Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Anteks, # 62 Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wielki_B
    Senior
    • 02-2005
    • 1968

    Anteks, # 62 Miodowe

    Piwo to, a w zasadzie jego mikroskopijna część, zostało uwarzone tak
    Pominę standardowy opis piwa (informując jedynie, że jako pils jest ono po prostu świetne), a skupię się na wątku najważniejszym - a więc jak w domu wykonać piwo miodowe, bo nurtowało to piwowarów w wielu wątkach na tym forum.
    Miód sztuczny jest bardzo dobrym rozwiązaniem! Ta niewielka, bo 120 gramowa dawka, pozwoliła na wyczucie delikatnego aromatu miodowego. W smaku również odczuwa się miodowe nuty i to znacznie bardziej niż wynikałoby to z aromatu. Przez to piwo wydaje się słodkawe, jak w miodowych, komercyjnych piwach przystało.
    Anteks, świetne jest to piwo. Prawdziwe Domowe Piwo Miodowe. Gratuluję!
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    #2
    Anteks - Modowe #62 b

    Tym razem trafiła się perełka w postaci Miodowego
    z literką b oznaczającą część warki 62 zaprawioną miodem ( cyt. 7 l odlałem i dodałem 120g sztucznego miodu)
    Otrzymane na warsztatach.

    Przejdźmy więc do tych pyszności
    Piana przy nalewaniu duża i drobna o trwałości raczej średniej co spowodowane jest dość mocnym schłodzeniem i wysyceniem raczej średnim.
    Zapach, tu opiszę jak było , nalałem, fotki pstrykam a tu mnie zapach przepiękny delikatnego miodu dochodzi. Przy bliższym "wwąchaniu" się wyczuwalne nuty słodowe i leciutki chmiel, jak dla mnie mistrzostwo świata.
    Kolor piwa troszkę ciemniejszy od tradycyjnego pilsa ale minimalnie, klarowność złamana opalizacją miodową , zero mętnienia na zimno.
    Smak zdecydowanie pilsowy z dodatkiem miodu, nie sam natarczywy miód a idealny balans pomiędzy pilsem, miodem i lekka goryczką.

    Piwo naprawdę bardzo smaczne co jest regułą u Anteksa.

    Dziękuję za możliwość spróbowania, polecam me kubki i nos na przyszłość
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎