Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim Palone podbija Himalaje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    Okocim Palone podbija Himalaje

    Właśnie dotarłem do ciekawej informacji. Otóż azjatycki koncern South Asia Breweries będący częścią Carlsberga wybrał na swój debiut w Indiach, a konkretnie w stanie Himachal Pradesh polskie piwo Okocim Palone. Będzie ono produkowane w w browarze Himneel.

    Piwo sprzedawane jest w butelkach 0,6l i ma trochę zmieniony smak w porównaniu do polskiego Palonego.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19168

    #2
    No ja myślę, bo tego nie da się pić

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      No ja myślę, bo tego nie da się pić
      Przesadzasz.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19168

        #4
        Ja nie piję, bo się nie da

        Comment

        • alnus
          Senior
          • 07-2007
          • 459

          #5
          ja wypiłem tylko raz jedną szklankę i miałem po tym niezłą zgagę. sam smak nie był wybitnie odrażający i pomysł na podobne piwo mi się podoba, ale słodziki mi wybitnie nie pasują, a co tam jeszcze domieszali, to nawet nie chcę wiedzieć...

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Informacja conajmniej ciekawa
            Już kiedyś Indie miały - może nieświadomy - związek z Okocimiem. W latach hmmm... gdzies powiedzmy 70 lub 80 jeden z indyjskich browarów splagiatował postać okocimskiego Zagłoby na jednej ze swoich etykiet. Niestety nie posiadam skanu ani orginału tej ety ale siedzący w temacie kolekcjonerzy powinni wiedzieć o co chodzi. Wg mnie jest to jedna z najciekawszych podróbek etykiet.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
              ma trochę zmieniony smak w porównaniu do polskiego Palonego.
              mam nadzieje że nie chodzi tu o dodanie prochu z resztek ciałopalnych pochówków nad Gangesem. Sorry jesli komus deko niesmak zrobilem
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • paveuek
                Senior
                • 09-2001
                • 410

                #8
                "Okocim szturmuje Indie"

                Gdzieś w internecie znalazłem takie oto zdjęcie, niestety nie zapisałem linka, ale pamiętam na 100% że było podpisane "Okocim szturmuje Indie".
                Zdjęcie nie wyglada na żaden fotomontaż, ale wolę się upewnić na forum - czy ktoś ma jakieś informacje o eksporcie Palonego do Indii razem z kampanią marketingową?
                Attached Files
                Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
                Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

                Comment

                • paveuek
                  Senior
                  • 09-2001
                  • 410

                  #9
                  Mam to zdjęcie w pełnej rozdzielczości, ale nie potrafię lub się nie da zamieścić.
                  Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
                  Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2868

                    #10
                    Pisałem już o tym. Niestety więcej informacji nie mam.
                    Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23807

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika paveuek Wyświetlenie odpowiedzi
                      Gdzieś w internecie znalazłem takie oto zdjęcie, niestety nie zapisałem linka, ale pamiętam na 100% że było podpisane "Okocim szturmuje Indie".
                      Zdjęcie nie wyglada na żaden fotomontaż, ale wolę się upewnić na forum - czy ktoś ma jakieś informacje o eksporcie Palonego do Indii razem z kampanią marketingową?
                      a jakież ono jaśniuteńkie
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • paveuek
                        Senior
                        • 09-2001
                        • 410

                        #12
                        No to pozostaje jeszcze pytanie: ktoś posiada etykietę albo kapsel?
                        Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
                        Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎