Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pszeniczne z Ladenburga warzone dla Tarczyna pod nadzorem piwowara z BrowArmii

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Pszeniczne z Ladenburga warzone dla Tarczyna pod nadzorem piwowara z BrowArmii

    Jabłonowo Weissbier
    alk. 5,2%
    ekstr - brak

    Być może powinno być (jako pierwsze piwo) przydzielone do Tarczyna. Na etykiecie jednak wyraźnie jest napisane Wyprodukowano DLA Tarczyn Dystrybucja Sp.z.o.o. a nie W. Kod kreskowy wskazuje jednak Jabłonowo, chyba, że Tarczyn i Jabłonowo mają wspólny kod (590-2705-...)

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Jabłonowo Weissbier
    alk. 5,2%
    ekstr - brak

    Być może powinno być (jako pierwsze piwo) przydzielone do Tarczyna. Na etykiecie jednak wyraźnie jest napisane Wyprodukowano DLA Tarczyn Dystrybucja Sp.z.o.o. a nie W. Kod kreskowy wskazuje jednak Jabłonowo, chyba, że Tarczyn i Jabłonowo mają wspólny kod (590-2705-...)
    Ja bym powiedział, że napis "wyprodukowano dla" sugeruje raczej jakiś browar niemiecki, a prawdopodobnie Ladenburger.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10838

      #3
      Pendragonie już wcześniej o tym wspominałem piwo te pochodzi z Niemiec a nie z Polski.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #4
        Jakoś mi to umknęło.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Pszeniczne z Ladenburga warzone dla Tarczyna pod nadzorem piwowara z BrowArmii

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon
          Jabłonowo Weissbier
          alk. 5,2%
          ekstr - brak

          Być może powinno być (jako pierwsze piwo) przydzielone do Tarczyna. Na etykiecie jednak wyraźnie jest napisane Wyprodukowano DLA Tarczyn Dystrybucja Sp.z.o.o. a nie W. Kod kreskowy wskazuje jednak Jabłonowo, chyba, że Tarczyn i Jabłonowo mają wspólny kod (590-2705-...)


          Ja bym powiedział, że napis "wyprodukowano dla" sugeruje raczej jakiś browar niemiecki, a prawdopodobnie Ladenburger.
          Tylko na etykiecie jest też jakis tekst o tym, że nadzorował toto piwowar z Browarmii bodajże. Mam w lodówce - wieczorem sprawdzę.
          Jednak niekoniecznie jest z Niemiec. Pewnie pozostanie zagadką. Proponuję - jak Okocim - [browar nieznany]
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10838

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
            (...)
            Jednak niekoniecznie jest z Niemiec. (...)
            Czym to motywujesz?
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #7
              Niczym - może przetartą, zużytą butelką i łysym kapslem z nadrukiem daty - nie pasuje mi to do germańskich najeźdźców.
              Generalnie nie mam pojęcia skąd jest to piwo. Ty wiesz?

              Na etykiecie jest dokładnie tak: "Piwo pszeniczne, niepasteryzowane, dojrzewające w butelce. Wyprodukowano w oparciu o recepturę i pod nadzorem głównego piwowara minibrowaru Browarmia Królewska w Warszawie."
              Na kapslu data spożycia (04.01.09 - coś długo jak na niepasteryzowane) i kod: "MHD06"
              Kupione w Smaku. Nie było zbyt drogie (4-5zł). Może Dyrektor coś wie?
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
                Właśnie wypiłem Weissbiera robionego dla Tarczyna i powiedzieć muszę, że lepszy od powyższego, ale do Ciechana jeszcze mu brakuje... Można śmiało próbować chłopcy i dziewczyny...
                A jakiż to weissbier jest robiony dla Tarczyna bo coś nie kojarzę?
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10838

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
                  Niczym - może przetartą, zużytą butelką i łysym kapslem z nadrukiem daty - nie pasuje mi to do germańskich najeźdźców.
                  (...)
                  Idealnie pasuje właśnie do Niemiaszków.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10838

                    #10
                    A no jest.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                      Idealnie pasuje właśnie do Niemiaszków.
                      A najbardziej podejrzana jest ukośna naklejka o Reinheitsgebot, ktora występowała zarówno na Apffeldorferach jak i na innych piwach z tego browaru. Przyjrzyj się na stronie browaru Ladenburger, zdjęciom ich piw, mają tę samą naklejkę. Przy obecnym kursie € bezsensem byłoby nie skorzystać ze starych, sprawdzonych kanałów. A ciemny lud i tak to kupi.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10838

                        #12
                        Już od jakiegoś czasu jest tego samego zdania
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          A jakiż to weissbier jest robiony dla Tarczyna bo coś nie kojarzę?
                          TU pisałem:

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          ...bo mi się nie chce wątku zakładać, a że prawie tu pasuje, bo "[browar nieznany]"...
                          Właśnie wypiłem Weissbiera robionego dla Tarczyna i powiedzieć muszę, że lepszy od powyższego, ale do Ciechana jeszcze mu brakuje... Można śmiało próbować chłopcy i dziewczyny...
                          Last edited by Seta; 23-07-2008, 14:56.
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23807

                            #14
                            i przez to Twoje niechcenie są juz 4 posty nie na temat ;P
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #15
                              Sorki pochrzaniłem - miało być:

                              TU pisałem.

                              Na etykiecie jest dokładnie tak: "Piwo pszeniczne, niepasteryzowane, dojrzewające w butelce. Wyprodukowano w oparciu o recepturę i pod nadzorem głównego piwowara minibrowaru Browarmia Królewska w Warszawie."
                              Na kapslu data spożycia (04.01.09 - coś długo jak na niepasteryzowane) i kod: "MHD06"
                              Art - mógłbyś usunąć posta powyżej?

                              EDIT - No to 6 postów nie na temat!
                              Last edited by Seta; 23-07-2008, 15:06.
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎