Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

browar Antałek, Lager (warka I)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    browar Antałek, Lager (warka I)

    jak na pierwsze piwko, jeszcze z brew-kita to bez wpadek - tak pokrótce...
    piana początkowo (jak na zdjęciu) duża, opadająca, niestety nie utrzymała się do końca, ale mało widziałem takich pierwszych piw, by miały ją na 5;
    kolor: ciemnozłoty, sugerowałby wyższy baling, ale nic bardziej błędnego;
    zapach: słodowo-chmielowy, wyraźniejszy słód, bez obcych akcentów, prawidłowy;
    smak: po zapachu spodziewałem się nie najwyższej goryczki, ale była niezbyt sążnista, niemniej zaznaczona jak trzeba;
    wysycenie bardzo dobre, do końca, wyczuwalne na języku;
    opakowanie perfekcyjne to nie jest, bo nie ma oznaczonego balingu, ale i tak więcej niż przeciętnie - ładna, choć prosta etykieta z krawatką.
    Attached Files
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Nie wybuchło?

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      Na pewno warka I Mi mówił Wiesiek, że II

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Masz rację Shlangi, ja też tak pamiętam. Prosimy o post, osobnika który nawarzył tego piwa . Moje ładnie się ustaje. Wczoraj było zmętniałe jakieś 15cm, dzisiaj tylko 4cm. Jak wyklaruje się całe to wypiję. Fajnie to wygląda. Część piwa mętna, częśc klarowna. Idealnie oddzielone, jak flaga.
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #5
          Data rozlewu 04 II, alkohol 6,4 % , blg

          Zacznę od okładki Etykieta estetyczna i ogólnie fajna bo niewielkim kosztem osiągnięto ciekawy efekt (brakuje tylko numeracji warki i ballingu). Kolor piwa złoto-miodowy. Bardzo lubię takie. Piana nierównoziarnista i szybko opada ale pocieszę, że mi dopiero w 8 i 10 warce wyszła trwała piana. W smaku pełne z lekkim alkoholowym zabarwieniem i nienarzucającą się ale wyraźną goryczką. Czuć też jakiś taki wodnisty posmaczek (ale nie negatywny Antałku, nie martw się ) jakby piwo miało przełamać się z treściwego na wytrawne - poczekamy co leżakowanie pokaże Zapach jest dość słabowyczuwalny ale przyjemnie słodowy.

          Zasadniczo piwo mi smakowało i za to dzięki Antałek

          PS
          A może byś tak Antałek założył w Twoim warzeniu swój wątek, bo trudno znaleźć na forum rozproszone informacje o Twoich doświadczeniach

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • Antałek
            Senior
            • 12-2005
            • 164

            #6
            Dzięki serdeczne Przyznam że oczekiwanie na werdykt jest wysoce stresujące. Blg? Które, to przed rozlewem do butelek, czy to pierwsze? No właśnie tego nie wiem, a głupio mi było zaytać. Jeślo chodzi o pianę, ta nawet w czasie burzliweuj fermentacji jest jej nie wiele . Pisałem na forum o tym, ale nawet Krzysiu nie dal jednoznacznej odpowiedzi. Tan wodnisty posmaczek mnie intryguje (nie mart się, nie obrażam się ) - ciesz się, że Ci nie dałem piwa z pierwszej warki. To były totalny wodnisty posmaczek, ale już udało mi się z nią niemal całkowicie uporać - zostało kilka butelek. Ale najważniejsze, że ogólnie Ci smakowało- dziękuję
            ps
            A o moim warzeniu pomyslę, może w święta. Tobie, Twojej Narzeczonej i Rodzinie życzę Wesołych Świąt. Pozdrawiam

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antałek
              Blg? Które, to przed rozlewem do butelek, czy to pierwsze? No właśnie tego nie wiem, a głupio mi było zaytać.
              Podaje się to z przed fermentacji.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antałek
              Jeśli chodzi o pianę, ta nawet w czasie burzliwej fermentacji jest jej nie wiele . Pisałem na forum o tym, ale nawet Krzysiu nie dal jednoznacznej odpowiedzi.
              Piana w gotowym piwie nie ma związku z pianą podczas fermentacji lecz z ilością cukru dodanego do refermentacji oraz ze sposobem zacierania. Ergo:

              cukry dla refermentacji --> ilość piany
              zacieranie z przerwą białkową --> trwałość piany (tym współczynnikiem nie mogłeś przy brew kit'cie sterować)
              Last edited by Shlangbaum; 12-04-2006, 08:26.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • Maggyk
                Szara Adminiscjencja
                • 05-2004
                • 5615

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antałek
                Dzięki serdeczne Przyznam że oczekiwanie na werdykt jest wysoce stresujące. Blg? Które, to przed rozlewem do butelek, czy to pierwsze? No właśnie tego nie wiem, a głupio mi było zaytać.
                Chodzi o Blg początkowe, czyli to przed zadaniem drożdży.

                No i Shlangi mnie wyprzedził.
                Last edited by Maggyk; 12-04-2006, 08:27.
                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                Piwo domowe -
                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                Reklama w BROWARZE
                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                Comment

                • Antałek
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 164

                  #9
                  Dziękuję za wskazówki. Martwi mnie wczorajszy nastaw z brewkita- mam 7 Blg, ale sprawdziłem po dodaniu drożdży, bo zapomniałem wcześniej. Kurczę, zawsze miałem ok 11-13. No, będę miał powód do paniki, której tak bardzo nie lubisz pozdrawiam

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antałek
                    mam 7 Blg, ale sprawdziłem po dodaniu drożdży
                    Drożdże już zaczęły pracować, czy sprawdziłes zanim zaczęły szamanko?
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • Antałek
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 164

                      #11
                      no właśnie to było trzy minuty po wlaniu rozbudzonych drożdży. Juz wcześniej robiłem z tych samych składników i miałem 12 Blg. Ale w czasie zagotowywania koncentratu i słodu zauważyłem, że tworzą się jakies "kłaczki" w brzeczce, które dało się rozmieszać, ale potem znów się pojawiały. Teraz już fermentuje i na powierzchni brzeczki pojawiła się malutka pianka, tak że nie mogę dostrzec, czy te "kłaczki" są czy nie , ale wydaje mi się,że je drożdze wszamały już . Co o tym sądzisz. Będę na forum dopiero jutro Pozdrawiam

                      Comment

                      • Antałek
                        Senior
                        • 12-2005
                        • 164

                        #12
                        Tu chyba nie chodzi o refleks, a chęć niesienia pomocy i za to Ci dziękuję. Być może kiedyś zdarzy się, że to włąśnie Twoj post będzie tym jedynym, jaki otrzymam z pomocą. Pozdrawiam i..... Wesołych Świąt

                        Comment

                        • Antałek
                          Senior
                          • 12-2005
                          • 164

                          #13
                          Witam cały szczęśliwy, że Wam smakowało- to dla mnie pierwsze i najważniejsze kryterium. No chyba, że jesteście nad wyraz mili i nie chcecie zdołować żółtodzioba, hehe. To rzeczywiście druga warka- pierwsza była z cukrem i wprawdzie jest do wypicia, ale dla gości spod budki, bo nie ma smaku, za to 6,9 % alkoholu. Pozdrawiam

                          Comment

                          • Antałek
                            Senior
                            • 12-2005
                            • 164

                            #14
                            Dzięki, Prezes, dzięki , również za sugestie (juz skorzystałem) Pozdrawiam

                            Comment

                            • MarcinKa
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 2729

                              #15
                              No i wypiłem.
                              Kolor jak koledzy pisali, ładny, dość ciemny. Piana była bardzo króciutko, momentalnie zniknęła (piłem zimne). Zapach bardzo przyjemny, słodowy, całkiem mocny. Nagazowanie bardzo dobre, do samego końca. Największym atutem piwa jest jednak smak. Zasadniczo słodowy, może ciut chmielowy, lekki. Goryczka faktycznie taka bardzo delikatna. Po przełknięciu w ustach raczej słodowy przyjemny posmak. Faktycznie jest coś z tego co Shlangi pisał, taka jakaś wodnista nutka. Mnie również ona nie przeszkadzała. Minimalny posmaczek alkoholowy również wyczułem. Podsumowując, bardzo dobre lekkie słodowe piwo, orzeźwiające. Opakowanie estetyczne, proste, czego brakuje koledzy pisali.
                              W doświadczeniach z takimi piwami jestem kompletnym noworodkiem, to 2 w całości pite (i drugie brdzo dobre), więc bardziej sugeruj się uwagami bardziej doświadczonych. Popracuj nad pianą.
                              Dla mnie to kolejny bodziec do uruchomienia własnego browaru.
                              Wielkie dzięki za buteleczkę i udanych następnych warek
                              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎