Piwo Heineken z Warki

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Żywiec
    Senior
    • 12-2001
    • 1571

    Piwo Heineken z Warki

    Nie wiem czy ktoś już o tym napisał ale od niedawna browar w Warce zaczął warzyć licencyjnie piwo Heineken.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    jak je odróżnić od żywieckiego?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
      jak je odróżnić od żywieckiego?
      A w jakim celu?
      blog.kopyra.com

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10859

        #4
        Nie interesuje ciebie skąd pochodzi dany produkt? Dziwne?!
        Last edited by abernacka; 26-05-2008, 14:33.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4707

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
          A w jakim celu?
          Kolekcjonerskim. Nawet jeśli etykieta będzie identyczna jak ta w heńku żywieckim, to i tak becik włoży ją do klasera osobno.
          Last edited by jerzy; 26-05-2008, 14:35. Powód: cytat
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
            Nie interesuje ciebie skąd pochodzi dany produkt? Dziwne?!
            Akurat ten produkt w ogóle mnie nie interesuje.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4707

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
              Nie interesuje ciebie skąd pochodzi dany produkt? Dziwne?!
              Nie chcę się wypowiadać za Kopyra, ale mnie na przykład totalnie nie obchodzi skąd pochodzi polski heineken. W życiu przełknąłem tylko jeden łyk tego wyrobu i nie zamierzam już więcej popełniać tego błędu.
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10859

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
                (...) ale mnie na przykład totalnie nie obchodzi skąd pochodzi polski heineken. (...).
                I w tym przypadku się różnimy. Tak samo interesuje mnie to zagadnienie jak i skąd pochodzi np. Tatra.
                Last edited by abernacka; 26-05-2008, 14:41.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr
                  A w jakim celu?
                  W takim żeby je kupić jako Heineken warecki, spróbować, ocenić.
                  W takim też celu, jak np kupowałem i ocenialem Królewskie z Bydgoszczy i Warki gdzie mimo tej samej marki jak dla mnie piwa były inne, a najlepsze było bydgoskie (nawet lepsze od śp warszawskiego).
                  Wody z Żywca do Warki nie przywiozą więc róznice napewno będą. Interesuja mnie jakie.

                  Z punktu widzenia kolekcjonerskiego obawiam się, że etykiety bedą niezmienione, a informacja o miejscu warzenia bedzie zawarta w stemplu/datowniku etc.
                  Interesuje mnie konkretnie ta informacja.

                  Ciekawi mnie też czy w Warce bedzie produkcja piwa puszkowego, butelkowego, beczkowe czy wszystkich razem.

                  Ciekawi mnie czy rozpoczęcie produkcji jest związane z lepszą (tańsza dystrybucją), wiadomo, podróz nad morze bedzie mniej kosztować z Warki niż z Żywca.
                  Interesuje mnie też czy przez to Warka zwiększa moce produkcyjne czy będzie warzyć Heinekena kosztem innych piwa. jesli zwiększyć, to o ile hl?

                  Interesuje mnie też to czy produkcja Heinekena w Żywcu bedzie na tym samym poziomie.

                  Czy zaspokoiłem Kopyr Twoją ciekawość?

                  Mam nadzieję, że Żywiec zaspokoi moją
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                    Interesuje mnie też czy przez to Warka zwiększa moce produkcyjne czy będzie warzyć Heinekena kosztem innych piwa. jesli zwiększyć, to o ile hl?
                    W Warce jakiś czas temu rozbudowano warzelnię. Podejrzewam, że wzrósł popyt na Heńka, a na Heńku zarabia się więcej niż na Warce czy Tatrze.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                    Czy zaspokoiłem Kopyr Twoją ciekawość?
                    Tak, dzięki. Pytanie było trochę trollaste , ale odpowiedź jak najbardziej sensowna. Przekonałeś mnie, mimo, że nie będę próbował tego piwa.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • remfire
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 1334

                      #11
                      O ile Becik pozwoli, to chciałbym się również podpisać pod pytaniami przez niego postawionymi

                      Comment

                      • Żywiec
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 1571

                        #12
                        Heniek dynamicznie się rozwija na polskim rynku i zapotrzebowanie na niego stale rośnie. To brand nr 1 w grupie piw warzonych na licencji. Dodatkowo dochodzi do tego logistyka i oszczędności na transporcie. Myśle, że to są powody dla których Warka rozpoczęła jego produkcję. Poza tym trzeba mieć alternatywę np. dla piwa mocnego jakim jest Strong. Polacy coraz niechętniej sięgają po tego typu wynalazki i ta tendencja chyba się utrzyma.

                        Wbrem pozorom rozpoczęcie produkcji tego piwa poza Holandią nie jest sprawą prostą. Potencjalny producent musi sprostać wielu wymaganiom jakościowym i technologicznym. Nad tym procesem piecze sprawuje elitarna grupa technolgów z Holandii (HTS). Heineken w odróżnieniu od innych piw jest fermentowany i leżakowany w poziomych tankach.

                        Sprawdzę w jakie opakowania będzie rozlewany warecki Heniek. Napewno do 6-paku 0,3 ltr.

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec
                          Heineken w odróżnieniu od innych piw jest fermentowany i leżakowany w poziomych tankach.
                          No i po co tyle zachodu, skoro Heniek i tak jest robiony metodą HGB
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • Pifkosz
                            Junior
                            • 07-2004
                            • 22

                            #14
                            W Warce Heniek jest robiony w pionowych unitankach, a w Żywcu w poziomych więc warto wiedzieć skąd
                            A Ci spece z Holandii to lepiej nie mówić, sieroty i tyle, ale cóż biorą kasę za bycie.
                            Biznes is Biznes Winetou
                            Last edited by Pifkosz; 14-06-2008, 19:30.

                            Comment

                            • darko
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 2078

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pifkosz
                              W Warce Heniek jest robiony w pionowych unitankach, a w Żywcu w poziomych
                              No i ...?

                              Comment

                              Przetwarzanie...