Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

małe greckie browary

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    małe greckie browary

    Również i w Grecji są małe browarów. 4 z nich udało mi się „zaliczyć”.
    1.Craft w Atenach, posiada 2 lokalizacje, jedną odwiedziłem i opisałem w piwo-gdzie.
    2.Piraiki Microbrewery w Pireusie przy 25th Martiou Str. Mieliśmy wielki problem ze znalezieniem tego browaru. Mieści się przy długiej ulicy, nie ma żadnego oznakowania. Gdyby Ada13 przypadkiem nie dojrzała przez uchylne drzwi w jednym z budynków kadzi, to poddałbym się i zaprzestał poszukiwań. Ciężko byłoby się domyśleć, że za tymi drzwiami jest browar. Browar warzy dwa rodzaje piwa pils i pale ale. Oba rodzaje niepasteryzowane rozprowadza po sklepach jedynie w butelkach 0.33. Właściciel był bardzo miły i rozmowny. Sprzedał nam piwo w hurtowych cenach po 1,5 euro za butelkę, podobno w sklepach jest po 2,5. Samo piwo nie jest zbyt dobre, zawiodłem się. Trochę kwaśne.
    3.Hellenic Microbrewery O.P. Zeos położny około 1km od Inahos w stronę Argos. Browar zajmuje jeden osobny budynek ogrodzony płotem, tuż przy drodze. Warzy aktualnie jedynie pilsa, ale za to dość smacznego i oryginalnego (przymierza się do red ale). Butelkuje go do butelek 0.33. Właściciel mruk, ale sprzedaje piwo w bardziej atrakcyjnej cenie 0,7 euro za butlę.
    4.Hellenic Microbreweries S.A. w Shimatari Voiotia. Browaru nie odwiedziłem, choć zamierzałem, gdyż w miejscowości Stoupa znalazłem przypadkiem knajkpę, którą lała jego produkty. Reklamowała się bilbordem z napisem: prawdziwe świeże greckie piwo. No i rzeczywiście mieli lane 3 rodzaje: pilsa, pszenicę i red ale. Pils kiepski, bez smaku, pszenica ok, a red ale całkiem dobre, skusiłem się nawet na kilka.

    Innych małych browarów już nie zaliczałem, choć kilka jeszcze zostało.
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10847

    #2
    Za miesiąc odwiedzę Rethymnian Brewery niedaleko Armeni. Wizyta potwierdzona, właściciel zapewnił mnie, że do tego czasu będzie już dostępne nowe piwo pszeniczne. Obadamy
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9748

      #3
      Corfu Beer Ltd.

      Nie wiem, czy w dobrym miejscu, ale chyba...
      Corfu Beer Ltd. z pewnością jest browarem greckim, no i browarem małym...
      Browar ma swoją stronę: www.corfubeer.com, ale szału się nie spodziewajcie. Mieści się, powiedzmy, w Arillas . Trafić tam jest trudno, adres ma charakter mocno umowny.
      Gdyby ktoś jednak chciał, polecam ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=UiLom9Zp-os, mnie on o tyle pomógł, że pokazuje, że browar jest tuż obok stacji BP.
      Będąc w szeroko rozumianej okolicy Arillas, tak "przypadkowo" pilotowałem autko prowadzone przez małżonkę, że przejechaliśmy obok, no i nie mogła mi odmówić, aby na chwilę się zatrzymać...
      Browar prowadzi para około 50-tki - siwy, małomówny pan oraz pani o greckiej urodzie i południowej ekspresji, znacznie bardziej rozmowna.
      Działają od 2009 roku, aktualnie warzą pięć rodzajów piwa (plus coś imbirowego, ale w mojej nomenklaturze taki napój nie kwalifikuje się jako piwo).
      Cztery rodzaje butelkują: Royal Ionian Pilsner , Real Ale Special , Real Ale Bitter i Ionian Epos . To ostatnie mnie najbardziej zainteresowało, ponieważ ma chyba 7,2% alko i jest warzone z dodatkiem lokalnego miodu.
      Niestety, pani powiedziała mi, że zbiory miodu są od sierpnia do września, więc piwo ma charakter sezonowy i teraz go nie ma... . Warzą jeszcze lagera Ionian Gold , którego KEG-ują i rozwożą do knajpek na wyspie.
      Na zwiedzanie browaru się nie wpraszałem, nie zapowiadałem swych odwiedzin, oni byli zajęci, a przede wszystkim w koreańskiej popierdułce w upale czekała reszta rodziny i żona przestawała wierzyć w przypadkowe zbłądzenie...
      Piwa opisałem, gdzie ich miejsce, jak ktoś ma parcie na zwiedzanie, to może spróbować, ale lepiej spróbować piw w wielu miejscach na wyspie i nie wbijać się w interior.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎