Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schlösser, Das Alt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Schlösser, Das Alt

    Nie znalazlem, jak gdzies juz byl to niech Art przeniesie

    alk. 4.8%, flaszka 0.33 l koloru niebieskiego!
    Jasnobrazowe, klarowne, gesta trwala piana, gaz umiarkowany. Slodowy, lekko karmelowy zapach. Smak slodowy, troszke palony, stopniowo sie rozwijajacy, z gladkim posmakiem. Gdzies w tle lekka goryczka. Dobrze mi podeszlo ale trudno mi oceniac bo nie mam porownania z innymi Altami - pilem tylko Diebelsa ale to bylo dawno i nieprawda
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    #2
    A wiec jest to dla mnie nowosc ze kiedykolwiek schlosser byl robiony w niebieskich butelkach u nas jeszcze nie spotkalem
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de

    Comment

    • antoś
      Senior
      • 12-2005
      • 213

      #3
      Piana bardzo drobniutka,obfita,wolno opadająca,pozostawia na szkle ładne kręgi.W zapachu przeważa słod karmelowy z delikatną palonością.Kolor jasnego mahoniu,klarowny,połyskliwy,a wysycenie akuratne,widać pracujące bąbelki.W smaku bardzo delikatne,słodowe,troszkę płaskie,ale w sumie niezłe.Butla 0,33 brązowa z prostą,ale czytelną etykietą,inną niż na fotce Andiego

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Aktualna fotka:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Piwo faktycznie płaskie. W stosunku do alta Diebelsa jest ascetyczne. Brak mu nutek owocowych, kwiatowych, miodowych, czegokolwiek co wzbogaciłoby lekką karmelowosć. W zapachu jest raczej mało aromatyczne. Troszkę wyczuwa się chmiel i karmel. Piana drobna i trwała - kremowa.

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • Dreamer
            Senior
            • 05-2003
            • 1576

            #6
            zaw. alk. 4,8%, but. 0,33 l
            dostępne w sieci sklepów Piotr i Paweł

            Nie przepadam za altami. Dotychczas testowane (Diebels i Hannen) wydawały mi się ubogimi krewniakami brytyjskich ale, których są odpowiednikami (poza drobnymi różnicami w technologii) - wodniste, bezduszne, z mało ciekawą goryczką. Przekonanie moje ugruntowały jeszcze powyższe posty, ale mimo to skusiłem się na tego Schlossera - zresztą jednego z altów koncernowych. Tymczasem piwo okazało się zaskakująco dobre, a moje wrażenia zgoła inne od opisywanych wcześniej np. przez Shlangbauma:
            kolor - ciemny bursztyn, miedziano-brązowy, pełna klarowność;
            piana - zaskakująco wysoka, trwała kremowa czapa, która długo ozdabia kufel z piwem, a nawet po opadnięciu pozostawia grube, mięsiste placki;
            nasycenie - słabiutkie;
            zapach - dość intensywna mieszanka karmelowego słodu i kwiatowego nachmielenia; gładki i apetyczny;
            smak - wcześniejsze opinie nastroiły mnie sceptycznie do tego piwa, tymczasem pite w stanie nieschłodzonym oddaje całkiem ciekawy, dość niepowtarzalny, bukiet smakowy - jego głównym motywem jest wyrazista owocowość, połączenie smaków rodzynkowych z bogactwem kwiatowych nutek chmielu aromatycznego; pyszna świeżość rzeczywiście jest dość ulotna, szybko ustępuje miejsca karmelowej słodowości; najmniej ciekawa jest końcówka - płytka, rozwodniona goryczka, w niczym nie dorównuje brytyjskim ale'som; mimo wszystko piwo zasługuje na baczniejszą uwagę - od czasu do czasu warto zweryfikować ten smak na obecność pysznych estrów rodzynkowych.
            Na zdjęciu nowa etykieta, dla odmiany zorientowana pionowo:
            Attached Files
            Blog: Piwna Brytania

            Comment

            • ARTHUR
              Senior
              • 07-2004
              • 2338

              #7
              Tego piwa jest kilka rodzaji,wiem bo pilem,ale tez kazde ma inny smak i tak mowiac nie smakuje mi.

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #8
                Smakuje mi. Piana się stworzyła niezła ale szybko opadła - coś tam zostało. Barwa śliczny cziemny/czarny jantar. Smak delikatnie owocowy, zachęca do nastepnego łyka.
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • Sven
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 1211

                  #9
                  Barwa bursztynowa. Piana poczatkowo wysoka, szybko opadla. W zapachu przypalane i chmielowe. Smak to nuty karmelu i sporo chmielu. Smaczne.

                  Link: http://www.schloesser.de/
                  Celia, cerevisia et conventus.

                  Comment

                  • bono_boniecki
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 177

                    #10
                    dane mi było spróbować dziś tego alta. dotychczas piłem alta tylko raz, a był to alt z Bierhalle w Warszawie. Bardzo zreszta mi smakował.
                    w tym wyraźne zdaja się być nuty palone i karmelowe, wyraźna goryczka pozostaje na języku dośc długo.rzeczywiście przypomina brytyjskie ales.
                    piana dośc obfita, niezbyt jednak trwała. Mimo to polecam

                    Comment

                    • zythum
                      Kot Makawity
                      • 08-2001
                      • 8305

                      #11
                      Pity z beczki naprawdę znakomity. Małe szklaneczki powodują, że piwo nie traci wysycenia, wyczuwalne akcenty słodowo owocowe nadają piwu naprawde ciekawy smak.
                      Last edited by zythum; 02-04-2008, 20:10.
                      To inaczej miało być, przyjaciele,
                      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                      Rządzący światem samowładnie
                      Królowie banków, fabryk, hut
                      Tym mocni są, że każdy kradnie
                      Bogactwa, które stwarza lud.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        zacny trunek, wbrew pozorom nie tak gorzki jak można by przypuszczać (Smocza Głowa the best ). goryczka pozostaje delikatnie na podniebieniu po przełknięciu. bardzo poprawne piwo, ale nie wybitne. piękny ciemnobursztynowy odcień pasuje w sam raz na jesienny czas. pije się bez jakiegoś zmęczenia, szkoda tylko, że tak drogie. zakupione w Almie na promocji.

                        Comment

                        • pw13
                          Member
                          • 07-2008
                          • 41

                          #13
                          ja rowniez zakupilem w Almie, ale nie na promocji. Piwo smaczne, ale Diebels jak dla mnie w kwestii Altów pozostaje niedoscignionym przez nikogo (poki co!) wzorem. Troche drogie zeby siegac czesciej, ale dla sprobowania jak najbardziej. Pozytywne wrazenie.

                          Comment

                          • dryx
                            † 1966-2017 Piwosz w Raju
                            • 04-2002
                            • 1735

                            #14
                            Kolor ciemny, piana gruba, niezbyt trwała, pozostawia ślad na szklance. W smaku bardziej ubogie od innych altów, trochę wodniste i bez wyraźnego smaku. Brak dominującej goryczki i wytrawności. Nagazowanie słabe, po nalaniu piwo nie opracuje.
                            Nowa szata graficzna oraz zmieniona nazwa z Schlosser Das Alt na Schlosser Alt. Bardzo dobre piwo warte polecenia. Produkcja - browar przemysłowy.
                            Attached Files

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Kupione w Almie za 7,49 zł.

                              Kolor: Ładny brąz, tak w typie brown ale.
                              Piana: Niezbyt wysoka i szybko opada do mizernej kołderki.
                              Zapach: Dość silny, słodowo-karmelowo-owocowy. W tle leciutka chmielowość. Nie zachwyca jakoś szczególnie.
                              Smak: Solidna goryczka, spod której przebija się lekka chlebowość, pewna słodowość i nieśmiałe smaczki owocowo-karmelowe. Całość dość wytrawna i niestety dość wodnista,
                              Opakowanie: Jak na zdjęciu Dryxa. Proste i czytelne, do tego ładny kapselek.
                              Uwagi: Jest to drugi w moim życiu alt przemysłowy (po Diebelsie), więc zbytniego doświadczenia z tym stylem nie mam (domowych i restauracyjnego tu nie liczę). Choć jest to ciekawy styl, zdecydowanie ustępuje brytyjskim ales, głównie pod względem treściwości.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎