Felsenbräu, Privat Export

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    Major Piwnych Rewolucji
    • 01-2003
    • 3611

    Felsenbräu, Privat Export

    Kupione w znanym łodziakom sklepie Sam Scan na Kusocińskiego na Retkini.
    But. 0.5 l, alk. 5.2%, ekstr. nieznany.
    Kolor złocisty (4)
    Piana najpierw wysoko i drobnobąbelkowa ale dosyć szybko znikła (3)
    Nasycenie niewielkie, mogłoby być lepsze, chociaż w smaku to aż tak bardzo nie przeszkadza (3.5)
    Zapach dosyć słaby, jednak z ciekawą kwiatową nutką aromatycznego chmielu oraz wyczuwalnym słodem (3.5)
    Smak zrównoważony, z dosyć silną goryczką i nutą słodową, chyba trochę silniejszą niż w Edelpilsie z tego samego browaru, w końcu to gatunek Export, a może się tylko zasugerowałem, bo oba piwa są dla mnie bardzo podobne w smaku (4)
    Opakowanie - tak samo wysoko oceniam całą serię, byłaby maksymalna ocena gdyby był podany ekstrakt (4.5)
    Ocena [3.725]
    Last edited by lzkamil; 16-10-2005, 01:52.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    🥛🥛🥛
    • 01-2005
    • 10386

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Pancernik
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛🥛🥛
      • 09-2005
      • 9777

      #3
      Felsenbräu, Privat Export

      Nie znalazłem opisu, więc sobie pozwalam...

      Zachęcony innymi produktami z browaru Felsenbräu, od jakiegoś czasu szukałem Privat Export (alk. 5,2%, blg ?). Trafiłem je u Joli.
      Piwo ma jasnozłoty, wręcz słonecznopromienny kolor, które to wrażenie potęguje oglądana pod światło intensywna praca bąbelków.
      Piana za to poniżej oczekiwań - średniej jakości, krótkotrwała.
      Klasyczny, pilsowy zapach - dominuje chmiel, w następnej kolejności można wyczuć delikatny słód.
      W smaku również klasyka - zbilansowana goryczka, posmak słodowy.
      Duże nabąbelkowanie .
      Opakowanie jest typowe dla tego browaru: zakręcana butelka, wszystko w tonacji cieniowanego granatu, proekologiczne i zbawiające świat informacje .

      Po innych (acz nie wszystkich) produktach Felsenbräu liczyłem na poważniejsze fajerwerki...
      Trochę się przeliczyłem, ale to naprawdę fajne, klasycznie pilsowe (choć "tanie inaczej" ) piwo.

      Comment

      • Pancernik
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 09-2005
        • 9777

        #4
        Mea culpa - prośba do ARTa o eksterminację wątku

        Chwilę po utworzeniu nowego tematu sprawdziłem ponownie i okazało się, że walnąłem potrójnego tulupa z j**nięciem .
        ART, bądź człowiekiem i to usuń!

        Samo-się-krytykuję za gapiostwo, a mówią, że piwo na wzrok nie szkodzi...

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          🥛🥛🥛🥛🥛
          • 02-2001
          • 23858

          #5
          źle szukałeś http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=55222

          ----
          edit: zgłoś sprawę moderatorowi. jesteś tu wystarczająco długo by wiedzieć jak to czynić.
          Last edited by ART; 28-02-2008, 22:32. Powód: nie zdążyłem przed samokrytyką ;)
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • granat862
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 12-2004
            • 945

            #6
            Kolor jasno złoty.
            Piana zdecydowanie nie jest mocną strona tego piwa, jest niska, drobnopęchezykowa, szybko znika.
            Zapach intensywnny chmielowy, na drugim planie słodowy.
            W smaku dominuje wyraźna goryczka, z delikatnym slodowym posmakiem.
            Kupione w Bełchatowie za 4,50.
            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

            Comment

            Przetwarzanie...