Wrocław, Ruska 3/4, Pod Latarniami

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • concerto
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    🍼
    • 2003.09
    • 859

    Wrocław, Ruska 3/4, Pod Latarniami

    W paru miejscach już wspominano o tym lokalu, ale o dziwo nie ma ani strony www ani fejsbuka- to jakiś ewenement Dlatego adres na razie niepełny.

    Lokal z długim barem, poza piwem menu kawiarniane i jedzenie w cenach przyzwoitych jak na centrum.Np. 15 zł za zestaw obiadowy.

    Co do piwa: Jest chyba 8 nalewaków. W sylwestra było m.in. Ratuszowe, Lagerowe, Tucher Weizen, Crack, jakieś belgijskie jasne. Trochę butelek.

    Generalnie wrażenie pozytywne choć może trochę za duży ruch- masa obsługi i masa gości.


    nd-śr: 10:30-2, cz: 10:30-3, pt-sb: 10:30-4
    facebook
    Last edited by Pendragon; 2014-02-25, 23:10.
    "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"
  • jacer
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2006.03
    • 9875

    #2
    Jeszcze na początku grudnia okna tego lokalu były zasłonięte szarym papierem, a o tym, że wkrótce ruszy tu nowy pub, informowały napisy na szybach. - Pewnie kolejna knajpa z tatarem, śledziem i wódką za kilka złotych - prorokowało wiele osób
    Pomylili się, bo Pod Latarniami stawia na zupełnie inne rzeczy. To miejsce, gdzie znajdziemy całkiem sporo rodzajów piw rzemieślniczych i menu różniące się od wspomnianych lokali typu "przekąski-zakąski".

    Pod Latarniami miejsce po dwóch lokalach. Połowę pubu stanowił do niedawna sklep monopolowy, drugą kiosk z prasą. Po rozwaleniu ściany je dzielącej powstała przestronna sala, którą właściciele wypełnili stołami i krzesłami z ciemnego drewna.

    Centrum to duży, ciemnodrewniany bar, jasne ściany zdobią oszczędne dekoracje, jak obrazy z markami znanych piw w rolach głównych. Jest tu jasno - za dnia sporo światła wpada przez duże okna - i przestrzennie. Tym, którzy szukają zacisznych kątów i intymnej atmosfery ten klimat może nie odpowiadać

    Powinien za to trafić w gusta wrocławskich piwoszy. W ofercie baru jest około 40 gatunków piw butelkowych i osiem nalewaków, do których podpinane są wyroby z małych polskich browarów oraz złoty napój przywożony z innych krajów.

    - Zazwyczaj mamy kilkanaście beczek w specjalnym magazynie - mówią właściciele pubu. Deklarują, że wyszukują piwne ciekawostki, a o tym, co leje się z nalewaków informują na bieżąco na dużej tablicy za barem. Tam też znajdziemy całą ofertę lokalu, w tym oczywiście jedzenie. Najwięcej jest tu dań pasujących do pory obiadowej. To sznycel ze schabu, karkówka, pierś z kurczaka, camembert z żurawiną (w zestawach z frytkami i surówką) czy gulasz (z kluskami śląskimi). Kosztują do 15 zł, porcja smażonych pierogów z mięsem 10 zł, ruskich 9. Za grillowaną kaszankę zapłacimy 7 zł, za przyrządzoną w ten sposób kiełbasę 11.

    Sałatki (cezar i grecka) są za 11 zł, porcja flaczków za dyszkę, jajecznica z czterech jaj kosztuje 7 zł.

    Sernik z malinami, jabłecznik i czekoladowiec - to deserowe propozycje kuchni Pod Latarniami.

    Nie ma tu za głośnej muzyki, barmani są kompetentni, sporo tu miejsca. Pod Latarniami to dobre miejsce na piwne wieczorne spotkanie, taką klasyczną stolikową nasiadówkę.

    Kontynuacji i Zakładowi Usług Piwnych wyrosła spora konkurencja, dodatkowym jej wzmocnieniem jest kuchnia działająca od otwarcia do zamknięcia lokalu. A jeśli dodamy do tego położenie, to Pod Latarniami może szybko stać się jednym z bardziej obleganych pubów w centrum miasta.

    ** Pod Latarniami, ul. Ruska 3/4, czynne codziennie w godz. 10.30-3.00.

    zdjęcia: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/51,...46962.html?i=3
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • bobsley
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 2004.07
      • 29

      #3
      wiadomo coś o cenach piwa w tym lokalu? bo to najważniejsze jest chyba

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2001.02
        • 23878

        #4
        Jacer, prosze wyraznie oznaczac co jest cytatem.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • concerto
          Kapitan Lagerowej Marynarki
          🍼
          • 2003.09
          • 859

          #5
          Ceny - z tego co pamiętam - "normalne", żeby nie powiedzieć niskie biorąc pod uwagę położenie. Lagerowe chyba za 6 zł było. Crack chyba 12.
          "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

          Comment

          • Shedao
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            🥛🥛🥛
            • 2007.09
            • 902

            #6
            Jak na razie to ten lokal żadną konkurencją dla ZUPu i Kontynuacji nie jest, wchodziłem tam już parę razy z zamiarem napicia się piwa, i za każdym razem wychodziłem po obejrzeniu "menu". Nie jest źle, ale niczym się nie wyróżnia, najlepsze piwa tam to średnia półka w Kontynuacji.

            Comment

            • JAckson
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              🍼🍼
              • 2004.05
              • 6122

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao
              Jak na razie to ten lokal żadną konkurencją dla ZUPu i Kontynuacji nie jest, wchodziłem tam już parę razy z zamiarem napicia się piwa, i za każdym razem wychodziłem po obejrzeniu "menu". Nie jest źle, ale niczym się nie wyróżnia, najlepsze piwa tam to średnia półka w Kontynuacji.
              Potwierdzam. Ja na piwie i obiedzie usiadłem raz, zaraz po otwarciu. Potem bylem sprawdzić kilka razy, ale wychodziłem bez konsumpcji, bo oferta piwna raczej słaba.
              MM961
              4:-)

              Comment

              • Łapa
                Porucznik Browarny Tester
                • 2007.12
                • 314

                #8
                Byłem wczoraj.
                Mają 8 nalewaków. Ceny o około 1 zł niższe niż w podobnych lokalach.
                Fakt, nie mają tam piw z browarów kontraktowych. Raczej "spokojniejsze" marki: Ciechan, Raciborskie.

                Wydaje mi się, że Pod Latarniami celuje do innego typu klienta, niż ZUP albo Kontynuacja. Bardziej przypomina mi to miejsce, gdzie idzie się na piwo i jedzenie po spotkaniu biznesowym, a nie umawia z przyjaciółmi. Ale może to tylko takie moje odczucie.

                Comment

                • rincewind
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2010.04
                  • 16

                  #9
                  W sobotę podpięli I Hardcore You.

                  Comment

                  • concerto
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    🍼
                    • 2003.09
                    • 859

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Łapa
                    Byłem wczoraj.
                    Ceny o około 1 zł niższe niż w podobnych lokalach.
                    Fakt, nie mają tam piw z browarów kontraktowych. Raczej "spokojniejsze" marki: Ciechan, Raciborskie.
                    Jest jeszcze inaczej: niektóre piwa są tańsze np. lagery za ok 6 zł, ale widziałem tez Atak za 12,50 co mnie bardzo zdziwiło. Pewnie zależy od kogo kupują.
                    "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                    Comment

                    • minibrowary
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2011.05
                      • 28

                      #11
                      Nie wiem dlaczego niektórym osobom nie podoba się w tym lokalu. Byłem tam ze dwa razy i było całkiem spoko. Rzeczywiście ktoś słusznie napisał, że targetem są raczej ludzie chcący zjeść i napić się piwa niż tylko napić się piwa.

                      Comment

                      • derius
                        Kapral Kuflowy Chlupacz
                        • 2006.07
                        • 35

                        #12
                        W ub. piątek odwiedziliśmy lokal w trzy osoby. Dość sympatyczny, ceny piwo raciborskie lane 4/6 zł inne piwa zagraniczne ceny 13zł itp. Strona gastronomiczna rozbudowana na menu na dwóch tablicach nie próbowaliśmy więc się nie wypowiadam. Lokalizacja w dobrym miejscu.Wpadniemy tam jeszcze nieraz.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛
                          • 2006.03
                          • 13952

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto
                          W paru miejscach już wspominano o tym lokalu, ale o dziwo nie ma ani strony www ani fejsbuka- to jakiś ewenement
                          Fejsbook się pojawił
                          A i godziny otwarcia nieco się zróżnicowały.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • leona
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2009.07
                            • 5853

                            #14
                            Trafiłem nieco przypadkiem wiedziony obiadowym głodem i napisem "sznycel 15 zł". Okazało się, że jest to połączenie baru i restauracji. Wystrój i wnętrze mocno skojarzyło mi się z restauracją z Zaklętych rewirów. I to jest plus.

                            Sznycel (tak naprawdę schabowy) z frytkami i surówkami za 15 zł mimo, że typowy to uczciwie wyceniony.
                            Piwo przeróżne (to chyba też dobrze): dwa enerdowskie "portery" w cenach nie pamiętam jakich; Lwówek, Racibórz, Primator 6-7 zł; polska rewolucja Pracownia, Szał, Pinta 11,5-12,5 zł.

                            W porze wczesnego popołudnia pusto, i to kolejny plus

                            Comment

                            Przetwarzanie...