Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kundmüller, Weiherer Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • coder
    Senior
    • 10-2006
    • 1347

    Kundmüller, Weiherer Bock

    Aromat: niezbyt przyjemny, wszystko przykrywa ostra nutka szpitalno-ziemista, chyba infekcja

    Piana: wysoka, średnio gęsta, dość trwała

    Barwa: złote - zbyt jasne, klarowne

    Smak: Dość płytka pilsowa słodowość, z raczej nieprzyjemną goryczką. Słodkie nutki. Końcówka goryczkowa.

    Goryczka: dość mocna, sztuczna i tępa, pozostająca i męcząca

    Odczucie w ustach: dość pełne, dość mocno nagazowane, lekko szorstkie na podniebieniu

    Ogólne wrażenie: na pewno nie jest to koźlak, wygląda na mocniejszy pils (6.6%), a i to nie najlepiej uwarzony.
  • coder
    Senior
    • 10-2006
    • 1347

    #2
    Po namyśle doszedłem do wniosku, że może to ma być koźlak majowy, wtedy parametry mieszczą się w stylu, ale prawie na pewno jest zainfekowany dzikimi drożdżami - wskazują na to dziwaczne estry w zapachu - kwiatowy, owocowy, ziemisty i nieprzyjemna, zalegająca goryczka, więc proszę się za zapas nie zrażać do tego piwa.

    Partia z datą best before 23.02.12

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Kolor: Zaskoczenie - jasnozłoty;/
      Piana: Wysoka, średniotrwała. Opada do cienkiej kołderki, trochę brudzi szkło.
      Zapach: Zbożowo-chmielowy. Tak pachną niektóre dobre polskie strongi.
      Smak: Treściwy, wyraziscie słodowy z mocną chmielową goryczką i alkoholowym oddechem. Gdzieniegdzie daje się również odczuć orzeźwiającą mineralność. Piwo smakuje jak bardzo sobry strong, natomiast nut koźlakowych jak na lekarstwo.
      Wysycenie: Dosyć wysokie.
      Opakowanie: Butelka z krachlą i mało twórczą etą, widoczne na zdjęciu.

      Piwo bardzo mi smakowało. Lubię solidne strongi, szczególnie w jesienne wieczory.
      Natomiast tradycyjnego kozła to piwo wcale nie przypomina. (gdyby chociaż na ecie dopisali "Helles" to zaskoczenie nie byłoby tak duże.) Spodziewałem się czegoś innego.
      Niemniej piwo wypite z przyjemnością.
      Attached Files
      Last edited by wrednyhawran; 19-12-2011, 00:23.
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • Piwowar
        Senior
        • 05-2001
        • 2543

        #4
        Większość Bocków pochodzących z frankońskich wiosek to piwa jasne.
        Archiwum piwne

        Poznaj
        http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
          Większość Bocków pochodzących z frankońskich wiosek to piwa jasne.
          Ja zbytnio w bockach nie siedzę. Dla mnie klasyczny koźlak ma kolor ciemnobrązowy, z rubinowymi prześwitami, a każde odstępstwo od normy powinno mieć odpowiedni przedrostek: heller, doppel, weizen itp. To z pewnoscią wynika z mojej ignorancji w przypadku tego akurat gat., dlatego czasem zdarza mi się doznać zaskoczenia.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • darko
            Senior
            • 06-2003
            • 2078

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
            Większość Bocków pochodzących z frankońskich wiosek to piwa jasne.
            Moje wrażenia po wizytach w Bawarii są podobne - ichnie bocki są jasniejsze niż nasze.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
              Dla mnie klasyczny koźlak ma kolor ciemnobrązowy, z rubinowymi prześwitami,
              Koźlak Majowy, Wiosenny też jest klasycznym Koźlakiem.
              Last edited by jacer; 19-12-2011, 11:17.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                Koźlak Majowy, Wiosenny też jest klasycznym Koźlakiem.
                Staraj się czytać ze zrozumieniem. Napisałem o swoich odczuciach, a nie o klasyfikacji bocków.
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                  Staraj się czytać ze zrozumieniem. Napisałem o swoich odczuciach, a nie o klasyfikacji bocków.
                  No właśnie napisałem o twoich błędnych odczuciach. Czytaj ze zrozumieniem.

                  Trzeba wymazać sobie ze świadomości, że Koźlak musi być ciemny i klepać karmelem na metr, bo często tak nie bywa.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    No właśnie napisałem o twoich błędnych odczuciach. Czytaj ze zrozumieniem.

                    Trzeba wymazać sobie ze świadomości, że Koźlak musi być ciemny i klepać karmelem na metr, bo często tak nie bywa.
                    A czy ja gdziekolwiek napisałem, że musi być ciemny? Że musi walić karmelem? I że wiosenny koźlak nie jest klasyczny?
                    Napisałem tylko, że DLA MNIE koźlak powinien być ciemny (bo taki lubię).

                    Pozwól ludziom swobodnie wypowiadać się na forum i nie czepiaj się każdego zdania (w dodatku wyrwanego z kontekstu), bo tylko siejesz niepotrzebny ferment i prowokujesz bezsensowne dyskusje.

                    Tyle ode mnie. W temacie dot. piwa Weiheher Bock nie mam nic do dodania.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • Tapir
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 730

                      #11
                      Kolor - Złoty, dość jasny, jaśniejszy niż na zdjęciu Wrednegohawrana.
                      Piana - Przy nalewaniu obfita, średnio gęsta, dość szybko się dziurawi i opada ale zostawia sporo krzaczków na szkle. Cienka warstwa została do końca.
                      Zapach - Średnio intensywne, słodowy z wyraźnym chmielem oraz lekką owocowo-kwiatową nutą.
                      Smak - Słodowe tło, wyraźna i przyjemna chmielowa goryczka, lekka owocowość i delikatnie wyczuwalny alkohol. Całość dość treściwa i raczej wytrawna.
                      Wysycenie - Dość niskie.
                      Opakowanie - Jak na zdjęciu.

                      Kupione za 7,40zł w Piwonii.
                      Generalnie nie jestem wielkim fanem jasnych koźlaków ale ten mi smakował.
                      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Kupione w Rodzince-Bis za 8,50 zł.

                        Pite 25 maja 2012 r.

                        Kolor: Nasycone złoto, ale chyba ciut za jasne jak na (zapewne) 16 Blg.
                        Piana: Średnio wysoka. Nieźle się trzyma, solidnie osiada na ściankach.
                        Zapach: Silny, głównie chmielowy, taki świeży. Trochę kojarzy mi się z czeskimi desitkami. Przyjemny, ale brakuje tu słodowości, która jest ledwie nieznaczna.
                        Smak: Za to tutaj jej nie brak. Jest solidna, przyjemna i przechodzi w fajną chlebowość. Poza tym czuć dużo nut chmielowych i niezłą goryczkę. Całość świetnie zharmonizowana.
                        Opakowanie: Jak na zdjęciu Hawrana.

                        Comment

                        • tfur
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 1303

                          #13
                          ratują to piwo goryczka i fajna piana. nie jest złe,
                          ale po niemieckim koźlaku spodziewałbym się znacznie więcej
                          a tak - jakby przeciętny mocniak
                          veni, emi, bibi

                          Comment

                          • darekd
                            Senior
                            • 02-2003
                            • 12214

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                            ratują to piwo goryczka i fajna piana. nie jest złe,
                            ale po niemieckim koźlaku spodziewałbym się znacznie więcej
                            a tak - jakby przeciętny mocniak
                            Trochę bez sensu pisać, że koźlaka ratuje goryczka...

                            Ale dorzeczy:

                            Aromat – słodowy z lekkimi owocami
                            Barwa – całkiem jasne złoto, czyli helles bock
                            Piana – dość wysoka, trwała, osiada na szkle
                            Wysycenie – delikatne, musujące i podszczypujące
                            Smak – wyraźna słodowość, z taką „skondensowaną” nutą przyjemnych owoców, które w lżejszej postaci można spotkać w dobrych hellesach. W tym wypadku przypomina mi to pieczone jabłko, z subtelną słodyczą i bardzo lekkim kwaskiem. Jest też dość spore nachmielenie, co wyczuwa się dopiero po przełknięciu piwa w posmaku. Wspomniana słodowość oczywiście cały czas na pierwszym planie, bo goryczka w tym wypadku jest tylko delikatną przyprawą, które ożywia piwo. Alkohol (6,6%) niewyczuwalny, lekko rozgrzewa
                            Treściwość – piwo pełne, treściwe, ale nie ciężkie

                            Ten Bock multimedalista European Beer Star (srebro -2007, 2009 oraz brąz 2011) otrzymał moim zdaniem te medale nieprzypadkowo. Jasny koźlak to IMO gatunek, bo czasami przypominać może tępy mocny lager. Tymczasem tu mamy pełne koźlakowego smaku, bardzo dobrze pijalne piwo. Ten gatunek jak czytam nie jest tutaj w modzie. Jednak moim zdaniem to piwo to klasa w swojej klasie. W swojej kategorii wybitne.

                            Kupione w Drink-Hali we Wrocławiu.

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #15
                              To jest w ogóle bock? Smakowało jak mocny lager (do tego wodnisty; było jednak pite zaraz po ciężkim porterze, więc może to być wrażenie mylne). Wypite bez szczególnej przyjemności. Nie krzywiłem się pijąc je, ale nie tego oczekiwałem. Raczej już do tego piwa nie wrócę.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎