Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Diebels, Diebels Alt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #16
    Ja piłem piwo i z puszki i butelki, może dobrze trafiłem ale u mnie wrażenia smakowe w obu przypadkach były podobne (czyli owacje na stojąco).

    Comment

    • Andi
      Senior
      • 07-2001
      • 1915

      #17
      Diebels, Premium Altbier

      Umieszczajac diebelsa pilsa nie wiedzialem ze nie ma jeszcze jego starszego Brata.
      Diebels Alt z Issum Niederrhein Brauerei jest typowym przedstawicielem piw w NRW i znanym na calym swiecie
      Alt o zawartosci Alk.4,9% Piwo görnej fermentacji.
      Kolor bursztynowy klarowny piekny.
      Piana obfita trwala.
      Smak -Olbrzymia aroma ,przyjemna goryczka.Posiada wszystko co dobre piwo powinno miec.
      Podawane schlodzone i naturalnie swieze moze konkurowac z wieloma gatunkami Piw.
      ja osobiscie go bardzo lubie i jak tylko nie mam nic innego zawsze po niego siegam.
      A w dodatku trzeba powiedziec ze przedstawiciele Browaru sa bardzo mili i chetnie pomagaja Kolekcjonerom
      Attached Files
      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

      http://www.andreas-kronkorken.de

      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #18
        Trafiło mi się wczoraj wypić konserwę. Musze powiedzieć, że odczucia miałem bardzo pozytywne. Jakiejś szczegółowej oceny sie nie podejmuję, z przyczyn różnych..., ale chętnie powrócę do tego specjału.
        ...alez ja lubię taki kolor piwa
        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #19
          Piwo przywiezione z Niemiec. Butelka 0,5l. Moc 4,9%, ekstrakt? Zapach chmielowo słodowy, średnio mocny. Piana beżowa, obfita, trwała ale nie jednolita. Gazu dużo, ale nie za dużo. Barwa, bardzo ciemna miedź, lub mocna herbata, piękna. Smak zdecydowanie goryczkowy, intensywny, a jego posmak utrzymuje się długo po przełknięciu. Smak goryczki przypominał mi troszkę smak orzechów. W tle jakby majaczyły nutki palone (jak u grzecha). Był wyczuwalny również posmak, którego nie umiem określić Może to coś związane z górną fermentacją? Lepkość, jak u Arta, również wyczuwalna, ale do końca. Diebels to piwo dla lubiących gorzkie smaki. Ja go oceniam na +4 (1 - 6). W Niemczech bardziej mi smakował. Może był świeższy? Tam dałbym stopień wyżej.
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Piotras
            Senior
            • 08-2003
            • 307

            #20
            Zostawiłem go na Święta i niestety trochę rozczarował. Kolor ma bardzo mocny, whisky`owy wręcz, piana ok, ale smak mnie jakoś tam mocno nie powalił. Jest mocna drożdzowa goryczka, jest smak słodu.Spodziewałem sie jakiś nawiazań do brytyjskich ale (przez tą górną fermentacje) ale zdecydowanie ich nie ma.Trochę za mocno kojarzy sie jednak z lagerami. Jest to piwo dobre. Jest warte spróbowania. Szału jednak nie robi.

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #21
              Jasnobrązowe, średnio nasycone, piana po nalaniu z góry bardzo duża, średnio trwała.
              Zapach wyczuwalny dopiero po lekkim ogrzaniu, wtedy staje się wyraźny, słodowy, palony i chmielowy.
              Smak bardzo bardzo wytrawny, silna goryczka, bardziej od palonego słodu niż chmielu, to chyba jedyna nuta jaką wyczułem. W posmaku jeszcze więcej palonej goryczki. Mimo to powiem że mi całkiem smakuje.
              Piję już któryś raz bo to jedyny alt dostępny na niemieckiej autostradzie którą często pomykam.
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19165

                #22
                z lajboCKowej paczki "urodzinowej"

                barwa: miedziana (w moim alcie była ciut ciemniejsza - widzę, że trzeba zrobić korektę barwy w recepturze), prawie jak w Smoczej Głowie;
                zapach: nuta ziemniaczana jak w Viflingu niedawno komentowanym przeze mnie, żadnych górnofermentacyjnych, estrowych zapachów
                piana: gruba, "koncernowa", średniotrwała;
                nasycenie: nie za wysokie, ale przyzwoite;
                smak: pierwszy haust, goryczka dość spora, ale niższa niż w Smoczej Głowie; przyjemnie wypełnia usta i długo pozostaje na języku. przebija sie odrobinę słodyczy, w tle.
                ogólnie: ciekawy gatunek piwa, warty wprowadzenia do Polski, ale może w wydaniu małobrowarnianym
                dzięki lajboCKi!

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #23
                  Kolor to miedziany bursztyn. Piana do końca w postaci pierścienia. Nie jest rewelacyjna. Zapach miodowo słodowy. Smak z dominującą goryczką. Pełny z miodowymi akcentami. Niebo w gębie Do tego opakowanie z klasą.

                  Szkoda tylko, że cena nie jest dość przystępna - 7 zł za 0,33 l

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • Sven
                    Senior
                    • 09-2003
                    • 1211

                    #24
                    Barwa ciemnoursztynowa, piana przecietna, szybko redukuje sie do obraczki zaledwie. Gaz lekko szczypie w jezyk, w zapachu delikatny slod. Smak to karmel, slod, pozniej wyrazne nuty chmielowe i przypalenie. Dobre.

                    Link: http://www.diebels.de/start.htm
                    Celia, cerevisia et conventus.

                    Comment

                    • pw13
                      Member
                      • 07-2008
                      • 41

                      #25
                      Mój ulubiony Alt. Ten kupiony w krakowskiej Almie (0,33) wedlug mnie nie roznil sie smakowo od przywiezionego z Niemiec (0,5). Barwa ciemna, najlepiej chyba oddaje ją okreslenie użytkownika Cezara - mocna herbata. Bardzo ciekawy, zroznicowany smak - nie jestem najlepszy w okreslaniu, jakie nuty sa wyczuwalne. Moge tylko powiedziec, ze bylo ich bardzo duzo i ze razem tworza cos naprawde swietnego. Gdyby tylko nie ta cena...

                      Comment

                      • dryx
                        † 1966-2017 Piwosz w Raju
                        • 04-2002
                        • 1735

                        #26
                        Diebelsa piję jako któregoś z kolei alta. Ten ma zdecydowanie bardzie goryczkowy, wytrawno-gorzki smak jak pozostałe. Kolor i piana typowa jak jak w innych altach.
                        W samym Dusseldorfie jest to najbardziej popularny alt.
                        Na zdjeciu - nowy kapsel oraz firmowa podstawka.Same piwo w typowej dla altów szklaneczce 0,2 l.
                        Attached Files

                        Comment

                        • porek388
                          Senior
                          • 11-2008
                          • 213

                          #27
                          Kolor: ciemnobursztynowy
                          Wysycenie: dość duże
                          Piana: szybko opada
                          Zapach: mocno chmielowy
                          Smak: mocny smak goryczkowy, posmaki kwiatowe i ziołowe, w tle lekki słód. Dobre piwo choć z górnofermentacyjnych jakie piłem bardziej mi smakuje Primator EPA czy Bishops Fingers

                          Ocena ogólna 4,5.

                          Cena 0,70 EUR w getrenku w Goerlitz

                          Comment

                          • kishar
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 1691

                            #28
                            Zapach bardzo przyjemny chmielowo-ziołowy.
                            Barwa ciemnawa , herbaciana.
                            Piana całkiem niezła, długo się utrzymuje.
                            W smaku dominuje mocna i przyjemna chmielowa goryczka w tle jakiś ciekawy posmak i na pewno coś pochodzącego od palonego słodu.
                            Nasycenie odpowiednie.
                            Opakowanie estetyczne mi się podoba.

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #29
                              Kupione na stacji benzynowej przy autostradzie gdzieś pod Hanowerem.

                              Dotąd jedyne pite przeze mnie alty pochodziły z browarów restauracyjnych, więc chciałem wreszcie spróbować tego najsłynniejszego. Pal licho, że koncernowy.

                              Kolor: Zaskoczył mnie. Nie spodziewałem się, ze będzie tak ciemny. Piękny, czerwono-brązowy kolor. Istotnie herbaciany.
                              Zapach: Silny, słodowo-owocowy, z nikłą chmielowością i jakby leciutką ziarnistością.
                              Smak: Bardzo dobre zbalansowanie komponentu słodowego i goryczkowego (głównie z palonego słodu). Dobrze czuć też górnofermentacyjne owocowe smaczki, choć są słabsze niż w angielskich ales.
                              Opakowanie: Jak na zdjęciu dryxa.
                              Uwagi: Cieszę się, że wreszcie miałem okazję spróbować przemysłowego alta. Ciekawe piwo, cieszę się z zakupu.

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1784

                                #30
                                Jeśli pamięć mnie nie zawodzi to jest to mój pierwszy alt i jestem dosyć mile zaskoczony.
                                Ładny brunatny, głęboki kolor, ciekawa intensywna palono-kawowa goryczka i dobre wysycenie to atuty tego piwa.
                                Nie jest ono jednak pozbawione wad, do których z pewnością należą: słaba piana (znikająca całkowicie wkrótce po przelaniu), słaby zapach (kiedy piwo jest schłodzone praktycznie niewyczuwalny, po jakimś czasie oddychania ujawnia się lekki jakby chlebowy aromat, ale ciężko jest dokładnie wyczuć), a sam smak mógłby być bardziej treściwy, bo mimo niezłej goryczki piwo sprawia wrażenie trochę rozwodnionego.
                                Opakowanie ładne, z ciekawym kapslem, stylową etykietą i kontrą tradycynie dla Niemców nie zawierającą ekstraktu. alk. 4,9%.

                                Podsumowując piwo jest uratowane w moich oczach głównie dzięki kolorowi i goryczce, ma sporo mankamentów, które jeśli by poprawić mogłoby powstać jedno z moich ulubionych piw. Duży potencjał, ale nie do końca wykorzystany.
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎