Svyturys, Okocim Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • petrus33
    Gość
    • 01-2008
    • 888

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
    Na prawdę jestem zadziwiony rozrzutem ocen: od pozytywnych do stwierdzających, że to nie nawet nie smakuje jak pszeniczniak.
    A ja nie jestem wcale zdziwiony.
    Przecież widać jak na dłoni, że dobra połowa użytkowników nie zna się kompletnie na piwie, a zabiera się do jego oceniania. Tak jest na większości portali tego typu, więc nie ma się co dziwić.
    pozd

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
      A ja nie jestem wcale zdziwiony.
      Przecież widać jak na dłoni, że dobra połowa użytkowników nie zna się kompletnie na piwie, a zabiera się do jego oceniania. Tak jest na większości portali tego typu, więc nie ma się co dziwić.
      pozd
      A Ty się znasz? Umiesz oceniać?
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • petrus33
        Gość
        • 01-2008
        • 888

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        A Ty się znasz? Umiesz oceniać?
        Myślę, że potrafię obiektywnie ocenić piwo, chociaż moim najbardziej ulubionym trunkiem jest wino. Tak je lubię, że wiele lat temu zdałem wszystkie egzaminy, potrzebne do tego, aby zostać dyplomowanym sommelierem. Niestety swoją sommelierską wiedzę wykorzystuję jedynie amatorsko.
        pozd

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Stała grupa oceniających ma bez wątpienia ponadprzeciętną wiedzę o piwie i na ich posty patrzę, jeśli chcę sobie porównać swoje doznania lub sprawdzić, czy dane piwo jest warte kupienia.

          Jeśli ktoś dużo próbuje różnych smaków, to nie ma siły, żeby się mniej lub bardziej nie wyrobił.

          Comment

          • petrus33
            Gość
            • 01-2008
            • 888

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
            Stała grupa oceniających ma bez wątpienia ponadprzeciętną wiedzę o piwie i na ich posty patrzę, jeśli chcę sobie porównać swoje doznania lub sprawdzić, czy dane piwo jest warte kupienia.
            Jeśli ktoś dużo próbuje różnych smaków, to nie ma siły, żeby się mniej lub bardziej nie wyrobił.
            Otóż to.

            Comment

            • Manieklbl
              Senior
              • 10-2007
              • 100

              Powiem szczerze, że piłem dotychczas zaledwie dwa piwa pszeniczne i bardzo mi one nie smakowały. Wczoraj jednak zdecydowałem się podejść do pszenicy ponownie i zakupiłem omawiany w tym temacie produkt za 3,89 w lubelskim E.Leclerc. Ocenię ogólnie, gdyż na pszenicach się nie znam, lecz to piwo bardzo mi posmakowało. Nasycenie w sam raz, smak po prostu dobry jak na pszeniczne oraz niezbyt moim zdaniem przyjemny zapach. Dodam, że ów wcześniej pite przeze mnie pszenice to Svyturys Baltas Wheat i Oettinger Hefeweissbier. Czy ustalono juz ostatecznie, skąd pochodzi do piwo?

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10852

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Manieklbl Wyświetlenie odpowiedzi
                (...) Svyturys Baltas Wheat i Oettinger Hefeweissbier. (...0?
                Pierwszy z wymienionych to inny gatunek Witbier a drugi to podrzędna pszenica. W tym momencie nie dziwie się tobie ze pszenice tobie nie smakują. Poszukaj dobrze, na szczęście w naszych sklepach jest coraz więcej przedstawicieli tego gatunku .
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Baltas to na mój gust normalny pszeniczniak. Skąd myśl, że to witbier?

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    Bardzo się zdziwiłem na widok tego piwa. Nie mogłem się powstrzymać przed wypróbowaniem.

                    Kolor: Wzorcowy dla Weizenów, mętny. [5].
                    Piana: Nie tak wysoka jak być powinna, na dodatek szybko opada. [4]
                    Zapach: Przyjemny, dużo nutek weizenowych, ale towarzyszy im słaba nutka metaliczna. [4,5]
                    Smak: Są nutki weizenowe, przy czym goździki przeważają nad bananami. Słabiutka goryczka, lekka słodowość. Całość dość wytrawna. Niestety, tu również pojawia się ta metaliczność. [4]
                    Wysycenie: Za niskie, bąbelki nie szczypią w język.
                    Opakowanie: Bardzo podoba mi się nowa szata graficzna Okocimiów. Jest spójna, pasuje do zamierzonego segmentu piw Premium. Do tego ciekawy kształt butelki. [4,5]

                    Comment

                    • Marcin76
                      Senior
                      • 11-2005
                      • 235

                      Będąc dziś w Sierpcu dostałem informację od osoby dobrze poinformowanej, że Okocim Pszeniczne przyjeżdża do nich z Drezna z browaru Feldschloessen oraz z browaru w Brunszwiku.

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        I co, potem jest kupażowane? Czy sprzedają raz jedno, a raz drugie?
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                          I co, potem jest kupażowane? Czy sprzedają raz jedno, a raz drugie?
                          To ja się dołączę z pytaniem. Zaczęli je rozlewać w Sierpcu, czy przyjeżdża zabutelkowane?
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • Marcin76
                            Senior
                            • 11-2005
                            • 235

                            Przyjeżdża cysternami i jest butelkowane w Sierpcu.

                            Comment

                            • Marcin76
                              Senior
                              • 11-2005
                              • 235

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                              I co, potem jest kupażowane? Czy sprzedają raz jedno, a raz drugie?
                              Nie wiem, ale wątpię, aby mieszali.

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                I weź tu teraz człowieku oceniaj i nie wyjdź na głupka. Rozbieżność ocen jak między biegunami, teraz można się domyślać, dlaczego - o ile ten nius to prawda.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X