Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #31
    piwowar2 napisał(a)
    Tez stwierdzam, ze nie zle to piwo. Zastanawia mnie tylko, czy uzyskanie 7,2% alkoholu z 12,1% ekstraktu jest w ogole osiagalne, to znaczy, jest to teoretycznie mozliwe?
    A gdzie tam. 6,5 tylko, a i to przy stuprocentowym przefermentowaniu brzeczki.

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      #32
      W Jabłonowie to częsta praktyka - osiągają większy udział alkoholu, niżby to wynikało z zawartości ekstraktu (np. Imperator 18° Blg - 10% alk.). Na etykietach znajduje się magiczna formuła "Piwo wysokoodfermentowane", za którą zapewne ukrywa się użycie surowców niesłodowanych...
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #33
        No jakby nie patrzeć spirytus jest surowcem niesłodowanym

        Comment

        • Czes
          PremiumUżytkownik
          • 06-2001
          • 752

          #34
          Za pojęciem "piwo wysokoodfermentowane" (wolę "głęboko odfermentowane") kryje się użycie podczas fermentacji przemysłowych enzymów amylolitycznych, tzw. amyloglukozydaz, zdolnych hydrolizować dekstryny graniczne do D-glukozy, która jest następnie fermentowana przez drożdże.

          Amylazy słodu nie są w stanie hydrolizować dekstryn granicznych i te pozostają w piwie korzystnie wpływając na jego tresciwosć.
          O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #35
            Czyli mamy piwo mocne, ale nie treściwe. Jabłonowo pite 10 lat temu było znacznie smaczniejsze.

            A Koledzy z wyższych postów nie pokićkali aby pojęć "niesłodowe" i "nie słodowane"?

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #36
              Koledzy z wyższych postów po to używają emotikonek, żeby nie było potrzeby zadawać takich pytań...

              Comment

              • grzech
                Senior
                • 04-2001
                • 4592

                #37

                Comment

                • bury_wilk
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 2655

                  #38
                  Piwo do wypicia, ale mnie nie zachwyciło. Piłem w wersji puszkowej, a owa puszka nie wyróżniała się niczym szczególnym. Ot, taka sztampa.
                  Kolor samego piwa ciemno złoty, można powiedzieć, że ładny. Piana biała, średnioziarnista, niestety szybko się skończyła i ti dfinitywnie. Nasycenie średnie przechodzące w niewielkie. W smaku gaz prawie niewyczuwalny. Zapach średniointensywny, słodowy, ze słabszymi akcentami: chmielowym i spirytusowym. Smak trochę za ciężki, słodowy, goryczka średnia, nachmielenie też nie najsilniejsze.

                  Moja ocena: [2.925]
                  Lubię kiedy się zieleni
                  Lubię jak się piwo pieni...

                  ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                  Comment

                  • cyborg_marcel
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 3467

                    #39
                    kieszeń świeci pustkami, a że na półce stało za 1,60zł (taniej niż sok!), no to stwierdziłam, że spróbuję i ja... cóż...
                    butelka 0,5l 12,1% + "do 7,2%"... kolor jasno bursztynowy, z racji tego, że nożem otwierałam - resztka gazu zdążyła ulecieć... pianka taka jaką lubię - bielutka i zwarta, ale niestety jej żywot to zaledwie 20 sekund tylko na obrzeżach szkła jakieś nędzne jej resztki zostały...
                    smak bardzo goryczkowy, 2 pierwsze łyki jakoś przeszły, ale trzeci był tragiczny no ale cóż... idzie się przyzwyczaić - może do jakiegoś tłustego ciężkiego żarcia by pasowało
                    raczej nie zaryzykuję kolejnego - zwłaszcza, że dla mnie Jabłonowo ewidentnie = Belfast...

                    ps. cytat z etykiety "to piwo łączące rześki, chmielowy aromat" [rześkim bym go nie nazwała - ciężkawym, tak] "wysoką zawartość dwutlenku węgla" [że co proszę?] "oraz śnieżnobiałą pianę" [ale nietrwałą!!]... "idealne na zimowe mrozy i długie domowe wieczory" [no comments]
                    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                    Comment

                    • zAjkA
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 1089

                      #40
                      Bardzo przyzwoite piwo. Powiem że byłem nim mile zaskoczony. Nabyłem je w jednym z nowo otwartych sklepów w ciekawej buteleczce 0,33l za 1,25zł. Smak wg. mnie typowo słodowy powiedziałbym że nawet słodki. Co prawda wyczówalna lekka nuta alkoholowa ale to zupełnie coś innego niż w pozostałych mocnych piwach z Jabłobnowa. Piana dziurawa krótkotrwała. Zapach również słodowy, delikatny. Wysycenie nie za duże nie za małe w sam raz.
                      Moja ogólna ocena to 3 z dużym +. Polecam

                      Zdjęcie butelki zamieściłem w galerii.
                      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23805

                        #41
                        ALARM FCJP!

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
                        wyczówalna
                        błąd ten jest tak powszechny ostatnio, że czuję się w obowiązku go wskazać i o opamiętanie błagać.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • fat_fire
                          Member
                          • 09-2004
                          • 80

                          #42
                          wczoraj degustowałem i także jestem pozytywnie nastawiony , całkiem przyzwoite piwko , trochę , lekko!!! zalatywało mi Belfastem (?!?!?!?!?!!) , cena 1,49 za PETA-a

                          Comment

                          • cielak
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 2890

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ładny, bursztyn [4]
                            Piana: licha, lekki kożuszek pozostaje po nalaniu [2]
                            Zapach: słodko-ścierkowy, bleee... [1]
                            Smak: słodowo-lekko chmielowy z posmakiem alkoholowym [2]
                            Wysycenie: lekko widać ale nic nie czuć [2]
                            Opakowanie: koszmar. But. euro 0,5lit. Etykieta żółta z wielkim napisem mocne i mini cena. [1]
                            Uwagi: Piwo zakupione i robione dla "Intermarche". Na pierwszy rzut oka po wyglądzie opakowania wszystko sie nam wyjaśnia. Dramat. Nigdy więcej.

                            Moja ocena: [1.7]
                            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                            Comment

                            • perzan
                              Member
                              • 07-2005
                              • 35

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładny ciemno bursztynowy doskonały do mocnego piwa [4]
                              Piana: Szybko opada,ale potem trzyma się doś długo cienką warstwą. [3]
                              Zapach: zapach dziwny choć nie nieprzyjemny, coś z kwasu chlebowego,ostatecznie do zakceptowania [3.5]
                              Smak: mimo mocy sprawia wrażenie rozwodnionego,ale jednocześnie nie ma wad mocnego taniego piwa,nie
                              czuć alkocholu,jest nieco słodkawe,w sumie całkiem zjadliwe po pierwszym niekorzystnym wrażeniu [3.5]
                              Wysycenie: w normie [3]
                              Opakowanie: ja akurat piłem z peta z napisem 2w1 z nauty rzeczy musi być banalene, bo i z założenia kierowane do najmniej wymagających [2.5]
                              Uwagi: Po pierwszym nieprzyjemnym wrażeniu okazało się całkiem zjadliwe, choc zapewne daleko mu do gustownego piwa,ale jak z 2,50 za litr jest to piwo nieodrzucające i przyzwoite

                              Moja ocena: [3.4]
                              Last edited by perzan; 10-09-2005, 15:27.

                              Comment

                              • Bombadil13
                                • 05-2005
                                • 2479

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: kolor ładny bursztynowy [4.5]
                                Piana: rzadka i szybko znikajaca [2]
                                Zapach: przyjemny choc nuta alkoholu niszczy przyjemność [3.5]
                                Smak: bardzo przyzwoity, delikatny jak na mocne piwo [4]
                                Wysycenie: niewielkie [2.5]
                                Opakowanie: nic specjalnego, ale tez nie razi brzydotą [3]
                                Uwagi: miłe zaskoczenie, z duza dozą niepewnosci podchodziłem do tego wyrobu iprzez długi czas omijałem je z daleka- niepotrzebnie!, piwo nie należy do wielkich ale wypic mozna, a i przyjemnośc w tym znalazłem całkiem sporą

                                Moja ocena: [3.525]
                                Poszukuję

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎