Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Turniej o SPIŻOWĄ WĄTROBĘ - ranking Kiperów (Beta)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mistrzu
    Senior
    • 08-2003
    • 750

    Turniej o SPIŻOWĄ WĄTROBĘ - ranking Kiperów (Beta)

    Rozpoczynam świecką tradycję cokwartalnego RANKINGU KIPERÓW. Jak zaproponował Grzech będzie to zarazem turniej o SPIŻOWĄ WĄTROBĘ. Zwycięscy uhonorowani będą od następnej edycji tabliczkami pamiątkowymi.
    Lista (wersja beta) zawiera ułożonych w rankingu piętnastu "Wspaniałych", KIPERÓW najbardziej zasłużonych dla naszej braci piwnej. Pełna lista liczy na razie 32 Smakoszy.
    Domyślam się, że mogłem kogoś pominąć więc proszę o info.

    1.bury_wilk..........137 ocenionych polskich marek piwa
    2.becik................101
    3.grzech................89
    4.Cocobango........75
    5.zythum..............74
    6.Pepek...............68
    7.Pogoniarz.........67
    8.Piecia..............66
    9.breslauer.........61
    10.dziku..............61
    11.Twilight_Alehouse..56
    12.e-prezes...........52
    13.Regent.............44
    14.Adam16...........41
    15.Sven...............36

    Stan na: 13.08.2004 10:10
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    O proszę, taki jestem młody stażem, a już się tak wysokiej pozycji dorobiłem

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #3
      Bardzo faliście wyszedł ten wykres
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • Mistrzu
        Senior
        • 08-2003
        • 750

        #4
        A propos kolegi Celta_birofila.
        Zauważyłem, że Ci drodzy Forumowicze, którzy "dużo gadają to najczęściej mało ocen piwa dają". Oczywiście i tutaj zdarzają się wyjątki. Z czego to wynika C_birofilku?

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #5
          Kolega Sven będzie pewnie niezadowolony , bo wypada z piętnastki, a kol. Dziku z 10-tki.

          Albowiem ja jestem 9-ty z 64 ocenami...
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • dziku
            Senior
            • 12-2002
            • 1992

            #6
            Wujcio_Shaggy napisał(a)
            Kolega Sven będzie pewnie niezadowolony , bo wypada z piętnastki, a kol. Dziku z 10-tki.

            Albowiem ja jestem 9-ty z 64 ocenami...
            Gratuluję i życzę 200 ocen w dwa dni...

            Kolega Dziku już się wypowiedział co myśli o takim rankingu. W związku z powyższym ma w... głębokim poważaniu swoje w nim miejsce.

            Cóż zrobić... przestanę oceniać, a zacznę zamieszczać tylko komentarze. Szybciej zniknę z tego typu "współzawodnictwa".
            Tyle na temat.
            Dziku


            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #7
              Dziku a nie możesz tego potraktować jako po prostu żartów, przecież wiadomo, że nie chodzi o żadne współzawodnictwo. Czasem się zastanawiam co się dziej z naszym (bo nie też to czasem dotyczy) poczuciem humoru. Wszak to forum to nie tylko poważne dywagacje ale też zabawa, i nigdy o tym nie zapominajmy.
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • Ahumba
                Senior
                • 05-2001
                • 8962

                #8
                Mistrzu napisał(a)
                A propos kolegi Celta_birofila.
                Zauważyłem, że Ci drodzy Forumowicze, którzy "dużo gadają to najczęściej mało ocen piwa dają". Oczywiście i tutaj zdarzają się wyjątki. Z czego to wynika C_birofilku?
                Mistrzu!
                Odpowiem Ci zamiast kolegi C_b.
                Ja lubię się napić dobrego piwa.
                Nie bawi mnie natomiast liczenie bąbelków i mierzenie im czasu zanikania i tym podobne pierdoły.
                Jedni nie mają do tego zdrowia a za to prowadzą dziennik piwny.
                Drudzy odwrotnie.
                Nie będę oceniał piw, nie będę się obrażał, po prostu będę tak długo na forum dopóki będę się dobrze bawił, dopóki nic mi nikt nie będzie kazał i niczego na- ani zarzucał.
                I O TO CHODZI
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                Comment

                • dziku
                  Senior
                  • 12-2002
                  • 1992

                  #9
                  zythum napisał(a)
                  Dziku a nie możesz tego potraktować jako po prostu żartów, przecież wiadomo, że nie chodzi o żadne współzawodnictwo. Czasem się zastanawiam co się dziej z naszym (bo nie też to czasem dotyczy) poczuciem humoru. Wszak to forum to nie tylko poważne dywagacje ale też zabawa, i nigdy o tym nie zapominajmy.
                  Że też Ty to napisałeś...
                  Ale oczywiście odpowiem. Nie mogę traktować jako żart czegoś, co mnie w najmniejszym nawet stopniu nie bawi. Jeśli chodzi o zabawy - to chętnie biorę udział w bardzo różnych, ale zawsze z własnej woli, a nie dlatego, że mnie do bawiących się zaliczono...
                  Wyjaśniłem już dlaczego, moim zdaniem, ranking taki w odniesieniu do ocen polskich piw nic nie wnosi.
                  Jeśli o mnie chodzi, to wiedząc o przyszłym powstaniu takiego "współzawodnictwa" (czy jak wolisz - zabawy) ocen po prostu bym nie zamieszczał. Na nikogo się nie obrażam, ale (w odniesieniu do siebie) jestem po prostu temu przeciwny. Cóż zrobić... poczekam, ponotuję moje oceny jak dotychczas - w notesie. W końcu przecież wypadnę z "konkursu"
                  Dziku


                  Comment

                  • Petrax
                    Senior
                    • 12-2001
                    • 662

                    #10
                    Ja oceny dodaję przede wszystkim dla siebie - mogę je sobie potem obejrzeć w swoim profilu i wyliczyć statystyczny ranking swoich piw. Dziwi mnie oburzenie kol. dzika odnośnie "turnieju", który w moim odczuciu jest tylko ciekawostką, a traktowanie go na serio (że niby zaraz każdy się rzuci do oceniana piw, których nigdy nie pił?) jest chyba przesadą. Dodam, że istnieje jeszcze coś takiego jak lista najczęściej piszących forumowiczów Jak ktoś chce to oglądać to wchodzi, jak nie - nie musi. Można też przestać pisać, żeby nie być za wysoko w tym "rankingu"...
                    Last edited by Petrax; 14-08-2004, 23:03.
                    In cervisia veritas
                    http://www.ptxc.de.vu
                    Пиво - вот мое экотопливо

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Mnie też bardzo dziwi postawa kolegi Dzika. Zamierzam zamieszczać oceny tak, jak zamieszczałem je dotąd, nie przejmując się współzawodnictwem. Owszem, miło widzieć się na wysokim miejscu w rankingu, ale traktuję to po prostu jako wartość dodaną. Bardziej robię to dla siebie samego, w celach statystyczych i poo to, żeby nie trzymać dziesiątek recenzji na luźnych karteczkach. Tu mam je w jednym miejscu i łatwo dostępne. A że ktoś może ewentualnie na nich skorzystać - tym lepiej.

                      Comment

                      • dziku
                        Senior
                        • 12-2002
                        • 1992

                        #12
                        Dobrze... Jeszcze raz i powoli.
                        Na nikogo się nie obrażam, ani nie oburzam. Dziwi mnie brak przyzwolenia na krytykę czegoś, co uważam za pomysł chybiony i nic nie wnoszący.
                        Już na etapie pomysłu rankingu pozwoliłem sobie napisać
                        Ranking ocenianych piw to pomysł niezły.
                        Ranking kiperów - średni. Są przecież forumowicze mniej czy bardziej stale przebywający za granicą naszego pięknego kraju. Niektórzy z nich zamieszczają bardzo wiele ocen ciekawych piw. A ranking kiperów polskich piw? Hmmm... może od razu "Stowarzyszenie Pochłaniaczy Pilsów"
                        A poza tym jak jeszcze zacznie się "nabijanie" ocen...
                        Skoro to proste zdanie jest niezrozumiałe - rozwinę je.
                        Jeśli "kipera" postrzegać jako piwoznawcę, potrafiącego ocenić i docenić ulubiony trunek w rozmaitości jego smaków i odmian, to ranking na podstawie ocen piw polskich nie ma sensu. Wszak mamy tu przede wszystkim pilsy... Dużo więcej dla piwnej edukacji kipera oraz sumy wiedzy piwnej zawartej w niniejszym serwisie (moim zdaniem) wnoszą oceny ciekawych piw zagranicznych. A mamy na Forum piwoszy oceniających głównie takie trunki, no i przez "nieżłopanie pilsów" nie mają oni najmniejszych szans na miejsce w "rankingu kiperów"

                        Same oceny są już jakąś formą zabawy, a ich "nabijanie" miało zawsze i nawet teraz ma miejsce. Nadzieja tylko w czujności Arta.

                        Jeszcze raz napiszę. Nie obrażam się na nikogo, ani nie oburzam, ale rezerwuję sobie prawo do brania udziału tylko w tych "zabawach" w których chce, a nie do których mnie zapisano.
                        Dziku


                        Comment

                        • Petrax
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 662

                          #13
                          No i klawo, nikt przecież nikogo do niczego nie zmusza. Myślę, że Mistrzu może Cię w takim wypadku swobodnie usunąć z "rankingu". Po co sobie utrudniać i pisać po jakiś karteczkach, skoro można to zrobić w Browarze powiększając jednocześnie piwną bazę danych? Ja na przykład chętnie czytam wszystkie oceny, żeby porównać jak niektóre piwa wypadają w oczach i ustach innych forumowiczów.

                          Same oceny są już jakąś formą zabawy, a ich "nabijanie" miało zawsze i nawet teraz ma miejsce
                          No, może nie wszystkie, ale to już sprawa na oddzielny temat
                          In cervisia veritas
                          http://www.ptxc.de.vu
                          Пиво - вот мое экотопливо

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            Zgadzam się z Dzikiem w całości. Dopóki taka klasyfikacja służy tylko jej autorowi, to nie ma sprawy. Ale jak już robi się z tego konkurs, to przestaje być zabawą. Jak Dziku nie chce, to nie. I proszę nie mówić, żeby przestał pisać recenzje. Ma prawo pisać recenzje, jak każdy uzytkownik forum, ale ma też prawo do niebrania udziała w zabawie.

                            A już biadolenie nad brakiem poczucia humoru jest nie na miejscu. Wiele osób wycięra sobie gęby demokracją, wolnością słowa i innymi smiesznymi rzeczami, a jak ktoś ma swoje zdanie, to od razu jest be. Przydałoby się trochę konsekwencji i logiki.

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Krzysiu, ale nikt nie namawia Dzika żeby przestał pisać recenzje. Wręcz przeciwnie. To on natomiqst mówi, ze chce przestać, bo nie chce brać udziału w klasyfikacjach.
                              A jest to brak poczucia humoru, bo te recenzje to głównie zabawa.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎