Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijmy piwa z Lwówka Śląskiego.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pijmy piwa z Lwówka Śląskiego.

    Czytając ten artykuł, który zresztą za długo nie powisiał na stronie głównej, tak ostro się baklazanek wziął do roboty naszła mnie taka refleksja. Co możnaby zrobić aby pomóc takiemu browarowi jak browar lwówecki. Ja wiem, że zaraz sie odezwą głosy, że muszą sobie sami pomóc itd., ale jeśli całkiem nieźle wychodzą nam akcje negatywne (bojkot piw koncernowych, akcja przeciwko GŻ w sprawie reklamy obrażającej piwowarów domowych) to może byśmy spróbowali jakiejś akcji pozytywnej, czyli takiej która miałaby wspomóc browar mały, ale tak konkretnie.

    Ja wiem, że Lwówkowi mozna wiele zarzucić: a to, że piszą, że piwo niepasteryzowane, a jednak pasteryzowane. A to, że nierówne - sam przez dłuższy czas (lato, wczesna jesień) nie piłem Książęcego, bo mi po prostu nie smakowało. A to, że etykiety krzywo przyklejone. Jednak dla mnie zamknięcie Browaru Ślaskiego w Lwówku Śląskim byłoby olbrzymią stratą, zwłaszcza, ze na Dolnym Śląsku niewiele juz nam tych browarów zostało.

    Mój pomysł jest następujący, niech każdy, komu na sercu leży różnorodność rynku piwnego w Polsce w najbliższym czasie kupi i spróbuje piwo z tego browaru. Ja wiem, że może mój pomysł jest do bani, bo nawet jeśli 100 osób przeczyta ten wątek, potem 80 zechce kupić Książęce, a tylko 50 bedzie miało taką mozliwość, bo w pobliskim sklepie jest to piwo do kupienia, to szału nie zrobimy tą akcją. Te kilka kartonów/transporterów piwa browaru nie uratuje, ale coś zrobimy. Być moze utwierdzimy właściciela sklepu, że Ksiażęce czy Mocne Dobre jednak się sprzedaje, że nie warto go wywalac z oferty.

    Okazja jest moim zdaniem o tyle dobra, że piwo sie znacznie poprawiło - piję właśnie warkę z datą przydatności do 19 lutego i piwo jest bardzo dobre. Nie jest słodkie jak wiele razy zdażyło mi sie trafić. No i warto by docenić zmianę opakowania bezzwrotnego. Ksiażęce jest w pięknej nowiuteńkiej butelce NRW - no po prostu ładniejszej sobie do własnego browaru domowego wymarzyć nie można .
    Zróbmy coś poza narzekaniem, może warto na imprezę, którą organizujemy/wybieramy się zaopatrzyc się w większą ilosć Ksiażęcego, poczęstować znajomych, zareklamować. Dla piwowarów domowych piękne butelki bedą, a jest nawet szansa, że browar to odczuje.
    Z mojego doświadczenia wynika, że w tradycyjnym handlu wystarczy 1-2 klientów na określony towar (tak zwanych heavy user'ów) żeby opłacało się utrzymywanie danego towaru w asortymencie.

    Zachecam do dsykusji. Co o tym sadzicie? No i podzielenia sie spostrzeżeniami w jaki inny sposób możnaby poprawić sytuację tego browaru.
    Last edited by kopyr; 14-12-2006, 20:09.
    blog.kopyra.com
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19163

    #2
    U nas nie ma, a jak był to i tak kupowałem. Sugestie, by uruchomić sklepik są może na miejscu, ale nie rozwiążą problemów browaru. Te ilości, które browar produkuje nikjak nie zapełnią rynku via net. Panu Bauerowi zależy na klientach biznesowych, a nie na drobnicowych smakoszach. Pan Bauer nie ma wizji rozwoju, jest kapryśny i wątpię, by taka akcja pomogła.

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #3
      Jeżeli tylko zobaczę w sklepie Lwówek w NRW to kupię kilka butelek.
      Moim zdaniem piwo z tego browaru trochę się popsuło w ostatnim czasie, ale chętnie spróbuję czy rzeczywiście coś się zmieniło na plus.
      MM961
      4:-)

      Comment

      • remfire
        Senior
        • 03-2004
        • 1334

        #4
        Też kupie, pod warunkiem że gdzieś spotkam piwa z Lwówka. Od dłuższego czasu po piwo z Lwówka muszę jeździć do Legnicy.....

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Kupiłem ostatnio z kumplem 30 piw i trzy szkła.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #6
            Jakby był w Krakowie to mielibyśmy o czym mówić... CIelak chciał mieć ich piwa na swoim sklepie ale proponowano mu kiepskie warunki. Ten browar sam się wykończy. Niemniej jednak było by mi żal. A jeszcze rok temu dzwonili do mnie z browaru, żeby im pomóc przy zakładaniu muzeum...

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Ja Lwówka nie piję od ponad roku, bo się zrobił niedobry. Ostatnio próbowałam go w w wesołym pociągu do Zwierzyńca - wzięłam łyka od Naczelnika - był jeszcze gorszy, niż rok temu. Kupię z ciekawości, czy się coś zmieniło, ale jak dla mnie to piwo jest za mocne na dłuższe biesiady, po za tym jest po nim kac, czego nie lubię.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • Doodeck
                Senior
                • 05-2003
                • 1612

                #8
                U nas Książęce jest dostępne, ale stosunek jakości do ceny przemawia za piwami czeskimi...
                Browar jest nastawiony chyba na produkcję eksportową do Niemiec, o czym świadzczą jego niektóre niemieckojęzyczne etykiety.

                Browarowi w Lwówku wcale nie trzeba pomagać - poradzi sobie sam.
                Moim zdanie przydałby się tam (funkcjonujący) dział marketingu.
                Dalekosiężny
                Obserwator
                Obiektów
                Dynamicznie
                Epatujących
                Ciekawymi
                Koncepcjami

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
                  U nas Książęce jest dostępne, ale stosunek jakości do ceny przemawia za piwami czeskimi...
                  Browar jest nastawiony chyba na produkcję eksportową do Niemiec, o czym świadzczą jego niektóre niemieckojęzyczne etykiety.

                  Browarowi w Lwówku wcale nie trzeba pomagać - poradzi sobie sam.
                  Moim zdanie przydałby się tam (funkcjonujący) dział marketingu.
                  Czytałeś artykuł? Z tym eksportem do Niemiec, to Bauer by może chciał, ale to nie jest taka prosta sprawa. Skoro nie mogą podołać logistycznie w Polsce z zaopatrzeniem hurtowni czy lokali, to co mówić o eksporcie.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                    ale jak dla mnie to piwo jest za mocne na dłuższe biesiady, po za tym jest po nim kac, czego nie lubię.
                    Dla mnie zdecydowanie też, ale wydaje mi sie, że to również sie zmieniło na plus, a raczej na minus, czyli mniej voltów. A moze mi sie tylko wydaje.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Doodeck
                      Senior
                      • 05-2003
                      • 1612

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                      Czytałeś artykuł?
                      Nie czytałem i nie zamierzam.
                      Dalekosiężny
                      Obserwator
                      Obiektów
                      Dynamicznie
                      Epatujących
                      Ciekawymi
                      Koncepcjami

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck
                        Nie czytałem i nie zamierzam.
                        Spoko.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • falcon
                          PiwBiz
                          • 07-2004
                          • 284

                          #13
                          w Białymstoku pijemy...

                          Chciałbym zameldować, że w Białymstoku trzewimy kulturę picia piwa z Lwówka i nie zauważamy odwrotu jego amatorów. Do sklepu swego zamawiam regularnie to piwo i zamówienia te zwiększają się. Czekamy do lata..Wtedy będzie się działo...

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika falcon
                            trzewimy
                            Cholercia, dobrze, że kontekst wszystko wyjaśnił, bo jak zobaczyłam to słówko, to idealnie można je przerobić na dwie przeciwności - krzewimy, albo trzebimy
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • kot_z_cheshire
                              Senior
                              • 11-2005
                              • 2201

                              #15
                              To "trzewimy"potraktowałam pierwszej chwili jako...trzeźwiejemy, co mi zaburzyło sens
                              Młode koty mają adhd, niestety.
                              Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                              Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                              Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎