Odznaki z diodami - kupię, wymienię

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pieczarek
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2001.06
    • 5011

    Odznaki z diodami - kupię, wymienię

    Jestem własnie na wstępnym etapie tworzenia największej w kraju/Eurpie/świecie kolekcji odznak wyposażonych w migające diody. Ta piwna biżuteria zrobiona jest najczęściej ze zwykłego kapsla. W kapslu wywiercony jest otwór albo dwa, z otworów wystają końcówki miniaturowych diód, które sobie wesoło błyskają. W kapslu umieszczona jest elektronika, baterie i oczywiście jakieś ustrojstwo do przypinania.
    Jeśli komuś takie rzeczy walają się po szufladach (także ze zużytą już baterią) proszę o kontakt.
    Na obrazku połowa mojej "największej w kraju" kolekcji. Rośnie sobie powoli, w tempie 2 sztuki rocznie. Może teraz ta prędkość ulegnie jakiemuś przespieszeniu?
    Attached Files
  • pieczarek
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2001.06
    • 5011

    #2
    A tu druga połowa zbioru:
    Attached Files
    Last edited by pieczarek; 2005-08-09, 13:33.

    Comment

    • pieczarek
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2001.06
      • 5011

      #3
      Jest i pierwszy sukces będący skutkiem mojego ogłoszenia, a raczej tego, że ktoś się tym w ogóle raczył przejąć. Molpiwny podczas giełdy w Ciechanowie wyszukał i nabył dla mnie odznakę ze świecącą diodą. Jest to odznaka browaru Michelob należącego do koncernu Anheuser-Bush. Na razie dysponuję tylko podesłanym mi obrazkiem, ale odznaka z pewnością też do mnie trafi.
      Dziękuję także wcześniejszym ofiarodawcom, których odznaki są już w mojej kolekcji. Slavoy, Mafar, Biermann - Wasze zdrowie.

      Nadal proszę wszystkich o wsparcie w tworzeniu mojej "największej w Polsce/Europie/świecie" kolekcji świecących odznak. Wiem, że to dziecinada, ale mężczyźni w pewnym wieku już tak mają.
      Attached Files

      Comment

      • pIvo
        Porucznik Browarny Tester
        • 2002.10
        • 290

        #4
        gdyby ktoś z Forumowiczów dysponował zbędną odznaką (kapsel+dioda) eb, Haake Beck, Berliner, Rolnick, Diebels, Michelob lub inną (Beck's oba rodzaje i Heineken posiadam) chętnie ją przygarnę do mojej rozrastającej się kolekcji...


        pozdrowienia dla Pieczarka!
        http://kapsle.w.interia.pl

        Comment

        • pieczarek
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2001.06
          • 5011

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pIvo
          ... lub inną ...
          "Lub inne" przeznaczone są dla pieczarka. To ja tworzę największą w kraju/Europie/świecie kolekcję odznak.

          Pivo, gdyby Ci się gdzieś przytrafiły "inne" odznaki, to bierz po dwie sztuki.

          No i oczywiście witam w elitarnym gronie zbieraczy piwnej biżuterii.
          Last edited by pieczarek; 2005-09-09, 07:34.

          Comment

          • pIvo
            Porucznik Browarny Tester
            • 2002.10
            • 290

            #6
            Nic tak nie rozwija jak konkurencja, kto wie, moze za jakis czas te wspaniale kolekcje beda liczyc ponad 10 egzemplarzy?!
            http://kapsle.w.interia.pl

            Comment

            • pieczarek
              Pułkownik Chmielowy Ekspert
              • 2001.06
              • 5011

              #7
              Dotarła już do mnie anonsowana wcześniej przesyłka od Molapiwnego (dioda Michelob). Nadeszła także inna przesyłka, od Grzecha, ze świecidełkiem monachijskiego browaru Hacker-Pschorr. Grzech zadowolił się obietnicą przyszłych kolekcjonerskich korzyści. Serdeczne podziękowania dla obu kolegów.
              W ten sposób nastąpił dynamiczny rozwój zbioru i moja największa w kraju kolekcja dobiła do znaczącej liczby 10 sztuk (+ 1 niezidentyfikowany obiekt świecący). Wszystkich, którzy teraz lub w przyszłości mogą się przyczynić do dalszego rozwoju mojego zbioru proszę o życzliwą pamięć.
              Wkrótce wkleję obrazek z ostatnio otrzymaną odznaką.

              Comment

              • naczelnik
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2003.08
                • 1884

                #8
                Pieczarku,
                mógłbyś opisać, zaprezentować zdjęcie, jak takie świecidełko wyglada "od kuchni"?
                W jaki sposób wkładana jest bateria? Jest jakaś taka przykryweczka(zatyczka) , jak np. w zegarkach?
                Wiem, że są na rynku diody, które same migają. Wtedy możesz sobie zrobić każdy kapsel migający. Nawet BIGBowe firmowe kapsle
                Popieram domowe browary!

                Polakom gratulujemy naczelnika

                Zamykam browar.
                Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                Comment

                • pieczarek
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 2001.06
                  • 5011

                  #9
                  Naczelniku, rozkaz przyjęto do wiadomości i wykonania. Skombinuję jakąś cyfrówkę i zapodam kilka zdjęć z kuchenną stroną moich diodek.

                  Natomiast co do wykonywania przeze mnie kapsli z diodami, to jestem mocno sceptyczny. Twoja propozycja jest podobna do zalecenia samodzielnego drukowania (i projektowania) etykiet z browarów domowych. Jeśli taka np. BIGB-a, Czterej z Portierni czy dowolny inny domowy browar zmajstruje błyskającą odznakę, to będę walczył jak lew o włączenie tego do zbioru. Ale sam robił takich odznak nie będę.

                  Comment

                  • naczelnik
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2003.08
                    • 1884

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
                    Jeśli taka np. BIGB-a, Czterej z Portierni czy dowolny inny domowy browar zmajstruje błyskającą odznakę, to będę walczył jak lew o włączenie tego do zbioru.
                    Jak się dorobię kiedyś swojego kapsla, to masz już tą "błyskawice" u mnie jak w banku.

                    Chyba, że zrobię jedyny egzemplarz, malowany ręcznie
                    Popieram domowe browary!

                    Polakom gratulujemy naczelnika

                    Zamykam browar.
                    Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                    gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                    Comment

                    • pieczarek
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 2001.06
                      • 5011

                      #11
                      Odnośnie błyskającego kapsla, to trzymam za słowo. Kapsel może być w jednym egzemplarzu. Historia zna już podobne przypadki z innych zakresów kolekcjonerstwa. Na przykład Browar Domowy Cztery Gwiazdki (Maggyk i Art) zmontował w jednym egzemplarzu magnesik i dołączył go do stosownej kolekcji należącej do Easy.

                      Comment

                      • naczelnik
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2003.08
                        • 1884

                        #12
                        Już trenuję podpis, coby przyozdobił jakiś kapsel.

                        Będzie jedyny egzemplarz - mówisz i masz

                        Rozumiem, że te diody wystają nad powierzchnię kapsla?
                        Jeszcze mi powiedz w jaki sposób "włącza "się taki kapsel, i już wszystko będę wiedział.
                        Popieram domowe browary!

                        Polakom gratulujemy naczelnika

                        Zamykam browar.
                        Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                        gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                        Comment

                        • pieczarek
                          Pułkownik Chmielowy Ekspert
                          • 2001.06
                          • 5011

                          #13
                          Naczelniku, Twoja dociekliwość w drążeniu okołopiwnych tematów jest szeroko znana. Po zlocie w Boszkowie Piwowar opowiadał mi, że przegadał z Tobą pół nocy. Rozmawialiście wówczas o domowym warzeniu, ale nie tylko. Piwowar wspominał, że wiesz dużo, zadajesz dociekliwe pytania, cierpliwie słuchasz. I masz ciekawe podejście do otaczającej rzeczywistości. Aby więc zaspokoić Twoją ciekawość (jak włączyć, co i dlaczego wystaje nad powierzchnię kapsla itp.) zrobiłem już pożyczoną cyfrówką sporo zdjęć "kuchennej" strony moich błyskotek. Teraz muszę jeszcze zdobyć kabelek, którym połączę aparat z komputerem. Jutro otrzymasz więc zarys systematyki, krótką ewolucję, perpektywy rozwoju. Zatem proszę o odrobinę cierpliwości.

                          Już się cieszę z obiecanego kapsla. Tylko nie chciałbym, aby był to kapsel z Twoim podpisem. Wolałbym kapsel z Twojego browaru. I czy to musi być kapsel? Dla mnie decydującym elementem jest migająca dioda. Zajrzyj sobie TUTAJ, aby obejrzeć inną możliwość rozwiązania problemu. Chociaż nie ma co ukrywać, kapsel wydaje się być najbardziej stylowym rozwiązaniem, klasyką gatunku.

                          Comment

                          • naczelnik
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2003.08
                            • 1884

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
                            Już się cieszę z obiecanego kapsla. Tylko nie chciałbym, aby był to kapsel z Twoim podpisem. Wolałbym kapsel z Twojego browaru.
                            Pieczarku,
                            to będzie kapsel z mojego browaru. Jedyny i niepowtarzalny. Egzemplarza drugiego takiego nie znajdziesz. Myślę, że będziesz zadowolony.
                            Popieram domowe browary!

                            Polakom gratulujemy naczelnika

                            Zamykam browar.
                            Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                            gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                            Comment

                            • pieczarek
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 2001.06
                              • 5011

                              #15
                              Naczelniku, przystępujemy zatem do krótkiego instruktażu z zasad budowy migającej odznaki.

                              Na początek włączanie maszyny. W kapslach dokonywane jest dwoma sposobami:
                              - przez zwarcie obwodu usuwając izolację umieszczaną na igle "agrafki" - ten sposób wydaje się historycznie starszy
                              - przez mikroprzełącznik, który zwykle jest oznaczony karteczką, że właśnie tutaj należy nacisnąć, aby maszyna zadziałała. Karteczka taka wydaje się wskazana ponieważ pozyskiwałem już egzemplarze, o których dotychczasowi właściciele nie wiedzieli, że to sobie mruga.
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...