Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lagerik
    Member
    • 11-2009
    • 52

    #91
    Aha ale zwyczajnie to do piwa bym się zabierał powoli i nie za szybko aby niczego nie spaprać,że tak powiem.

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10737

      #92
      nie jestem fanem cukru w piwie , ale jeśli musisz to dobrze myślisz .Brzeczkę pogotuj 15 min
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lagerik Wyświetlenie odpowiedzi
        Krzysiu za ten post miałbyś odemnie bana nie wstyd ci obrażać innych na forum początkujących piwowarzy.A pozatym już wszystko wiem co i jak.
        Twojego bana mam gdzieś. Jeśli ktoś kogoś obraża, to ty swoją indolencją piwowarską i uporczywym lekceważeniem polskiej pisowni. Dawno na tym g=forum nie było kogoś, kto tak mało wie o warzeniu piwa i bezczelnie domaga sie coiagle nowych informacji.

        Jak będziesz tak robił piwo, jak piszesz, to jestem szczęśliwy, że nigdy nie będę miał okazji go pić.

        Comment

        • Lagerik
          Member
          • 11-2009
          • 52

          #94
          anteks dziękuję za tą infromację o warzenie przez 15 minut.

          Comment

          • Lagerik
            Member
            • 11-2009
            • 52

            #95
            Panie anteks mam takie pytanie.Znam kolegę,który warzy piwo w domu sam w innym mieście i poprosił mnie abym się zapytał na forum czy może użyć takiej kombinacji słodów czyli: 4 kg słodu pale ale 5,5-7,5 EBC i 1 kg słodu Carafa (R) typ II 1100-1200 EBC oraz 50 gram chmielu Marynka

            Zacieranie:
            40 minut 61-63 stopnie
            20 minut 71-73 stopnie

            Czy taka kombinacja będzie dobra.Chmiel byłby dodany według uznania kolegi.warki z brewkitów już robił i nie wiem ile razy i robił też z zacieraniem już parę warek i prosił się zapytać czy taka kombinacja będzie dobra.

            Ja też już niedługo się biorę za piwko z brewkita gdy zacznę to opiszę wszystko w odpowiednim dziale jak robiłem wszystko.Od początku aż po degustację.A do tego czasu bym czytał forum gdy piwko by już sobie leżakowało w butelkach.

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #96
              Nie .
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • Lagerik
                Member
                • 11-2009
                • 52

                #97
                Seta a jaką kombinację można użyć oprócz przepisu pani Marusi czyli 4 kg słdou pilneńskiego i 1 kg słodu monachijskiego.tylko chciałbym aby to był jakiś łatwy przepis żeby kolega mógł zrobić dobre piwko sobie i żeby ono miało około 2 rodzajów słodu i jeden rodzaj chmielu najlepiej Marynka bez chmielu aromatycznego.

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #98
                  A może byście zdecydowali się, jakie piwo chcecie - mniej gorzkie, bardziej gorzkie. nie ma uniwersalnych odpowiedzi na tak zadawane pytania.


                  Ten temat jest wzorcowy - wyciągnęliśmy pomocną dłoń mimo widocznego nieprzygotowania pytającego, no i mamy - zamiast się przyłożyć i poczytać jesteśmy zasypywani dalej pytaniami. Lagerik, błagam, trochę pracy własnej włóż.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Lagerik
                    Member
                    • 11-2009
                    • 52

                    #99
                    Ok ja wiem tylko,że ja nie chcę robić tego piwa tylko kolega a on woli takie bardziej gorzkie czyli takie goryczkowe więcej.Chodzi mi tylko o dobranie słodu i chmielu a kolega sobie zamówi i bedzie robił mnie tylko poprosił o zadanie pytania na forum.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lagerik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ok ja wiem tylko,że ja nie chcę robić tego piwa tylko kolega a on woli takie bardziej gorzkie czyli takie goryczkowe więcej.Chodzi mi tylko o dobranie słodu i chmielu a kolega sobie zamówi i bedzie robił mnie tylko poprosił o zadanie pytania na forum.
                      masz kupić to:
                      Witamy w sklepie piwowarów dla Piwowarów! Polecamy szeroki asortyment produktów do warzenia piwa w domu. Szczególnie polecamy nasze wielokrotnie wypróbowane zestawy surowców. Jeśli wiesz dokładnie czego potrzebujesz, proponujemy przejść na listę wszystkich produktów "szybkie zamawia

                      i to:
                      Witamy w sklepie piwowarów dla Piwowarów! Polecamy szeroki asortyment produktów do warzenia piwa w domu. Szczególnie polecamy nasze wielokrotnie wypróbowane zestawy surowców. Jeśli wiesz dokładnie czego potrzebujesz, proponujemy przejść na listę wszystkich produktów "szybkie zamawia
                      Last edited by ART; 28-11-2009, 12:49. Powód: nie wytrzymałem ;)
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Lagerik
                        Member
                        • 11-2009
                        • 52

                        Ok wielkie dzięki ART ale to nie ja bedę to kupował tylko kolega ja kupuję już brewkita.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lagerik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ok wielkie dzięki ART ale to nie ja bedę to kupował tylko kolega ja kupuję już brewkita.
                          No to się niech Waćpan zastanowi czego chce i niech wprowadzi swoją datę urodzenia do profilu, bo mam wrażenie że osiemnastu wiosen to nie ma za sobą.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Słuchajcie, kolega ewidentnie pali głupa i patrzy kiedy wreszcie kogoś wkurzy. Ja bym na miejscu dyskutantów wreszcie zastosował starą dobrą radę "czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj" a głupie pytania bym ignorował.
                            Last edited by kopyr; 28-11-2009, 13:11.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • Lagerik
                              Member
                              • 11-2009
                              • 52

                              Kopyr ja nie chcę nikogo wkurzać tylko się zapytałem po prostu bo mnie kolega poprosił i to wszystko.A gdy datę wprowadzam w profilu to jakoś mi nie chce zaaktywować.


                              A forum czytam cały czas.

                              Comment

                              • cambridgei
                                Senior
                                • 05-2009
                                • 124

                                Lagerik, ale ty 18 wiosen to nie masz, nie ?
                                To piwa nie mozesz pic legalnie, a jak chcesz jedynie podarowac domownikom to pamiętaj żeby odprowadzili podatek .
                                W poprzednim wcieleniu, z całą pewnością byłem piwowarem

                                Pozdrawiam
                                Piotr

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎