Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zakładamy stowarzyszenie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
    A Dori wypowiedź rozumiem - potrafię być upierdliwie dominująca
    A to przeczytałeś? Bo już nie wiem, po jakiego grzyba ciągle się powtarzasz? Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia, to może sobie już daruj i idź na piwo.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      A ja potrafię być upierdliwie dyskutujący. Chcesz ograniczyć moją wolność słowa?

      Comment

      • wogosz
        Senior
        • 12-2005
        • 1007

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
        potrafię być upierdliwie dominująca
        Dominator w spódnicy - aż strach się bać. A kiedyś mówili "słaba płeć". Mój Boże! Co nas czeka; chyba już tylko patrzeć jak z przyszłości przybędzie Terminator - kobieta ( leciał w tym tygodniu w TV i tylko Schwarzeneger mu dał radę).

        Comment

        • nuggin
          Member
          • 10-2009
          • 34

          Witajcie,
          Poświęciłem trochę czasu na prześledzenie przynajmniej części postów z tego wątku i mam w związku z tym pewne przemyślenia. Może mi się dostanie od 'starszych' kolegów, ale co tam. Po pierwsze zakładanie ogólnokrajowego stowarzyszenia bez lokalnych struktur to trochę sztuka dla sztuki. Nie wyobrażam sobie jak taka organizacja miałaby wspierać regionalnie, czy lokalnie rozwój browarnictwa amatorskiego.
          Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby poświęcenie czasu na zorganizowanie regionalnych klubów, które mogłyby działać dużo sprawniej (mniejsza ilość członków, lepsza znajomość charakteru danej społeczności, itp.). Dopiero po pewnym czasie takie kluby/stowarzyszenia mogłyby wspólnymi siłami założyć nazwijmy to Konfederację, która skupiając przedstawicieli regionalnych miałaby rzeczywisty mandat do reprezentowania browarników amatorów w Polsce.
          Co do zapraszania do współpracy duże browary to wybaczcie, ale nie tędy droga. Stowarzyszenia, czy kluby powinny być finansowane przez własnych członków ze składek. Rozumiem, że dla Żywca jest to łakomy kąsek, bo przełożenie marketingowe jest ogromne, natomiast dla Stowarzyszenia pozytywy są raczej wątpliwe...
          I have taken more out of alcohol than alcohol has taken out of me.
          --Winston Churchill

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            Od razu wyjaśniam: nie ma znaczenia, czy zakładasz stowarzyszenie lokalne, czy ogólnopolskie. Wymaga ono zebrania 15 osób do założenia. Ustawa zresztą nie rozróżnia takich stowarzyszeń. Chyba, że chcesz założyć stowarzyszenie zwykłe, wtedy wystarczy 5 osób. Ale może utrzymywać się wyłącznie ze składek i nie może pozyskiwać innych pieniędzy ani prowadzić działalności gospodarczej. Jedyne ograniczenie terytorialne możesz sobie nałożyć sam w statucie, określając zgodnie z wymogami miejsce działalności. Ale to mało logiczne.

            Można zrobić inaczej - ogólnopolskie stowarzyszenie z kołami lokalnymi. Ja właśnie takie założyłem półtora roku temu. Potrzebowałem 15 osób, a koła lokalne do założenia potrzebują pięć (reguluje to tylko statut, a nie ustawa, równie dobrze można ustalić trzy osoby). Na dodatek posiadają osobowość prawną i każde może całkowicie samodzielnie prowadzić działalność, nawet gospodarczą.

            Stowarzyszenia nie mogą założyć "konfederacji". Nie ma takiej formy prawnej. Jedyna możliwość to stowarzyszenie stowarzyszeń. Ale jest to po prostu kolejne stowarzyszenie, z władzami, statutem, wszystkimi papierami i cała upierdliwą księgowością i sprawozdawczością.

            Wszystkich urażonych faktem, że znowu wiem lepiej, bardzo przepraszam.

            Comment

            • nuggin
              Member
              • 10-2009
              • 34

              Chodziło mi bardziej o organizacyjną stronę zagadnienia, a nie o prawną
              Myślę, że łatwiej na początku dogadają się ludzie z okolic w których mieszkają, a i jak powiedziałeś wystarczy 5 osób, żeby założyć takie stowarzyszenie.
              W którymś z postów napisałeś, że nie zdajemy sobie sprawy jak dużo pracy jest przy takim przedsięwzięciu. Zgadzam się z tym. Ktoś kto podejmuje się prowadzenia spraw stowarzyszenia na taką skalę powinien to traktować jako pracę i dostawać normalne wynagrodzenie. Nie widzę mozliwości robienia tego na poważnie 'z doskoku'.
              I have taken more out of alcohol than alcohol has taken out of me.
              --Winston Churchill

              Comment

              • mwa
                Senior
                • 01-2003
                • 5071

                Do Cieszyna mam rzut beretem a do auta zapakuję 5 osób. 15 będzie bez problemu.
                Pozdrawiam Cię !!!!

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  A na piwo.org trwa wyważanie otwartych drzwi

                  Pozaglądałem tam trochę i zauważyłem jedną rzecz: niezadowoleni tutaj przenoszą się tam i mówią, jak tu źle. Ostatnio błysnął Seta. Pewnie skończy się tak, że powstaną dwa stowarzyszenia, jedno związane z piwo.org. drugie z browar.biz. I będą się onanizować, któe jest lepsze/świetniejsze/ważniejsze/jedynie słuszne (niepotrzebne skreślić). W końcu te, które wygra, wymorduje członków zarządu stowarzyszenia konkurencyjnego, a resztę ześle na Kołymę.

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    Miałeś się nie wypowiadać w żadnym z tych wątków, ale przegiąłeś Krzysiu. Naprawdę nie dostrzegłeś ironii ?
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • Makaron
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 2107

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                      A Pewnie skończy się tak, że powstaną dwa stowarzyszenia, jedno związane z piwo.org. drugie z browar.biz. I będą się onanizować, któe jest lepsze/świetniejsze/ważniejsze/jedynie słuszne (niepotrzebne skreślić). W końcu te, które wygra, wymorduje członków zarządu stowarzyszenia konkurencyjnego, a resztę ześle na Kołymę.
                      To naprawdę dużo wnosi do tematu. A jak dyskutować i rozmawiać jak właśnie tego typu posty pojawiają się na jakiekolwiek zaproponowane propozycję. Już zaatakowałeś Zdroja, Czesa o skok na kase GŻ, Niczego winnej Marusi wmówiłeś, że została poniżona przez Dori. Coś jeszcze? Dla ciebie jest to wyważanie otwartych drzwi, dla niektórych pierwsze spotkanie z czymś takim jak stowarzyszenie. Co do browar.biz, to nie chodzi o forum, tu chodzi o kilku bardzo aktywnych członków, którzy mają we krwi atakowanie i podważanie dosłownie wszystkiego co pojawi się na forum. Po prostu dla przyjemności mieszania w garze i chęci pokazywania swojej wyższości.
                      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        A dlaczego niby mam się nie wypowiadać? Zakaz jakiś?

                        Ironii nie dostrzegłem. Twoja wypowiedż na tamtym forum jest po prostu żenująca.

                        Comment

                        • arzy
                          Senior
                          • 06-2002
                          • 2814

                          Pozwólcie ludiom cieszyć się życiem, cieszyć swoimi pasjami, dzielić się nimi z innymi. Jeżeli ktoś ma chęć działać to niech działa, jeżeli ktoś ma ochotę założyć stowarzyszenie niech zakłada. Może to pomoże mu się spełnić, poczuję, że ma jakiś obowiązek. Jeżeli dla kogoś ważne jest PIWO i chce coś robić w tym kierunku niech robi, większymi lub mniejszymi krokami. Jeżeli jest do tego komuś potrzebne stowarzyszenie niech je zakłada.

                          Jak się czyta te wszystkie posty to ręce opadają, jeden mądrzejszy od drugiego, wujek dobra rada. Wszędzie tylko krytyka, żal.
                          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          Bractwo Piwne
                          Skład Piwa
                          Piszę poprawnie po polsku!

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
                            Niczego winnej Marusi wmówiłeś, że została poniżona przez Dori.
                            Niczego mi nie wmówił, nie mam kompleksów, po prostu przestałam się odzywać, bo mądrzejszy ustępuje.

                            A wracając do tematu - obudziłam się dziś w nocy z nową teorią spiskową dziejów - proszę potraktować to pół żartem (ale tylko pół) Zdrój zostaje prezesem stowarzyszenia, oczywiście zostaje zatrudniony na umowę o pracę, bo wszak masa roboty. KPD w Żywcu organizują członkowie, oczywiście z zapodanym know how, którzy realizują to za darmo, w ramach wykonywania zadań statutowych. Ziemek robi w Browamatorze takie zniżki na produkty, że konkurencja pada. Taki początek, potem, na szczęście, zasnęłam

                            Acha - zapomniałam napisać, że wypowiedź Zdroja, jakkolwiek bardzo klimatyczna, zabiła mnie słowami MIEDZIANE LEGITYMACJE napisane wielkimi literami. Idealna ilustracja powiedzenia "cieszyć się jak Murzyn blaszką"
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              Tak sobie podczytuję tę dyskusję z pewnym dystansem, gdyż w momencie powstania tych wszystkich stowarzyszeń pojawi się dla mnie nisza - i będę mógł być piwowarem domowy niezrzeszonym (się zmobilizuję ponownie do warzenia) - pełen andergrand

                              Jedna główna myśl - rodzi się konkurencja. Skończyła się zabawa zaczyna się biznes. Kto wypadnie z obiegu może nie załapać się na kawałem tortu.

                              Zdrowie członków
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              • Seta
                                Piję piwo
                                • 10-2002
                                • 6964

                                Sorki o Wielki Dżaksonie, ale kilku niezrzeszonych nas zostanie. Dupa, nie andergrand!
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎