Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oddział Piwowarski w ramach Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Oddział Piwowarski w ramach Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich

    Taka oto tytułowa inicjatywa ostatnio powstała.
    Obecnie trwają prace nad utworzeniem Oddziału, jest już trochę osób chętnych z Wrocławia, mam nadzieję, że znajdą się też inni zainteresowani

    Po co nam to?

    Ano, czasem sformalizowane struktury się przydają, pierwszy z brzegu przykład, jaki mi przychodzi do głowy (chyba nie dziwne) to organizacja Warsztatów Piwowarskich - ułatwienie w rozliczeniach chociażby, ale nie tylko - również sponsoring w postaci darowizn, część składki członkowskiej może być przeznaczona na organizacje imprez - na pewno byłoby fajnym wsparciem dla Warsztatów te parę złotych od 100 członków

    Przykład jest mocno osobisty, ale myślę, że po lekturze Statutu sami zobaczycie, jakie możliwości się kryją w tej strukturze.

    SWiMP ma w statucie już uwzględnione piwowarstwo:

    "§ 1
    1. Stowarzyszenie Winiarzy i Miodosytników Polskich, zwane dalej
    Stowarzyszeniem, jest dobrowolnym, samorządnym oraz trwałym zrzeszeniem
    twórców i pasjonatów wytwarzania win, miodów pitnych, nalewek oraz piwa.
    (...)

    § 7

    (...)

    2. Celem Stowarzyszenia jest:
    a) propagowanie i upowszechnianie winiarstwa, miodosytnictwa oraz
    wytwarzania nalewek i piwa,
    b) pielęgnowanie i upowszechnianie regionalnych przepisów i procesów
    produkcji win, miodów pitnych, nalewek i piwa"

    Zaraz się pojawią pewnie głosy, że powinniśmy utworzyć własne stowarzyszenie - no cóż, dyskutujemy o tym od lat, ale jakoś nic z tego nie wychodzi, po za tym zaczęłam skłaniać się ku opinii, że po co mnożyć organizacje, jak można wesprzeć już istniejące, pokrewne nam zarówno, jeśli chodzi o cele, jak i o członków (niektórzy z browar.bizu są członkami SWiMP, a wielu jest sympatykami).

    Forum Oddziału Piwowarskiego, za przyzwoleniem Arta, będzie tu, na browar.biz, oczywiście wymiana linków na stronach www też będzie

    To tyle jeśli chodzi o słowo wstępu, zapraszam do lektury statutu, a potencjalnych członków proszę o wydrukowanie deklaracji członkowskich, wypełnienie ich i wysłanie na adres:

    Stowarzyszenie Winiarzy i Miodosytników Polskich
    ul. Parkowa 22
    55-200 Oława

    z adnotacją "Oddział Piwowarski"

    Statut i deklaracje tutaj:



    Zapraszam do dyskusji



    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • huanghua
    Senior
    • 10-2005
    • 1910

    #2
    Pomysł rozwinięcia działki piwowarskiej w SWiMP na poważnie pojawił się, gdy Wesoły został Wielkim Cześnikiem Stowarzyszenia. Dumaliśmy wtedy nad rozwinieciem forum SWiMP w tym kierunku, ale pewne okoliczności sprawiły że nasze drogi się rozeszły.
    Dziś już nie jestem członkiem, ale życzę powodzenia Wesołemu i jak rozumiem teraz Tobie Marusia
    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

    Comment

    • a1410
      Senior
      • 08-2003
      • 613

      #3
      Piwowarzy starali się od dziesiątków lat oddzielić od winiarzy i gorzelników choćby z tego powodu, że walczyli o to, żeby uznano piwo za napój lekkoalkoholowy. Ponadto zarówno winiarze jak i spirytusowcy maja stałe nadzory podatkowe/celne, a piwowarzy nie. Jeżeli piwo zacznie się organizacyjnie łączyć z winem, to te różnice mogą zniknąć...

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Jestem w szoku
        145 odświetleń i tylko 2 komentarze? czyżby Forumowicze uznali pomysł za tak bez sensu, że aż nie wart komentarza - nie wierzę, to niemożliwe na tym forum

        a1410 - Ty piszesz o piwowarstwie komercyjnym, ja o hobbystycznym.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          #5
          Widocznie nikogo to nie obchodzi.
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23805

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
            Widocznie nikogo to nie obchodzi.
            na pewno nikogo kto ma ksywkę kiszot na browarbizie. zatem może zajmij się tym co Cię obchodzi.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Greg
              Member
              • 11-2003
              • 72

              #7
              Jako członek Stowarzyszenia Winiarzy serdecznie zapraszam w nasze skromne progi.
              Z całą pewnością, rozszerzenie działalności Stowarzyszenia o działkę piwowarską, będzie dodatkowym bodźcem do działania oraz zwiększy nasz potencjał i siłę przebicia hobbystycznej braci fermentującej zacne trunki

              Comment

              • kibi
                Senior
                • 07-2004
                • 1875

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                na pewno nikogo kto ma ksywkę kiszot na browarbizie. zatem może zajmij się tym co Cię obchodzi.
                Adminie, po co ta ostrość? Nie zawsze zgadzam sie z kiszotem, ale tym razem wniosek nie jest pozbawiony pewnej logiki: obchodzi - komentują, nie obchodzi - nie komentują .

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  na pewno nikogo kto ma ksywkę kiszot na browarbizie. zatem może zajmij się tym co Cię obchodzi.
                  Zdanie zawsze zaczynamy z dużej litery
                  Gdyby to Arcy napisał to by mnie to wcale nie zdziwiło ale Ty? Ja tylko odpowiedziałem na zaproszenie Marusi do dyskusji co w tym złego?
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • mareks
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 1939

                    #10
                    Ja uważam, że to bardzo dobry pomysł, dlatego od razu się zdeklarowałem.
                    Należę też do stowarzyszenia sportowego i wiem, że to bardzo ułatwia działalność, pozyskiwanie funduszy i wszelkie kontakty z urzędnikami.

                    A niechęć ludzi do brania udziału w takich przedsięwzięciach tłumaczę syndromem DDK (Dorosłe Dzieci Komunizmu), ale to już jest inna bajka.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zdanie zawsze zaczynamy z dużej litery
                      Gdyby to Arcy napisał to by mnie to wcale nie zdziwiło ale Ty? Ja tylko odpowiedziałem na zaproszenie Marusi do dyskusji co w tym złego?
                      No i w zasadzie Twoja odpowiedź była wiele mówiąca.
                      Jak się dyskutuje o założeniu stowarzyszenia, to ludzie się wypowiadają co i jak by zrobili itepe itede, gardłują, jak to chcą szerzyć zarazę browarnictwa domowego, a jak przyszło do jakieś KONKRETNEJ inicjatywy, to nagle grobowa cisza.

                      Naprawdę, wiele to mówiące jest
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23805

                        #12
                        Myślę że trzeba dać ludziom chwilę, sprawa dyskutowana była latami, nasmarowało się na ten temat tyle, że nikomu już nie chce się gęby otwierać Wtedy w efekcie nikomu nie chciało się zabrać za papierki. Teraz można zacząć działać bez konieczności pokonywania bariery biurokratycznej. Dla mnie pomysł jest dobry i podjęcie współpracy ze SWIMPem choćby dla przypatrzenia się od środka jak formalna grupa funkcjonuje będzie dobrym krokiem. Przynajmniej będzie to forma współdziałania nie obarczona zbytnio ryzykiem ewentualnego niewypału

                        2. Celem Stowarzyszenia jest:
                        a) propagowanie i upowszechnianie winiarstwa, miodosytnictwa oraz
                        wytwarzania nalewek i piwa,
                        b) pielęgnowanie i upowszechnianie regionalnych przepisów i procesów
                        produkcji win, miodów pitnych, nalewek i piwa"
                        Na początku nie wczytałem się dokładnie i zabrakło mi hasła piwowarstwo - ale jest to przecież uwzględnione.

                        Ponieważ piwowarem domowym jestem obecnie tylko na pół gwizdka to mój wkład merytoryczny będzie na razie niewielki. Ale ze swojej strony deklaruję chęć udziału i pomocy w zakresie działki internetowej.

                        Na pewno byłoby dobrze spisać sobie nasze cele jakie chcielibyśmy osiągnąć w ramach stowarzyszenia.

                        Jestem zdania, że po prostu trzeba coś zacząć robić a nie tylko gadać o tym. Jeśli będziemy wsłuchiwać się w zdanie malkontentów, to pewnie z powodu opinii typu "nikogo to nie obchodzi" nie zrobimy nic i pomysł znowu trafi do szuflady.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          No i w zasadzie Twoja odpowiedź była wiele mówiąca.
                          Jak się dyskutuje o założeniu stowarzyszenia, to ludzie się wypowiadają co i jak by zrobili itepe itede, gardłują, jak to chcą szerzyć zarazę browarnictwa domowego, a jak przyszło do jakieś KONKRETNEJ inicjatywy, to nagle grobowa cisza.

                          Naprawdę, wiele to mówiące jest

                          Taka natura Polaków, niechęć do zrzeszania się. My to lubimy całkowitą wolnośc a nie żeby ktos nam ze stowarzyszenia mówił co mamy robic

                          Oczywiście jest bardzo zła natura, jedna z większych naszych wad.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            Taka natura Polaków, niechęć do zrzeszania się. My to lubimy całkowitą wolnośc a nie żeby ktos nam ze stowarzyszenia mówił co mamy robic
                            A skąd taki wniosek, że stowarzyszenie będzie dyktować, co kto ma robić? Ciekawe podejście.

                            Ja też nie lubię się zrzeszać, ale chyba warto, żeby łatwiej było powalczyć o korzyści dla piwowarów domowych. Swojego czasu na Warsztaty przyjechał przedstawiciel stowarzyszenia mikrobrowarów i browarów domowych z Belgii i strasznie chciał nawiązać współpracę, ale warunkiem było, że musi to być struktura sformalizowana. Rozmawialiśmy o różnych ciekawych wariantach współpracy, mam nadzieję, że uda się teraz do tego wrócić.

                            Art, pomysł jako taki już do szuflady nie pójdzie - do założenia oddziału potrzebnych jest 5 członków, mam już 6
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                              A skąd taki wniosek, że stowarzyszenie będzie dyktować, co kto ma robić? Ciekawe podejście.
                              Też nie wiem. Może uogólniłem, ale coś w tym jest.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎