Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Niechanowo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pyropolis
    Junior
    • 11-2010
    • 1

    #46
    Przyznam szczerze, że losy browaru śledzę od dawna i wiadomość o ponownym uruchomieniu produkcji niezmiernie mnie cieszy.

    Pojawiła się już informacja, że rozlew ma ruszyć w styczniu 2011

    Źródło: Browar Niechanowo wznawia produkcję! Piwo Pelikan i Gnieźnieńskie wracają na rynek

    Comment

    • cororo
      • 04-2003
      • 766

      #47
      Od remontu /odtworzenia / budynkow / instalacji / do rozlewu droga daleka ...

      Comment

      • zbig13
        Junior
        • 04-2004
        • 7

        #48
        Witam wszystkich

        A może jednak się uda... Na skanie info z piątkowej GW, dodatek poznański.

        Niestety nie miałem okazji spróbować dawnego Pelikana, znam go tylko z etykiet. Chętnie poczekam na nowe wcielenie browaru.

        Pozdro
        Attached Files

        Comment

        • genea
          Senior
          • 02-2006
          • 1515

          #49
          Trzymam kciuki Zawsze mnie cieszą wiadomości o kolejnych powstających browarach Życzę powodzenia i żeby para nie poszła w gwizdek
          Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
          Bractwo Piwne

          Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
          Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #50
            Poniższy fragment tytułu dobił mnie. Myslałem że to jakaś lokalna gratisowa gazecina a wynika że sama Wybiórcza. Rozumiem że autor pisząc nadużył Ciechanowa i zapatrzył się na etki stojących przed nim już pustych butelek
            Attached Files
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • pedro4d
              Senior
              • 01-2004
              • 102

              #51
              Nowe miejsca pracy w Niechanowie

              Za: żródło

              Docelowo dwadzieścia osób znajdzie pracę w uruchamianym ponownie Browarze w Niechanowie. Właściciel zapowiada, że będą to głównie mieszkańcy gminy. Pierwsze zatrudnienia jeszcze w styczniu.
              W Browarze Niechanowo obecnie trwa kapitalny remont pomieszczeń, renowacja sprzętów i maszyn. Wykonują go podwykonawcy, firmy zewnętrzne. Pełną parą browar ma ruszyć na wiosnę 2011 roku. Kilka osób znajdzie zatrudnienie u nas już do końca stycznia - mówi Katarzyna Moszko-Stachowska, rzecznik prasowy Browaru Niechanowo. W porozumieniu z Urzędem Gminy zebraliśmy podania o pracę.
              Cieszymy się, że w naszej Gminie powstają nowe firmy i że nasz lokalny browar znalazł inwestora - mówi Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo. Jak widać gmina już na tym zyskuje. Największe zakłady w gminie to Petroestry i Energo-Tech. Teraz dołączy do nich Browar Niechanowo. W 2009 roku Browar w Niechanowie zyskał nowego właściciela. Od czasu zamknięcia poprzedniego, minęło trzynaście lat. Browar zapowiada kontynuację produkcji znanych piw Gnieźnieńskiego i Pelikana.

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #52
                13 lat temu zamknięto browar czy jego właściciela ? Tak dziwnie sformuowane choć domyslam się że chodzi oczywiście o to pierwsze.
                Cieszą bardziej konkretne informacje o rozruchu browaru. Dla mnie każdy reaktywowany przemysłowy browar jest tyle wart co przynajmniej 5 nowych brewpubów
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #53
                  Wiosna w pełni a więc czy już wiadomo kiedy będzie ugotowana pierwsza warka?
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • MLT
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 1045

                    #54
                    Byłem w Niechanowie pod koniec lipca. Pierwsza warka już była. Według pracownika browaru wyprodukowana brzeczka została sprzedana do "Konina". Nie wiem, może chodziło o Kokanin?

                    Comment

                    • Pankracy
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2770

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MLT Wyświetlenie odpowiedzi
                      Według pracownika browaru wyprodukowana brzeczka została sprzedana do "Konina". Nie wiem, może chodziło o Kokanin?
                      W Koninie jest firma Vin-Kon. Parają się od lat produkcją napojów alkoholowych na bazie piwa.

                      Comment

                      • raven77
                        Member
                        • 01-2010
                        • 73

                        #56
                        Jakieś 3 tygodnie temu, zainspirowany zapachami z pobliskiej gorzelni w Marzeninie nadłożyłem trochę drogi i odwiedziłem browar. Cisza, spokój, zamknięty na cztery spusty.
                        London Stouts & Splendid Old Ales
                        Косово је Србија!

                        Comment

                        • Dariobeer
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 213

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                          W Koninie jest firma Vin-Kon. Parają się od lat produkcją napojów alkoholowych na bazie piwa.
                          Robią wina owocowe,przetwory owocowe i warzywne.Na bazie piwa nic nie produkują.
                          www.birofilistyka.jimdo.com

                          Comment

                          • cororo
                            • 04-2003
                            • 766

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dariobeer Wyświetlenie odpowiedzi
                            Robią wina owocowe,przetwory owocowe i warzywne.Na bazie piwa nic nie produkują.
                            Wina robią na bazie brzeczki piwnej.

                            Comment

                            • Dariobeer
                              Senior
                              • 03-2008
                              • 213

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cororo Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wina robią na bazie brzeczki piwnej.
                              A skąd masz tą informację? Zobacz stronę Vin Kon w internecie.Tam pisze,co używają do produkcji.Interesowałem się tym zakładem.Jakiś czas pracowałem w nim.
                              Last edited by Dariobeer; 14-06-2012, 18:07.
                              www.birofilistyka.jimdo.com

                              Comment

                              • cororo
                                • 04-2003
                                • 766

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dariobeer Wyświetlenie odpowiedzi
                                A skąd masz tą informację? Zobacz stronę Vin Kon w internecie.Tam pisze,co używają do produkcji.Interesowałem się tym zakładem.Jakiś czas pracowałem w nim.
                                Ze źródeł zbliżonych do oficjalnych. Oprócz tego Vin-Kon dystrybuował brzeczkę ugotowaną przez browar Niechanowo do innych winiarni. Informacja jest pewna na 100%.
                                Last edited by cororo; 14-06-2012, 18:25.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎