Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak przedstawia się oferta piwna Carrefoura?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #46
    Nie, Żą, złoty spadł...

    Chłopaki z Karfura "pozycjonują" na własną rękę - już nawet ciemny Junak kosztuje chyba 2,40...
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #47
      Nawet do lita? Czy może sprowadzają tego Baltasa przez, bo ja wiem, przez Niemcy?

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #48
        Lit tu nie ma znaczenia, bo przez "zieloną granicę" go nie sprowadzają. Rozliczają się zapewne w €urosach...

        Od początku roku €uros zdrożał z 4,17 do 4,44 PLN. Na Litwie bez zmian: 3,45 LTL
        Last edited by Wujcio_Shaggy; 01-02-2009, 23:27.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #49
          Może i tak, ale różnica w kursie wynosi niecałe 30 groszy, a w cenie piwa prawie 1,5 zł.

          Pamiętam też, jak po zmianie Alberta na Carrefoura z miejsca Obołoń podskoczył z 3,8 do 5 zł. Więc to są grubsze cwaniaki.

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #50
            Po pierwsze, trzeba liczyć w procentach (dokładnie: w punktach procentowych), a nie w groszach. Dodaj do tego akcyzy, cła i vaty, to trochę wyjdzie.
            Po drugie - kryzys jest...
            Po trzecie - to są cwaniaki; już dawno to mówiłem, jak tylko zobaczyłem Żywe w "super cenie" 5,99...
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              Te złamasy podwyższyły cenę Baltasa o połowę - teraz kosztuje prawie 5 zł. Tuż obok Żywe za niecałe 6 zł, po prostu sezon na jelenie. A nie, przepraszam, to pozycjonowanie.
              Pozycjonowania bym do tego nie mieszał. Wbrew pozorom kursu € też nie. Obawiam się, że to kwestia John Kinga, ostatnio ceny tam są troszkę kosmiczne. Nie wiem o jakim (pod względem wielkości) Carrefourze pisze żą? Jeśli jest to Carrefour Express, to jest to taka franszyza. Być może właściciel dobiera towar na własną rękę z JK, w związku z tym nie ma szans na dobre ceny, bo kupuje mało.
              Ewentualnie jest tak jak pisze Wujcio:
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
              Po trzecie - to są cwaniaki
              blog.kopyra.com

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #52
                To jest Carrefour zrobiony z Alberta, czyli chyba ten mniejszy.

                Pozycjonowanie i cwaniactwo wcale się tu nie wyklucza

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #53
                  W sieci na literkę C. od dziś kilka nowości z Austrii:
                  Gösser Beer - 3.69
                  Gösser Dark - 3.69
                  Edelweiss Weissbier Snowfresh - 3.89 (0,33l)
                  Wieselburg Kaiser - 3.49
                  Zipfer Lemon - 2.99 (0.33l)
                  Zipfer Urtyp - ceny nie pamiętam, butelka 0,66

                  oraz z Czech:
                  Bernard Svatecni Lezak - 7,49*
                  Bernard ciemny - 6,69*

                  * = końcówek groszowych nie jestem pewien, niestety pierwsza cyfra złotówkowa jest pewna

                  Acha, "hit" tej zimy, czyli nowe butelki z Okocimia po 2.75 i 2,99
                  Last edited by Pendragon; 23-02-2009, 17:36.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2291

                    #54
                    Miałem okazję być ostatnio w dwóch warszawskich Carrefourach tym w Galerii Mokotów i w Arkadii- w obu są takie same zawrotne ceny na niektóre piwa np. amberowskie Żywe czy Svyturys Baltas Wheat po 6 zł. z hakiem
                    Powinni chyba pomyśleć o zmianie dostawcy (no chyba że mimo kosmicznych cen sprzedaż im nie zmalała ).

                    Comment

                    • rad998
                      Member
                      • 12-2008
                      • 52

                      #55
                      podobnie jest w krakowie. w galerii krakowskiej ceny sa po prostu zawrotne... okolo 2 mieiscy temu mozna bylo kupic np la trappe ( kazdy rodzaj ) za 6,90 - teraz kosztuja niecale 10 zl...... chyba tylko blond kosztuje cos ponizej 8zl. Baltas byl zawsze tutaj drogi - 4,29 - po niego zawsze jezdzielm do reala - tam kosztowal 2,29 ... ale... ale... ostatnio bylem w realu - cena juz 3,99..... wszystko drozeje... i to jest przykre... w krakowie to tylko maria.... swieta maria ale to tylko wiedza ci co maja pod nosem. "Kerfura" w kazdym razie omijac trzeba z daleka.... juz wole alme chociaz tez byla zawsze droga - tak teraz po wszystkich podwyzkasz trzyma cene calkiem niezla - tak wiec : POLECAM ALME - OGROMNY WYBOR ZA PRZYSTEPNA CENE.

                      Comment

                      • trzcina_pt
                        Member
                        • 05-2007
                        • 32

                        #56
                        W te wakacje (sierpień) byłem na litwie. Za Baltasa płaciłem w miejscowym markecie 2,60 lit a za Utenosa 5,99 litów/ 4 butelki, Porteris ok 2,80 LT
                        Kurs 1,23 lit = 1 zł
                        Ale to co przeżyłem we Lwowie w Lipcu 2008 było niesamowite - Średnia cena Lwowskich, Obolonów, Czernoleskich i innych wyśmienitych miejscowych piw wynosiła w przeliczeniu na złotówki maksymalnie 1,60 zł w marketach, w sklepach pare groszy więcej.

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika trzcina_pt Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)
                          Kurs 1,23 lit = 1 zł
                          (...).
                          Kapkę się pomyliłeś. Jest na odwrót, jeden lit to (dzisiejszy średni kurs NBP) 1,1898zł.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • trzcina_pt
                            Member
                            • 05-2007
                            • 32

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kapkę się pomyliłeś. Jest na odwrót, jeden lit to (dzisiejszy średni kurs NBP) 1,1898zł.
                            Oczywiście masz rację, powinno był 1,23 Lit - 1 zł

                            Tak na marginesie wczoraj kupowałem Baltasa w Piotrze i Pawle (Targówek) za 3,99 zł

                            Comment

                            • Stasiek
                              Senior
                              • 02-2007
                              • 608

                              #59
                              Kaszetalan niepasteryzowany

                              Od paru dni (a może tygodni) jest w Carrefour Reduta jest Kasztelan niepasteryzowany (2,39).
                              Oraz, co mnie bardzo zdziwiło, ten sam Kasztelan niepasteryzowany ale w puszce (10,89 za 4pak). Nie wiedziałem że puszkują niepasteryzowane...

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stasiek Wyświetlenie odpowiedzi
                                Oraz, co mnie bardzo zdziwiło, ten sam Kasztelan niepasteryzowany ale w puszce (10,89 za 4pak). Nie wiedziałem że puszkują niepasteryzowane...
                                Bosmana niepasteryzowanego też zapuszkowali. Jest o tym w osobnym wątku.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎