Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chiemgauer, Chiemseer Braustoff

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    Chiemgauer, Chiemseer Braustoff

    Ciężko znaleźć kto to piwo uwarzył. Etykieta wskazuje wyprodukowane dla Chiemseer Vertriebsgesellschaft GmbH Traunstein. Strona internetowa w budowie.
    Po numerze na etykiecie (kod kreskowy) ukryty jest adres Privatbrauerei Schnitzlbaumer KG dlatego tez wpisuje ze piwo pochodzi z tego browaru

    alk. 5,6%

    barwa: jasna słomka
    piana: na początku w normie ale szybko opada
    zapach: słodowy
    smak: słodowy, lekko chmielowy z delikatna goryczka i leciutkim chemicznym posmakiem

    Cienko
    LP
  • baronmokotowa
    Junior
    • 09-2006
    • 22

    #2
    Dokładnie tak jak w przpadku Hellesa.

    Braustoff uwarzony również przez Chiemgauer Brauhaus Rosenheim.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Blado, to wygląda, ale wypić można. Butelka euro przywodzi wspomnienia z czasów początków mojej piwnej przygody. Smak zresztą również jakby znajomy (Kmicic, Hetman, Vifling).

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12205

        #4
        Jedno z dwóch piw warzone w tym browarze (obok Hellesa 11%)

        To ma wspomniane 5,6% alk. i 12% ekstr.

        Aromat - słodowy, trochę owocowy, nieco chlebowy
        Piana - dość wysoka, ale "krótka" - szybko opada do drobnego kożuszka
        Barwa - słomka
        Wysycenie - średnie, przyjemnie musuje
        Smak - słodowy z chmielem. Wyczuwalne przyjemne owoce. W ustach pozostawia dłuższą dość wyraźną goryczkę
        Treściwość - pełne

        Vollbier helles czyli typowe bawarskie jasne pełne. Mi zdecydowało smakowało, bo lubię ten niemodny styl

        Attached Files

        Comment

        • Rakida
          Junior
          • 06-2016
          • 2

          #5
          Mała aktualizacja.

          2011 rok karol1000 pisał o stronie browaru, która była w trakcie tworzenia. Jej efekt jest nieco niezadowalający.
          https://www.chiemseer.de/

          Etykieta się nie zmieniła, jest taka jak na zdjęciu, które przesyłał darekd. Całkiem ładna, klasyczna, jednak pozornie wydaję się kiepskiej jakości. Widok na Rosenheim dziwnie uproszczony. Niżej kontr-etykieta.

          Barwa słomkowa, aromat słodowy, przyjemny. Piana po chwili unosi się szybko ku górze, średnio obfita. Nie opada bardzo szybko a jej pory to coś między grubymi a małymi oczkami i właściwie ta piana definiuje całe to piwo, czyli jego średniość. Gdy piana opadnie, pozostawia niewielką koronkę. Przy wejściu słodowe i troszkę chmielowe. W smaku lekkie, słodkawe, nieznacznie kwaskowe. Pozostawia nutkę goryczki, ale to odejście jest naprawdę średnie. Nie wyczułem owoców, bardziej właśnie te nuty chlebowe. Odczucie w ustach jest w porządku, miło musuje. Po nalaniu wyczułem żelazo. Jest to piwo, które nie zaskakuje lecz jest w porządku. Piwo na bier-index.de ma różne recenzje i według mnie to rzeczywista ocena leży gdzieś po środku.
          Attached Files
          Last edited by Rakida; 19-06-2016, 11:18.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎