Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Drei Kronen (Scheßlitz), Weizenbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Drei Kronen (Scheßlitz), Weizenbock

    Browar z miejscowości Schleßlitz. Uwaga, nie mylić z browarem o tej samej nazwie w Memmelsdorf.

    Piwo to otrzymało nagrody na European Beer Star w 2008 i 2009. Ciekawe jak będzie w tym roku?

    No to zobaczmy jak smakuje. Alk. 6,8%

    piana: bardzo duża, gęsta, lekko przybrudzona, typowo pszeniczniakowa, nalewane na kilka razy, udało się postawić koronę ponad kuflem, opadła do cienkiej warstwy, nie oblepia szkła,
    zapach: bardzo wyraźne banany i lekkie goździki, zapowiada się nieźle, mmmm z czasem gdy poziom piwa spadnie w kuflu i można zanurzyć do niego nos wyczuwalny alkohol, taki przyjemny, nie nachalny,
    kolor: pomarańcz, mętne,
    smak: bardzo wyraźne banany w smaku, jakby je jeść prawdziwe, cudnie, z zatkanym nosem bardzo mała kwaskowość a właściwie jej nie ma, bardzo treściwe, alkohol nie wyczuwalny w smaku, z czasem czuć lekka cierpkość na języku jakby od jakiś słodów, nie wyczułem cech typowych dla Koźlaków, zupełny brak goryczki,
    wysycenie: odpowiednie, pszeniczniakowe.


    Jest to pierwszy przedstawiciel stylu jaki piłem. Od razu z najwyższej półki Bardzo smakowity, bardzo pszeniczniakowy za sprawą estrów i fenoli, bardziej przypominający pszeniczniaka niż Koźlaka. Dobrze, że jest jeszcze jedna butelka.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    #2
    Aromat - banany, ciut goździków,
    Barwa - miodowo-herbaciana, mętna
    Piana - średnia, gęsta, dość trwała, przylega do szkła,
    Wysycenie - odpowiednio wysokie, początkowo dość ostre
    Smak - na pierwszym planie zdecydowane cytrusy i jasne owoce, które
    skrywają delikatne goździki, nieco bananów i subtelny karmel, następnie
    delikatna słodka owocowa nuta. Po przełknięciu w ustach pozostaje leciutka
    goryczka.
    Treściwość - wysoka, esencjonalne, "gęste" piwo. Podobnie jak w ich żytnim
    piwie treść osiada na dnie szkła (dlatego przy nalewaniu polecam mocno kręcić

    Widać, że mój opis nieco się różni od Jacera, ale być może tak to bywa z sezonowymi
    piwami z takich browarków:


    Choć zgadzam się z Jacerem, że jest bardziej weizenowy niż koźlakowy i to pomimo sporej treści. Owocowość przynosi troszkę na myśl belgijskie klasztorniaki.
    Piłem ostatnio Goller Wezen Bocka, choć "pijalnością" bardziej mi odpowiadał - był bardziej lżejszy, żywy. Ale to piwo niewątpliwie bardziej zapadnie mi w pamięci. To piwo do delektowania się bogatymi smakami wyczarowanymi ze słodów.
    Dwa złota na EBS i zasłużenie.

    Kolejne piwo, które właśnie wjeżdża na półki wrocławskiej Drink Hali, które w ramach akcji "Zima" przygotowuje jeszcze kilka ciekawych zimowych nowości, w tym tegorocznych medalistów European Beer Star, podobnie jak Weizenbock z Drei Kronen - piwo z najwyższej półki dostępne już u nas

    Comment

    • dreads
      Basowy
      • 09-2009
      • 520

      #3
      Piana: rewelacyjna, gruba niczym kołdra puchowa, gęsta, śmietanowa, sprawia że piwo nalewa się dłuuuugo, bo po nalaniu do brzegów szklanki jeszcze przez kilkadziesiąt sekund rośnie.
      Kolor: pomarańczowy, dosyć jasny, mocno ciemnieje po wlaniu wszystkich drożdży, których jest sporo w butelce.
      Zapach: Dużo owoców, brzoskwinia, cytrusy, mniej banana. Nieco goździka również się pojawia.
      Smak: Owoce, bardzo dużo treści, raczej wytrawne. Alkohol wyczuwalny, ale bardzo dobrze współgra z resztą smaków. Nie wyczułem charakteru ciemnych słodów, które bywały obecne w innych weizenbockach, chyba w tym piwie w ogóle nie wylądowały w zasypie. Ale i tak jest smacznie. Na końcu języka pozostaje cierpkość.
      Wysycenie: bardzo wysokie, gryzące, tak jak ma być
      Opakowanie: nie powala, bawarskie klimaty na etykiecie i kapslu. W przeciwieństwie do innych piw z tego browaru butelka NRW a nie patentowa.

      Dobre piwo, smakowało mi najbardziej spośród produktów tego browaru. Jest w nim coś urzekającego

      Comment

      • snorre
        Senior
        • 02-2006
        • 655

        #4
        Bardzo mi zasmakowało - przyznam się, że się ostatnio "zapijam" tym piwem. Lekkie w smaku, robi wrażenie raczej gęstej pszenicy niż koźlaka pszenicznego, sporo cytrusów w smaku. Gładko wchodzi, pod koniec delikatna goryczka, alkohol rozgrzewający, nie walący wprost Po tym piwie ostatnio wypiłem koźlaka pszenicznego z Pinty, i pomimo całej mojej sympatii do Psze koźlaka, to jednak "wymięka" przy piwie z Drei Kronen - jest zdecydowanie mniej subtelny...
        Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

        Comment

        • Tapir
          Senior
          • 10-2009
          • 730

          #5
          Kolor - Pomarańczowy, mętny.
          Piana - Ogromna, gęsta i sztywna, bardzo trwała. Piwo było nalewane na kilka razy.
          Zapach - Średnio intensywny, owoce (cytrusy i banan), lekki goździk, trochę nut drożdżowych.
          Smak - Cytrusy, lekkie słodkie banany, słodowo-drożdżowe tło. Goździk bardzo delikatny, lekko wyczuwalny rozgrzewający alkohol. Całość jest treściwa, zbalansowana i dość łagodna w smaku.
          Wysycenie - Wysokie, odpowiednie.

          Kupione za 5,50zł w Piwonii.
          Tak jak poprzednicy pisali to bardziej taki pełny Weizen niż koźlak ale bardzo smaczny.
          Attached Files
          Last edited by Tapir; 30-01-2012, 22:22.
          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

          Comment

          • snorre
            Senior
            • 02-2006
            • 655

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
            Kolor - Pomarańczowy, mętny.
            Piana - Ogromna, gęsta i sztywna, bardzo trwała. Piwo było nalewane na kilka razy.
            Zapach - Średnio intensywny, owoce (cytrusy i banan), lekki goździk, trochę nut drożdżowych.
            Smak - Cytrusy, lekkie słodkie banany, słodowo-drożdżowe tło. Goździk bardzo delikatny, lekko wyczuwalny rozgrzewający alkohol. Całość jest treściwa, zbalansowana i dość łagodna w smaku.
            Wysycenie - Wysokie, odpowiednie.

            Kupione za 5,50zł w Piwonii.
            Tak jak poprzednicy pisali to bardziej taki pełny Weizen niż koźlak ale bardzo smaczny.
            Za 5,50??? A ponoć Warszawa taka droga W Poznaniu jest za 7,90....
            Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              #7
              Od każdej reguły są przecież wyjątki
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • olie
                Senior
                • 06-2011
                • 777

                #8
                Spokojnie, ostatnio w Piwonii już za 7 zł było

                Comment

                • Tapir
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 730

                  #9
                  Może jednak ja coś pomieszałem? Paragonu już nie mam ale zawsze wpisując cenę piwa robię to na podstawie paragonu właśnie i nie wydaje mi się, żebym w tym przypadku zrobił inaczej. No nic, trzeba będzie kupić jeszcze raz
                  Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                  Comment

                  • snorre
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 655

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
                    Spokojnie, ostatnio w Piwonii już za 7 zł było
                    Pewno przeczytali mój post i odpowiednio "spremiumizowali" cenę
                    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                    Comment

                    • majeure
                      Senior
                      • 03-2011
                      • 315

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pewno przeczytali mój post i odpowiednio "spremiumizowali" cenę
                      Pies ogrodnika .

                      Comment

                      • Piwonia1
                        www.piwonia.piwazdusza.pl
                        • 11-2011
                        • 573

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                        Pewno przeczytali mój post i odpowiednio "spremiumizowali" cenę
                        a w przyszłym tygodniu Lubuskie Cappuccino wystawiamy po 6pln jako wybitnego stouta

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
                        Może jednak ja coś pomieszałem?
                        najwyraźniej: 5,50 kosztuje weizenbock z Jabłonowa, Drei Kronen od zawsze jest za 7
                        www.piwonia.piwazdusza.pl
                        facebook.com/Piwonia.Piwa.z.dusza

                        ul. Belgradzka 48 lok. U3, Warszawa
                        czynne: pon-czw 13-20, pią-sob 11-22, niedziela 14-20

                        Comment

                        • Tapir
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 730

                          #13
                          W takim razie biję się w pierś i obiecuję poprawę - w ramach pokuty zakupię butelkę przy następnych zakupach
                          Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                          Comment

                          • snorre
                            Senior
                            • 02-2006
                            • 655

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwonia1 Wyświetlenie odpowiedzi
                            a w przyszłym tygodniu Lubuskie Cappuccino wystawiamy po 6pln jako wybitnego stouta

                            najwyraźniej: 5,50 kosztuje weizenbock z Jabłonowa, Drei Kronen od zawsze jest za 7
                            Mimo wszystko moja poznańska dusza cierpi - wciąż o 90gr taniej, a weizenbock z Jabłonowa jest u nas po 6,20
                            Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                            Comment

                            • Kwadri
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 1216

                              #15
                              Kolor: Brązowy, mętny.
                              Piana: Wysoka, gęsta i drobna. Nie da się nalać na raz. Trwała, po kilku minutach opada do centymetrowego kożucha.
                              Zapach: Przyjemny, weizenowy. Na pierwszym planie banany, nieco goździka w tle. Później pojawia się trochę nieprzyjemna kwaskowość, a po ogrzaniu nieco karmelowych nutek.
                              Smak: Od początku wyczuwalne karmelowe nutki, dobrze mieszają się z bananowymi smaczkami. Goryczka raczej delikatna, schowana z tyłu, choć nieco mocniejsza w finiszu. Smaczne, treściwe, ale po kilku spróbowanych weizenbockach stwierdzam, że ten styl to nie moja bajka.
                              Wysycenie: Wysokie.
                              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎