Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kaiser Bräu, Veldensteiner Zwickl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    Kaiser Bräu, Veldensteiner Zwickl

    Mile zaskoczenie. Piwa typu Zwickl - nie filtrowane z zawartoscia drozdzy - robia sie ostatnio modne. Tak tez browar Kaiser Bräu w Neuhaus Pegnitz wypuscil taka edycje piwa. Piwo te nie jest rewelacja smakowa, ale jest w smaku ciekawe, jak na ogol piwa tego typu. Lepsza od smaku jest optyka: gesta piana, drobnoziarnista, kolor ciemny bursztyn, jak na prawdziwy Zwickl zbyt klarowny(mala zawartosc drozdzy). Zawartosc alkoholu: 5,4%. W sumie piwo, do ktorego moge wrocic(mimo ze to Kaiser).
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    Zaw. alk. 5,4% (ekstr. 12,3%), but. 0,5 l (z porcelanką)
    kupione w Łodzi, w sklepie na Pomorskiej

    Piwowar2 w poprzednim poście zrobił dobry wstęp nt. tego piwa, który mimo upływu czasu niewiele się zdezaktualizował. Dodam, że kaiserowski Zwick'l lansowany jest jako piwo z wyższej półki (w której znalazła się cała seria Veldensteiner), sprzedawane w butelce z porcelanowym zamknięciem i ładną etykietą.
    Kolor - bursztynowy, u mnie porządne zmętnienie;
    piana - zaczyna się nieźle: mięsista, kremowa piana robi wrażenie bardzo trwałej, ale zaskakująco szybko pęka znikając praktycznie do zera
    nasycenie - spore, jak na zwickla to chyba nawet trochę za duże;
    zapach - bardzo delikatny zapach chmielu i aromat miodowy;
    smak - raczej nie przypomina innych, znanych mi, aksamitno-wygładzonych zwickli; tu odnalazłem zadziorny kwaskowato-owocowy smaczek (miłe zaskoczenie) dopełniający charakterystyczną orzechową słodowość; mało w tym piwie goryczki, nawet w posmaku pozostaje ciekawa, słodowa nutka chlebowa... w gruncie rzeczy jednak piwo dość wodniste, a przy silnym nagazowaniu miejscami smakuje jak gazowana woda mineralna Piłem mocno schłodzone i z końcówką specjalnie poczekałem, aż się ugrzeje i wyda jakiś dodatkowy smaczek, ale bezskutecznie.
    Nie zachwyciłem się, poza etykietą, która rzeczywiście jest ładna.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • Biertrinker
      Junior
      • 04-2006
      • 9

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
      (mimo ze to Kaiser).
      Raczej właśnie dlatego że to Kaiser . Bardzo proszę o jakąkolwiek informację nt. Veldensteinerów dostępnych w Warszawie.

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
        Zaw. alk. 5,4% (ekstr. 12,3%)
        Na mojej beczce nie ma podanego ekstraktu a alkoholu jest 5%.

        Ciekawa propozycja piwa w minikegu na naszym rynku (kupiłem na imprezę imieninową za 40,99 zł w InterMarche).

        Kolor ciemno złoty. Mętny oczywiście. Piana to nierównomierna potargana firanka. Zapach bardzo delikatny - słodowy. W smaku raczej wytrawne z solidną goryczką typową dla niemieckich piw. W smaku da się odczuć także lekki słodowy posmaczek. Opakowanie naprawdę ładne (ciekawy jest też spust, brak kranika, w jego miejsce jest guziczek-membrana).

        Nie jest to piwo najlepsze jakie piłem ale pierwszy zwickl w moim życiu i znakomita kontra dla beczkowego Tyskiego czy Heinekena.

        Poniżej zdjęcie wykonane w mojej piwniczce.
        Attached Files

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Zakupione w Pile w Świecie Piwa 3 za 9,20zł, niestety z datą przydatności do kwietnia tego roku. W butelce widać było duże kawały osadu drożdżowego, miałem spore obawy, czy będzie wypijalne, jednakowoż niepotrzebnie.

          Piana: drobnopęcherzykowa, zredukowała sie do resztek.
          Kolor: duże zmętnienie, koloru miodowo-miedzianego, bardzo ładne.
          Nasycenie CO2: średnio niskie.
          Zapach: słodkawy.
          Smak: jak w zapachu słodkawe z delikatną goryczką, która ujawnia się dopiero w chwilę po przełknięciu. Jeżeli prawdą jest, co pisze Dreamer, że powinno być aksamitno-wygładzone, to takie właśnie IMO jest. Nie znalazłem w moim egzemplarzu żadnych kwaskowych posmaków.
          Opakowanie: bardzo ładna etykieta, z jakby historyjką obrazkową z życia piwnic browarnych. Na kontrze "morskie opowieści" skąd się wzięła nazwa Zwick'l. Butelka z zamknięciem kabłąkowym, niestety "porcelanka" z plastiku.

          Był to pierwszy Zwickl którego miałem okazję pić, i wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił. zdecydowanie muszę spróbować innych przedstawicieli tego stylu.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12205

            #6
            Aromat - kellerowy, drożdzowy, słodowy, w tle leciutki chmiel
            Barwa - jak u Dreamera na fotce, mętne, obecnie nie jest klarowne, poprawne
            Piana - gęsta, pozostawia trwały kożuszek, trochę lepi się do szkła
            wysycenie - jak na pite przeze mnie kellery dosyć wysokie, musujące
            smak - wyczuwalny drożdżowy kwasek ładnie komponujący się ze stosunkowo wyraźną tu goryczką i wspomnianym wysyceniem. Nuty chlebowe wyczuwalne, ale jak na kellera niewysokie. Bardziej takie rześkie niż "mięsisto-chlebowe".
            Treściwość - dość lekkie piwo w swojej kategorii.

            Chyba też nie jest mój faworyt wśród kellerów, ale co z tego kiedy i tak bardzo smakował. Świetny na lato. Otrzymane w prezencie od Wrojtka. Wielkie dzięki

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Veldensteiner Zwickl

              Kolor: Jasnobrązowy, mocno mętny.
              Piana: Wysoka, początkowo drobna, lekko beżowa. Nieco się dziurawi i opada do grubej powłoki. Później tylko pierścień.
              Zapach: Słodowy z chmielowo-drożdżowym tłem.
              Smak: Początek lekko kwaskowy, raczej mało treściwy. Szybko jednak dociera potężna chlebowa zbożowość, niczym w dobrych warkach z Gościszewa i ratuje nieco sytuację. Całość wieńczy całkiem przyjemna, długo zostająca w finiszu goryczka. Piłem lepsze kellery, ale bardzo mi smakowało.
              Wysycenie: Średniowysokie.
              Opakowanie: Nie zmieniło się od fotki Dreamera.
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Barwa herbaciana, trochę z powodu zmętnienia kojarząca się z kompotem z suszu owocowego.
                Piana o drobnej teksturze, średnia podczas nalewania. Zalega długo jasnobeżowym kożuchem i oblepia mocno ścianki.
                Aromat delikatny, żeby nie rzec znikomy. Bardzo lekkie słodowo-słodkawo-owocowe nuty.
                W smaku także delikatne. Trochę przez to pozbawione wyrazu. Rachityczna goryczka. Bardzo umiarkowana słodowość, ale za to stosunkowo ostra w posmakach. Jest też jakiś śliwkowy odcień.
                Nagazowanie bardzo niskie. Chyba nieco zbyt.
                Opakowanie 0,5l. Krachla z ceramicznym (żaden plastik) korkiem i bawarskim stemplem. Etykieta jak u Dreamera. Alkohol 5,4%

                Bardzo przeciętny niefiltrowany piwniczniak. Oczekiwałem nieco większego bogactwa profilu smakowo-zapachowego. A jest płasko jak na bawarskiej autostradzie. Przy czym o ile na tej ostatniej da się wyciągnąć z garów ile bozia dała, to w przypadku tego Veldensteinera osiągnięto tylko "prędkość ekonomiczną". 6,5 w skali 1-10.
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎