Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    To samo jest b. popularne w Szwajcarii. Kwestia prostoty przepisów (no i restrykcyjności, bo legalnie w domu można uwarzyć 400 l rocznie)
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • skitof
      Senior
      • 11-2007
      • 2478

      Mapa Holandii

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        Z prawdziwą satysfakcją, po ponad 4 miesiącach udręki, oddaję do użytku piwną mapę Badenii - Wirtembergii. Wersja wczesna, na poprawki i uzupełnienia przyjdzie czas.

        Pozostaje jeszcze Bawaria, ale naprawdę nie mam do niej sił. Kiedyś powstanie, ale kiedy? Pewnie na wiosnę.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10836

          Kawał dobrej roboty, dzieki. Na powtórkę Badenii muszę niestety trochę poczekać. Pierwszeństwo mają landy Schlezwig i Saarland.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            Marcin, czy ty robiłeś opis wyprawy do Badenii w stylu obecnej Frankonii?
            Podczas dopisywania danych przydałyby mi się dane o wielkości produkcji, dlatego pytam.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Marcin, czy ty robiłeś opis wyprawy do Badenii w stylu obecnej Frankonii?
              Podczas dopisywania danych przydałyby mi się dane o wielkości produkcji, dlatego pytam.
              Niestety tamten temat potraktowałem po macoszemu. Ale co do wielkości produkcji pytaj śmiało o konkretne browary, myślę że będę mógł pomóc w tej materii.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                Ufffff, na razie wersja robocza, to dopiero początek - Rosja, na razie na mapie są tylko browary restauracyjne. na chwile obecna nie mam czasu wprowadzać pozostałych i latac od Kaliningradu do Władywostoku, a nawet dalej

                Last edited by becik; 06-11-2009, 17:41.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4305

                  No i wielkie brawa za Litwę. Naprawdę przydatna rzecz. Gdyby jeszcze Białoruś, Ukraina, Łotwa.. Kiedyś próbowałem zestawiać sobie czynne browary ukraińskie, ale zrezygnowałem dość szybko.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    Białoruś - lista działających browarów na dzień dzisiejszy

                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Rosja, na razie na mapie są tylko browary restauracyjne

                      http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&...7df0b50c08&z=3
                      Na mapie browarów restauracyjnych w Rosji naniesiono nowy, w Kaliningradzie, który zostanie oficjalnie otwarty 24.12.2009
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        Chciałem poinformować, że naszła mnie ochota na Bawarię
                        Właśnie zacząłem, pierwsze 3 browary w Abensbergu już naniesione. Na ten moment 624 browary mogą mocno przydusić przegladarkę (zbyt dużo danych), dlatego myślę o podziale tego na kilka plików. Chciałbym to zrobić regionami, no ale to raczej trudno wykonalne (trzeba by to w sumie 2 razy robić), dlatego będzie tradycyjnie alfabetycznie miejscowościami. Google coraz bardziej wydziwia i utrudnia edycję, grrrr. Kiedy skończę? Nie wiadomo. Moim celem jest skończyć to w pół roku
                        Jeśli ktoś to już robi, to niech się szybko zamelduje, bo po co tracić czas i siły na dubleta.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • zgroza
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 3597

                          Pendragonie, nie idź tą drogą. Właśnie muszę przenieść Romandię na drugą mapę, bo powyżej 200 browarów rozbija na dwie mapy i za nic nie da się z tym pracować.
                          Lotna ekspozytura browaru

                          Też Was kocham.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            A jaką drogą mam iść, skoro jak piszesz o zgrozo powyżej 200 nie da się pracować, a browarów w Bayrenie jest ponad 600, co sprawia, że minimum 4 odrębne mapy być muszą?

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • zgroza
                              Senior
                              • 03-2008
                              • 3597

                              Tworzysz 5 map (Frankonia Górna i Dolna, Szwabia, Oberpfalz, Bawaria właściwa) i lecisz równolegle.
                              Lotna ekspozytura browaru

                              Też Was kocham.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                                Tworzysz 5 map (Frankonia Górna i Dolna, Szwabia, Oberpfalz, Bawaria właściwa) i lecisz równolegle.
                                No ba, ale to by trzeba było mieć mapę z takimi granicami zaznaczonymi. Na Google Maps tego nie ma.

                                Znalazłem takie cuś: http://upload.wikimedia.org/wikipedi...in_Bavaria.svg
                                Last edited by Pendragon; 13-12-2009, 17:14.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎