Charles Wells, Young's Double Chocolate Stout

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krotoszyniak
    Kapitan Lagerowej Marynarki
    • 2002.08
    • 516

    #16
    Niestety nie mialem sczescia probowac tego Stouta ale opinia o tym piwi jest bardzo dobra . Dla orientacji podam ze zostalo ocenione na dzien dzisiejszy na 3.95/5 w RateBeer . Jak bede we Wrocku napewno kupie ...jesli jeszce bedzie ...
    Admin z Ratebeera
    Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
    Poromotor piwnej Polski na swiat :)

    Comment

    • jerzy
      Major Piwnych Rewolucji
      • 2001.10
      • 4707

      #17
      Choć jestem wyczulony na punkcie słodkiego smaku w sposób naprawdę przesadny (i z tego powodu nie lubię piw mocnych i ciemnych), w tym stoucie czułem wyraźny posmak jedynie GORZKIEJ czekolady. Do tego delikatny zapach palonej czekolady. Barwa piękna - głęboko bązowo-czarna. Resztki piany pozostają na dnie kufla długo po wypiciu ostatniego łyka.
      Podsumowując - choć należy to piwo zakwalifikować do "wynalazków piwnych", warto je spróbować. Codziennie pić tego bym nie mógł (nie tylko z powodu ceny: 8,39 wczoraj w Tesco; niewielka podwyżka pewnie z powodu osłabienia złotego w ostatnim czasie), ale raz na jakiś czas pewnie do niego wrócę .
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • wriggle
        Porucznik Browarny Tester
        • 2002.12
        • 322

        #18
        Porównując do polskich piw to Double Chocolate jest wyrafinowane jak diabli. Dobre piwo, charakterystyczne, choć może się łatwo znudzić. Chciałbym spróbować lanego.
        ONE LOVE

        Comment

        • lzkamil
          Major Piwnych Rewolucji
          • 2003.01
          • 3611

          #19
          Moje tez mialo 5.2%
          Czarne, praktycznie nieprzejrzyste, piekna sztywna drobnobabelkowa piana, jednak srednio trwala. Zapach gorzkiej czekolady i lekko korzenny. Smak zdecydowanie gorzkoczekoladowy, przechodzacy w posmak, no zgadnijcie czego... tez gorzkiej czekolady ale troszke innej (trudno mi okreslic jak innej ).
          wyglad 4.5, zapach 4, smak 3.5, posmak 3.5
          ocena 4-/4 (w kategorii piwo ogolnie, jako piwo smakowe pewnie bym dal wiecej)
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2004.06
            • 6310

            #20
            Trzecie pite przeze mnie piwo z browaru Young's (na pewno nie ostatnie) - i jednocześnie trzecie świetne!
            Zapach wyraźny, czekoladowo-porterowy (!).
            W smaku wyraźnie czuć duża ilość czekolady, ale piwo nie jest słodkie. Tu też pojawiają się nutki kojarzące mi się z porterami i to bałtyckimi. Piwo wyjatkowo treściwe, spodziewałem się wyższego ekstraktu niż 13. Niestety z powodu ceny raczej nie do powtórzenia, wolę spróbować kolejne wytwory browaru...

            Comment

            • kishar
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2003.10
              • 1691

              #21
              piwko to 13% ekstraktu
              A co do samego smaku to oprócz tego co napisano wyżej, mogę dodać że ja za bardzo czekolady nie wyczułem, a na pewno nie słodkiej, smak jest bardzo, bogaty dominują smaki palonego słodu, bardziej kawowe niż czekoladowe, ale ogólnie super nawet bardzo.
              Tylko jedna wada wysoka cena.
              ocena 4,92

              Comment

              • jerzy
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2001.10
                • 4707

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar
                piwko to 13% ekstraktu
                Skąd masz te dane? Ledwie dwa dni temu piłem to piwo kolejny raz i kolejny raz na etykiecie znalazłem tylko informację o zawartości alkoholu.
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                • kishar
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2003.10
                  • 1691

                  #23
                  Ekstrakt podany jest na kontretykiecie po prawej stronie, jest tam jakis tekst pisany w pionie, małą czcionką zreszta i w jego treści jest ekstrakt.

                  Comment

                  • jerzy
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2001.10
                    • 4707

                    #24
                    "Ext Sec Pri"? Nie zwróciłem na to uwagi - za drobne i za mało mi się kojarzy z ekstraktem.
                    Gęstość tego piwa szacowałem trochę niżej, z uwagi na zawartość alkoholu. Ale to dobrze, że gdzieś na świecie produkuje się przemysłowo piwo niskoodfermentowane.
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • Sven
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2003.09
                      • 1211

                      #25
                      Kupiłem w TESCO za 6,99! Piana spora i trwała, nieprzejrzyste. Zapach czekoladowy, ale czekolady gorzkiej z dużą ilością kakao. Smak wspaniały, goryczka i czekolada. Pasowałoby jak ulał do piernika w czekoladzie, lub samej czekolady deserowej!
                      Celia, cerevisia et conventus.

                      Comment

                      • nieshka
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2004.03
                        • 9

                        #26
                        zdaje sie ze nie ma lanego czekoladowego piwa younga

                        pzdr, aga

                        Comment

                        • Chris
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2004.05
                          • 812

                          #27
                          Wcześniej piłem je u Jerzego,a teraz sam zdecydowałem sie na kupno w Leclercu za 4.99.Tym razem smakowało mi troche gorzej...wyczułem bardziej przypaloną gorycz niż czekolade,lecz nie narzekam na nie.
                          chickkiller :)

                          Comment

                          • Cocobango
                            D(r)u(c)h nieuchwytny
                            • 2002.04
                            • 818

                            #28
                            Young’s Double Chocolate – Stout / Young,s & Co.’s Brewery, The Ram Brewery, Wandsworth, Wielka Brytania. www.youngs.co.uk
                            Alk.5,3% eks.13% cena:9,88zł za 0,5l w butelkach.

                            Piana gęsta, karmelowa, średnio trwała. Zapach czekoladowo-kawowy. Barwa bardzo ciemna, niemal czarna. W smaku czuć jakby posmak gorzkiej czekolady okraszonej średnią lecz nietrwałą goryczką, można też wyczuć nie najprzyjemniejszą lekką, słodkawą nutę. Jak lubię ciemne piwko to, to nie podpasowało mi. Szata graficzna estetyczna, nawet nie najgorsza, ale dość prosta.
                            Cena niemal 10 zł za piwo to jawny rozbój w biały dzień!!!

                            Comment

                            • Viktor
                              Kapitan Lagerowej Marynarki
                              🍼
                              • 2002.04
                              • 617

                              #29
                              Zakupione w radomskim Leclercu za 3,99 zł. Cena adekwatna do jakości tego piwa.
                              Zapach i smak słodowo - czekoladowy , ale subtelny. Barwa prawie czarna, drobne bąbelki, bardzo wtrawne - duża goryczka, wyrazisty smak palonego słodu. Kolejny bardzo dobry produkt browaru Young's; etykieta i kapsel do kolekcji.

                              Comment

                              • tomolek
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2006.05
                                • 1752

                                #30
                                kolor: czarny, czarny i już. Nawet podstawione pod żarówkę prawie koloru nie zmienia, 5
                                zapach: rewelacja czekoladowo-słodowy, bardzo intensywny5
                                piana: gęsta, drobnoziarnista jednak znikła zbyt szybko 4
                                wysycenie: słabe i tak powinno być 5
                                smak: gorzka czekolada i wcale nie jest słodkie. Dla mnie smak mógłby być pełniejszy, a może było troszke za zimne... 4
                                opakowanie: bez zastrzeżen 5

                                Kupione za blisko 10 zł w Leclercu, więc to chyba był jednorazowy eksperyment...
                                www.ohbeautifulbeer.com

                                www.mateuszdrozdowski.pl

                                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                                Comment

                                Przetwarzanie...