Piwna Brytania

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      #11
                      Flensburger Brauerei Emil Petersen GMBH & CO. KG Flensburg, Flensburger Pilsener

                      Ło matko chyba dobrze wpisałem i pewne osoby nie zwrócą mi delikatnie uwagi
                      Piwko kosztowało 0.67 € ,buteleczka z krachelką 0.15 €.Smak bardzo ciekawy,taki jakby orzechowy(podobny do piwa z browaru restauracyjnego w Harrachowie),ale i chmielowy.Piękna pianka ze wspaniałą czapą,ale niestety niezbyt trwała.Barwa tragiczna,chyba nawet Lesio ma bardziej "ciemniejszą słomkę" . Bardzo dobre nagazowanie,do samego końca picia piwka drobne bąbelki grasują w szkle i nie są nachalne.
                      Ciekawe piwko,warte zakupu.
                      Aha zawartość alk.4.8% vol.
                      Podana jest strona http://www.flens.de


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • Dreamer
                        Senior
                        • 05-2003
                        • 1576

                        #12
                        Chyba było już o tym piwku tutaj
                        Blog: Piwna Brytania

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
                          Chyba było już o tym piwku tutaj
                          Nie chyba ,po prostu już był . . Przepraszam za zamieszanie i proszę o dodanie mego pościka do wcześniej założonego tematu i skasowania tegoż


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #14
                            Piwo przywiezione przez kolegę z Niemiec. Butelka 0,33l. Moc 4,8%, ekstrakt? Zapach bardzo przyjemny, chmielowy, średnio intensywny. Piana dość obfita ale z grubych bąbelków więc szybko się zredukowała do trwałego kożuszka. Kolor mocno zaskakujący. Bardzo jasna słomka. Nawet w tej kategorii wydaje się mocno za jasny. Po wypiciu jednak twierdzę, że jest odpowiedni. Smak? Goryczka, goryczka, goryczka. Gorzki posmak w ustach trzyma się bardzo długo i mocno. W sumie bardzo ubogie w smaku, ale jak się lubi goryczkę to nie przeszkadza. Ja lubię. A tu jest tak mocna, że momentami miałem wrażenie, że to napój z jakiegoś zielska a nie piwo. Właśnie dlatego mi pasuje ten jaśniutki kolor, bo im piwo ciemniejsze tym bardziej mi się kojarzy ze słodyczą. Bardzo dobre wysycenie, świetnie ożywia to piwo. Bardzo ładne opakowanie z firmową porcelanką. Piękna szata graficzna z elementami marynistycznymi, dopasowana do regionu, z którego pochodzi (Schleswig-Holstein). Oceniam je na 4+ (1 – 6). To najbardziej goryczkowe piwo jakie piłem (bije na głowę Jivera). Ciekawe jak by się to w knajpie piło, jak by smakowało 3, 4?
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19165

                              #15
                              Istotnie osobliwe piwo o sporej goryczce i fajnym aromacie chmielu w zapachu w ekstra śmiesznej butelce. Sam jestem ciekaw czy dałbym radę tyle goryczy przełknąć
                              Dzięki Marcin!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎