Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    Witam ponownie

    Wczoraj wygrzebałem w lodówce lekko przeleżanego Żywczyka.
    22-01-2015, 21:32 Było tak
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
    Zapach: średnio intensywny, ale wyraźnie czuć: lekka wiśniówka (taka 30-40%) śliwka w czekoladzie oraz delikatnie ciemny chleb, brak metalu

    Smak: ciemne słody, karmel, następnie spora paloność oraz kawowa kwaskowość. Wydaje się pełne, ale nie słodkie dzięki owej paloności i delikatnej kwaskowości i cierpkości. Po ogrzaniu pojawia się nuta wiśnióweczki oraz suszonych śliwek w deserowej czekoladzie. Alkohol wyraźny, ale w przyjemny pralinow0-rumowy sposób. Po przełknięciu i odczekaniu metal pojawia się na języku. Nie jest tak wyraźny jak czasem to bywa w tym piwie, ale jednak jest.
    Ogólnie rzecz biorąc, po tej warce nie widać, żeby coś namieszali z recepturą.
    Po innych było widać/czuć.

    Uwagi: Warka 13.12.2015 Nowa wersja, butelka 0,5l
    Tesco 3,99zł + kaucja.
    W takiej cenie i w takiej formie oraz dostępności nie ma konkurencji.
    Jeśli ktoś ma blisko do PiP to Komes P. w promocji może być dobrą alternatywą.

    WNIOSKI:
    Pomimo swojej paloności i w miarę wyraźnej bombonierkowej alkoholowości dla mnie jest bardzo "pijalny"
    Dokupić więcej z tej warki w takiej cenie i w lochy

    PS. Weźcie poprawkę na to, że możliwe jest, ze czuję wyraźną alkoholową nutę, ale ona mi nie przeszkadza :]
    a wczoraj (czyli 28.03.2016) ta sama warka tj. (13.12.2015) prezentowała się tak:
    Aromat:średnio intensywny, mocna nuta porto, wiśnióweczki oraz pralin z gorzkiej czekolady. Na finiszu sos sojowy (wreszcie, wiem jak pachnie i smakuje, bo kupiłem małą buteleczkę tejże przyprawy) Całkiem ładnie, ale nie powala

    SMAK: wyraźna nuta wiśni, porto i ciemnego winogrona. Jest paloność pomieszana z gorzką czekoladą z nutą fajnego alkoholu. Lekki karmel i sos sojowy. Alkohol ładnie schowany pod postacią delikatnych pralin z rumem/wódeczką/spirem.


    Czy warto leżakować?
    raczej tak, ale ja bym jeszcze potrzymał z rok, do pojawienia się większej ilości owoców.
    Jeśli mają zamiar się pojawić.
    Muszę sprawdzić czy mam jeszcze jedną sztukę z tej warki.
    Leżakować można, ale bez ciśnienia i oczekiwania na cuda na kiju.
    Smaczny poukładany porter. Tyle i aż tyle
    Last edited by dlugas; 29-03-2016, 17:43.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      Nie leżakuję, lubię to piwo, piję tylko nowe warki.
      Piwo z datą do 10.10.2017.

      Kolor w warunkach pokojowych prawie czarny. Pod żarówkę jest rubinowe od góry do dołu. To nie jest wada, tylko zaleta. To przecież nie jest stout.
      Wysycenie niskie, piana trochę za krótka.

      W zapachu bardzo słabo. Nuty porto, lekkie czekoladowe praliny i trochę śliwki.
      Smakuje już lepiej, bardziej wyraziście. Jest wiśnia i wędzone śliwki, których nie było w zapachu. Czekolada obecna i połączona dziwnie z wanilią.

      Jestem bardzo ciekaw Waszych opinii o tej warce, a szczególnie Dlugasa.
      Słabo pachnie, ale smacznie pije się.

      Comment

      • legart
        Senior
        • 06-2012
        • 913

        Warka 9.09.16 z biedry po 2,79. Dla mnie ma kolosalny plus że alkohol dobrze ukryty. Zapach faktycznie jakby stłumiony, ale w smaku wszystko się zgadza - czekolada, kawa, paloność, wiśnie w czekoladzie, goryczka od ciemnych słodów. Niedoleżakowane risy zjada na śniadanie
        Last edited by legart; 24-05-2016, 21:40.

        Comment

        • klucha710
          Member
          • 05-2016
          • 35

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Piwo czarne z lekkimi rubinowymi prześwitami. Klarowne. Zbyt ciemne jak na styl portera bałtyckiego. [2.5]
          Piana: Gęsta, drobnopęcherzykowata, długo utrzymująca się. Kolor jasnobrązowy. Średnio oblepia szkło. [5]
          Zapach: Gorzka czekolada, bardzo mocno słodowy aromat. Nuty alkoholwe, zresztą dopuszczalne. W tle wyczuwalny karmel. Niestety także lekko maślany, co nasuwa obecność dwuacetylu. [3.5]
          Smak: W smaku wyczuwalna gorzka czekolada, kawa, dość intensywnie alkohol, karmel i wszechobecna słodowa słodycz, dość dobrze zbalansowana średnią goryczką. Gdzieś w tle, po kilkunastu łykach wyczuwalny smak suszonych śliwek. Bardzo długo utrzymujący się karmelowo-goryczkowy finisz. [5]
          Wysycenie: Wysycenie umiarkowane, średnie. Piwo bardzo treściwe. [5]
          Opakowanie: Dobrze dobrane kolory. Etykieta oddaje charakter ciemnego piwa. Co prawda w oczy się nie rzuca, ale tutaj nie ma to znaczenia. Duży plus za podanie dosyć dokładnego składu. Etykieta jak najbardziej na plus. Piwo oczywiście w ciemnej, grawerowanej butelce. [5]
          Uwagi: Nie jest to piwo, które można pić codziennie, ale raz na jakiś czas. Co do oddania stylu, to prócz zbyt ciemnego koloru, jak na porter bałtycki, to cała reszta jak najbardziej się zgadza. Piwo dosyć głęboko odfermentowane, powiedziałbym, że górnej granicy stylu. Obecność alkoholu mile rozgrzewa. Jednak dla słabej głowy piwo to może spowodować stan upojenia.

          Moja ocena: [4.35]

          Comment

          • jaw7
            Senior
            • 10-2012
            • 173

            Jaka data na etykiecie?

            Comment

            • Dukat_WSI
              Senior
              • 03-2015
              • 781

              Warka do dnia 01.08.2015 niestety ułożyła się w brzydki sposób. Czuć alkohol na samym finiszu (nie jakiś specjalnie ordynarny, ale wyczuwalny), a owoców jest mało. Jest cierpka gorzkość, być może pochodząca od alkoholu. W aromacie może delikatna czekolada, której brak w smaku.
              Piłem w maju porter od Okocimia, z datą do któregoś tam sierpnia tego roku, bodajże z ostatniej warki jeszcze z poprzednią, czerwoną etykietą. Był o niebo lepszy, mimo że młodszy.
              P.S. Mam wrażenie, że nawet Grand z Ambera obecnie wygrywa z porterem od Żywca - świeży Żywiec to sam alkohol.

              Comment

              • zgreg
                Member
                • 01-2013
                • 60

                W Kauflu jest 0.5l po 2.88

                Comment

                • zarowa
                  Junior
                  • 05-2004
                  • 2

                  Bardzo polecam warkę 10.11.2017 - dużo gorzkiej czekolady i ładnie ukryty alkohol.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    Trochę cappucino, wyraźna paloność i wysoka goryczka. Mało tu śliwek, pralinek it.d ale i tak jest to dobra warka (26.12.17) na pustyni, dostępna w przeciętnym sklepie pod szyldem art. spożywcze, alkohole

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      Warka z data 21.02.2018 - trochę alkoholowych nut w aromacie, suszona śliwka, likiew śliwkowy i czekolada. W smaku wysokie wysycenie, goryczka od palonych słodów, kawa i czekolada. Wytrawne z dodatkiem alkoholu. Chyba będzie dobry leżak! bywa w promocji 7 zł za zwei stuck...

                      Comment

                      • Petitpierre
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 2560

                        21.02 rzeczywiście niezły, ale przepalony i nieułożony, choć lepszy od 22.02, który jest ciężki od popiołu. W TESCO jest jeszcze 26.02, ale wszystkie stoją tam na stojaczku ze szkłem, więc gorsze warki są w ramach akcji 2 za 7 i za 4 szkło, a te w regularnej cenie 4,34 są bez prezentów-dat nie sprawdzałem.
                        Mały porterek-przyjaciel nerek

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          Chcesz powiedzieć, że wybrane warki idą na promocję a inne na sztuki?
                          Warka 22.06 nabyta w moim, miejscowym monopolowym, daje słonecznikiem, jest nieułożona, ostra...
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            Masz na myśli tę 26.02? Czyli reguła się potwierdza. Cała seria nienajlepsza, więc lepiej się jej pozbyć.
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              Tak, piiłem 26.02.17, nie wiem czy jest moim Tesco.
                              Mówisz, że ze stojaczka pojedyńczo idą? W moim wszystkie leżą na półce
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                Zaraz przy wejściu na piwa jest stojaczek, hasło, że 4 warianty szklanka za grosz, na dwóch półkach szklanki, na pozostałych piwa: porter, białe, marcowe (białe pewnie dlatego, że teraz dołożyli szklankę). Na półce stoją wszystkie inne, ale już w cenie nominalnej i nawet nie obowiązuje promocja 2 za 7, która też jest przyklejona tylko na tym stojaczku.
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎