Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spendrups, Spendrups Old Gold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Spendrups, Spendrups Old Gold

    Piwo jasne (swedish premium beer) o zawartości alkoholu 5% i ekstrakcie 11,2%, nalane do oryginalnej, ciemnej, dwunastokątnej butelki-granatu o pojemności 0,33 l. Zakupione nieoczekiwanie w trakcie wizyty w IKEA na Targówku w Warszawie, razem z innym piwem (Spendrups Export).

    Słomkowa barwa, słaba piana, mało gazu, prawie bez zapachu, gorzki, mataliczny smak. Podobne do amerykańskiego Buda (i równie niedobre). Robione chyba z myślą o rynku rosyjskim, ponieważ napisy w tym języku widnieją na etykietach.

    PS.
    Mam wątpliwości co do nazwy browaru i nie wiem ostatecznie, czy powinno być Spendrup, Spenrups czy też Spendrup's (takie mutacje przewijają się w opisach).
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #2
    Spendrup?s. Ta nazwa jest raczej poprawna. Przynajmniej tak jest napisane na moich etykietach. A etykiety pochodzą z piwek zakupionych w Szwecji.

    Comment

    • Cezar
      Senior
      • 05-2001
      • 1349

      #3
      Przy Old Gold jest Spendrup's, a Export to ewidentnie Spendrups.

      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        #4
        No to ja już też nie wiem Coś ci Szwedzi kombinują.

        Comment

        • pfajfer
          Junior
          • 06-2002
          • 13

          #5
          Ci dwaj panowie, których podobizny znajdują się na etykietach noszą nazwisko Spendrup.Myślę więc,że różnice wynikają z odmiany.
          W folderze reklamowym z lat 90-tych wydanym w języku polskim stosowana jest nazwa "Spendrup".
          A piwo faktycznie kiepskie.

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #6
            Moje także zakupione i pite w Ikei. Ale za to zupełnie inne wrażenia (podobne jak moje miała moja żona). Brawa b. jasna. Piana rzeczywiście słabiutka, piwo mocno nagazowane (drobne pęcherzyki). Smak orzeźwiający, świetnie gaszący pragnienie. Na tyle gardła zostawia słodowy posmak oraz wyraźną goryczkę. Idealne piwko gorące lato. Dla mnie conajmniej 3,5 (w jasnych pilsach). Podsumowując jasny pils ale z jakimś ciekawym posmakiem i charakterem.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Old Gold Spendrups, Premium Pils

              Ogólnie wrażenia jak u Zythuma. Przyzwoite piwo. Mnie się nalało z ładną pianą, której wianuszek trwał do samego końca. Dodam jeszcze delikatny posmak owocowo-winny, gdzieś w odległym tle.
              Butelka 0,33l za 4,50 zł zakupina w Chorzowie.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • Pepek
                Senior
                • 04-2003
                • 1499

                #8
                Zakup promocyjny w Pubie Tesco (butelka 0,33l za 3,95 PLN). W smaku wyśmienite, cudowna, mocna goryczka, zapach prawie niewyczuwalny, gazowanie w normie, kolor trochę ciemniejszy od słomkowego. Niestety piana jest tragiczna - jest i po chwili już jej nie ma. Za to właśnie daję tylko +3.

                Comment

                • Standarte
                  Gość
                  • 08-2003
                  • 467

                  #9
                  Old Gold

                  Zakupiony w delikatesach vis a vis Poczty Głównej w Krakowie. Barwa słomkowa, nagazowanie przeciętne, piękny aromat, pienistość w normie choć trochę zbyt mała. Smak-intensywna goryczka (takie lubię!)i wyczuwalny posmak słodowy...mniam ! Uwaga: na butelce pisze "Klass III", jeśli chodzi o to o czym myślę, to chciałbym spróbować "Klass I"

                  Comment

                  • kloss
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 2526

                    #10
                    Nie wiem czy przypadkiem Klass I nie oznacza piw znikomoalkoholowych.W Danii np im wyższa klasa tym wyższa zawartość alkoholu.

                    Comment

                    • Standarte
                      Gość
                      • 08-2003
                      • 467

                      #11
                      kloss napisał(a)
                      Nie wiem czy przypadkiem Klass I nie oznacza piw znikomoalkoholowych.W Danii np im wyższa klasa tym wyższa zawartość alkoholu. [/B]
                      Ach tak, no cóż... w każdym razie tym bardziej polecam to piwo !

                      Comment

                      • Viktor
                        Senior
                        • 04-2002
                        • 617

                        #12
                        Spendrup Old Gold

                        Zapach chmielowy, kolor złoty, piana biała - szybko znika, dobre gazowanie - drobne bąbelki, goryczka bardzo intensywna - nuty palonego słodu i mocny samk chmielu. Do kolekcji kapsel, etykiety na folii samoprzylepnej - delikatnie daje się zdjąć.
                        Adres : www.spendrups.se
                        Zakupine w Hipernovej w Radomiu, 4,49 zł / 0,33 l

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10385

                          #13
                          Aktualna fotka :
                          Attached Files
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19184

                            #14
                            Opakowanie jak u poprzednika. Piwo mnie zaskoczyło na +. Nasycenie spore, trwałe podobnie jak piana. Wielu może pozazdrościć... Cóż, bardzo przyzwoite piwo...
                            Butellka 0.33 litra za ok. 5 PLN w sklepie "Smaki Świata" w Galerii Krakowskiej.

                            Comment

                            • tfur
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 1305

                              #15
                              byłem wczoraj w tym dużym niebieskim sklepie i miałem zamiar to piwo kupić. powstrzymało mnie to, że, mimo iź kontretykietę wypełniają napisy w dziesięciu co najmniej językach, nie ma tam słowa o tym, gdzie piwo wyprodukowano. a może ja mam słaby wzrok? niby wiadomo ikea=szwecja, ale czemu nie ma ani słowa?
                              veni, emi, bibi

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎