Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pogoda dla bogaczy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kones
    Senior
    • 07-2014
    • 160

    offtop, do kosza
    Last edited by Kones; 23-04-2015, 07:14.
    "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23805

      offtop wywalony. Proszę skupiać się na meritum.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • emes
        Nadszyszkownik Chmielowy
        • 08-2003
        • 4275

        Dla tych co jest pogoda też lubią narzekać, wydaje taki kilkaset złotych na benzynę, żeby gdzieś kupić AIPE za 4 zł, bo sklep dostał ją za darmo
        Last edited by emes; 23-04-2015, 18:54.

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
          Dla tych co jest pogoda też lubią narzekać, wydaje taki kilkaset złotych na benzynę, żeby gdzieś kupić AIPE za 4 zł, bo sklep dostał ją za darmo
          Miałem sąsiada, co jeździł samochodem prawie dwie dzielnice dalej rano po mleko, bo w jakimś sklepie było 10 groszy tańsze

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
            Dla tych co jest pogoda też lubią narzekać, wydaje taki kilkaset złotych na benzynę, żeby gdzieś kupić AIPE za 4 zł, bo sklep dostał ją za darmo
            Jeśli do mnie pijesz to zły adres. Nie jestem aż tak głupi, żeby gdzieś specjalnie jeździć po piwo niewiadomego smaku do tego chocby było i darmowe.
            Wracając z punktu X przejeżdżałem przez Kłodawę więc wstąpiłem
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • TomaszM
              Member
              • 04-2015
              • 45

              Na szczęście rynek piwa jest tak rozwinięty, że każdy znajdzie piwo dla siebie. Zarówno ten co potrzebuje piwa za 1 zł z groszami jak i ten kogo stać na piwa po kilkadziesiąt złotych. Nie nazwałbym kogoś, kto kupuje piwo za 10 zł bogatym. Piwo jest najtańszym z alkoholi, no chyba, że ktoś przelicza cenę za 1% alkoholu. Dla mnie im mniej alkoholu tym lepiej. Bardziej zastanawia, dlaczego my tak mało zarabiamy, w stosunku do zachodu?
              Ostatnio rozgorzała dyskusja o cenie minimalnej za alkohol, a czy zastanawialiście się co by było, gdyby wprowadzić cenę maksymalną np 3 zł za piwo. Wszystkie z browarów restauracyjnych i rzemieślniczych by padły i wrócilibyśmy do monokultury jasnych koncernowych lagrów.
              Nie wymieniając nikogo z imienia i nazwiska też uważam, że są na rynku piwa, które nie są warte swojej ceny i ja tych piw nie kupuję i nie mam z tego powodu napadów złości. Ale skoro te piwa są i ludzie je kupują to widać im odpowiada ta jakość i ta cena. Nie mamy na szczęście takiej sytuacji, że w sklepie jest jedno piwo i wybór kupujesz albo spadaj.

              Jeżeli chcesz mieć tanio i solidnie zrobione to zrób to sam. Dotyczy to też piwa. Domowe piwo jest najtańsze, ale tylko dlatego, że nie płaci się za swoją pracę, podatków i nie trzeba spełniać dodatkowych warunków lokalowo-sanitarno-sprzętowych i mamy 0 biurokracji.

              Comment

              • Livres
                Senior
                • 04-2012
                • 324

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomaszM Wyświetlenie odpowiedzi
                Ostatnio rozgorzała dyskusja o cenie minimalnej za alkohol, a czy zastanawialiście się co by było, gdyby wprowadzić cenę maksymalną np 3 zł za piwo. Wszystkie z browarów restauracyjnych i rzemieślniczych by padły i wrócilibyśmy do monokultury jasnych koncernowych lagrów.
                A kto niby miałby wprowadzić tę cenę maksymalną i w jakim celu?

                Comment

                • TomaszM
                  Member
                  • 04-2015
                  • 45

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Livres Wyświetlenie odpowiedzi
                  A kto niby miałby wprowadzić tę cenę maksymalną i w jakim celu?
                  Polska Partia Przyjaciół Piwa w celu walki z wyzyskiwaczami.
                  Cena min. i max. to ten sam poziom abstrakcji. Choć w teorii ekonomi są znane mechanizmy na regulowania cena w obie strony.

                  Comment

                  • Shedao
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 900

                    Odwiedzając różne stoiska na WFDP bardzo często myślałem o tym temacie a to za sprawą - a jakże - cen. Nie wiem, czy to moje podejście się zmieniło, czy też rzeczywiście podrożało w stosunku do poprzednich edycji, ale niektórzy wystawcy grzali z cenami tak mocno, że odpuszczałem sobie ich piwa tylko i wyłącznie z tego powodu.

                    6-7 zł za 0,2l. to była norma. Na stanowisku Kontynuacji wziąłem tylko 0,2l. Mandarina z Kingpina (bodajże za 7 zł), resztę sobie odpuściłem, bo nie piłem nigdy piwa z Birbanta ani Solipiwka które by mnie zachwyciło, i nie miałem ochoty dawać im kolejnych szans za takie pieniądze. Moim pierwszym zderzeniem się z taką ceną było 7 zł za 0,2l. Mate Nayerbane z Lubrowa, wtedy mnie przytkało i pomyślałem że chyba oszaleli, dopiero gdy przeszedłem się po innych stoiskach, zrozumiałem że to norma. Hitem imprezy jednak jest dla mnie Bawidamek - Imperial IPA z Dukli za... 10 zł/0,2l.

                    Chociaż należy być tu uczciwym wobec naszych rzemieślników i dodać, że koncerny nie pozostały im dłużne - mówię tu o nowych piwach z Cieszyna, z których niektóre też kosztowały 7 zł/0,2l. Spróbowałem tylko stouta, i to wyłącznie dlatego, że nigdzie wcześniej go nie widziałem.

                    Warto też wspomnieć o Vanilla Robust Porterze z Ninkasi - za jedyne 8 złotych można było spróbować napoju, który na szkoleniach sensorycznych mógłby być podawany ludziom, zastanawiającym się "o co chodzi z tym diacetylem".

                    Z drugiej strony, na stoisku Zaklętych Rewirów bardzo mili panowie lali m.in. piwa z niemieckiego BrauKunstKeller w cenie 5 zł/0,2l i 11 zł za 0,5l. Pijąc sobie takie importowane Smoked Sour (Moll) za piątaka, chyba najlepiej widziałem niedorzeczność sytuacji na naszym rynku.

                    Z niepiwnych atrakcji, szlagierem były dla mnie podkładki ze Stu Mostów za 3 zł/sztuka. To znaczy, do momentu w którym odkryłem, że Ursa Maior sprzedaje swoje za 4 zł

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      Fiu, fiu, fiu.... faktycznie na bogato i snobistycznie
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4998

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        faktycznie na bogato
                        Nooo, drozej niz w USA
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          A może ceny na FDP są również pochodną kosztów jakie musieli ponieść wystawcy/wylejcy? Nie dość, że US, ZUS i amortyzacja to jeszcze... upierdliwa Marusia zmuszająca do oferowania tej idiotycznie nieekonomicznej pojemności aby wszelkiej maści birgiki mogły się sponiewierać nie za pomocą ośmiu wyjątkowych witów-sritów a dwudziestu

                          PS: o tym, kto i ile zarobił dzięki temu, nawet się nie zająknę

                          Comment

                          • pizmak666
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 1898

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nooo, drozej niz w USA
                            Kiedyś nasza śmietanka blogerska stwierdziła, że nasz kraft jest na poziomie europejskim.

                            No cóż-mylili się. W pewnych aspektach jesteśmy na światowym poziomie.
                            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                            Comment

                            • chemmobile
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 2168

                              Jesteśmy na pan-światowym poziomie No ale co tam, krytykowanie czy po prostu wyśmiewanie takich praktyk jest czystej wody hejterstwem.
                              Ceny niektórych polskich rzemieślniczych piw zaczynają doganiać ceny importowanych RISów czy barley wine. Dzięki temu kupując np. butelkę duńskiego RISa w cenie 22 zł/0,5L nie odczuwam już tak bardzo dyskomfortu, że mi portfel pustoszeje w zawrotnym tempie
                              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                              Comment

                              • Sim666
                                Senior
                                • 01-2015
                                • 153

                                Ja już jestem totalnie spłukany, ale twardo się trzymam picia dobrych-dobrych rzeczy. Nawet odkładam 'na zaś' porterki i inne stouty, bo mnie to wkręciło. Nie ma tego złego - na fajki nie wydaję, więc jest na piwerko. Zdrowiej, smaczniej, samopoczucie in + ) Ale jednak te kilka złociszków za dużo, żeby na dłuższą metę się utrzymać z nowościami na bieżąco. Poza tym ktoś z Kingpina kiedyś napisał, że spore marże po drodze wchodzą w grę (ale i to dziwne, bo na WFP piwo taniej nie było, czasem drożej niż w multitapach chyba nawet)...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎