zakładamy stowarzyszenie?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • fidoangel
    Major Piwnych Rewolucji
    🥛🥛🥛
    • 2005.07
    • 3489

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
    Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze:

    Czyli stowarzyszenie ma odwalić akcję lobbingową za tych, którzy chcą przestawić hobby na biznes.
    Moim zdaniem to właśnie jest główny i tak na prawdę jedyny powód abym widział sens powstania takiego stowarzyszenia i działania w nim.

    Jakikolwiek udział wielkich kompani piwowarskich spowoduje wcześniej czy później blokadę takich działań.
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • Seta
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2002.10
      • 6964

      Mi udział Żywca w tym stowarzyszeniu zwisa. Tylko proszę o nie nazywanie go np. Stowarzyszenie Piwowarów Polskich! Śląskich, Zdolno-śląskich ok ale nie Polskich! Najlepiej Stowarzyszenie Piwowarów Żywieckich. Byłaby jasność...
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • Makaron
        Major Piwnych Rewolucji
        • 2003.08
        • 2107

        Statut jeszcze nie powstał. To jest propozycja jednego z forumowiczów.
        Co do celów działania powinien wypowiadać się Czes, bo póki co wśród innych forumowiczów nie ma żadnych konkretnych propozycji. Póki co sobie gadamy luźno o ogólnym zarysie i ewentualnych opcjach.
        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

        Comment

        • Krzysiu
          D(r)u(c)h nieuchwytny
          • 2001.02
          • 14936

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel
          Moim zdaniem to właśnie jest główny i tak na prawdę jedyny powód abym widział sens powstania takiego stowarzyszenia i działania w nim...
          W takim razie szkoda czasu na zawracanie sobie tym głowy, bo piętnastoosobowe stowarzyszenie nie ma żadnej mocy sprawczej. A na razie widzę problem z uzbieraaniem większej ilości członków.

          A jak się kończy lobbowanie na rzecz biznesu w sposób nieformalny, to ostatnio można sobie posłuchać i poczytać w mediach.

          Comment

          • Makaron
            Major Piwnych Rewolucji
            • 2003.08
            • 2107

            Krzysiu masz rację. Nie ma sensu tworzyć organizacji piwowarow domowych co jest nas za mało. Dlatego jeśli ma powstać cos teraz to tylko z udziałem przemysłu.
            "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

            Comment

            • Marusia
              Marszałek Browarów Rzemieślniczych
              🍼🍼
              • 2001.02
              • 20221

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron
              Krzysiu masz rację. Nie ma sensu tworzyć organizacji piwowarow domowych co jest nas za mało. Dlatego jeśli ma powstać cos teraz to tylko z udziałem przemysłu.
              Ale nie WIELKIEGO przemysłu.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • mareks
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2002.05
                • 1939

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron
                Krzysiu masz rację. Nie ma sensu tworzyć organizacji piwowarow domowych co jest nas za mało. Dlatego jeśli ma powstać cos teraz to tylko z udziałem przemysłu.
                Piwowarów domowych jest wystarczająco dużo. Kwestia tylko zorganizowania się.
                W kyudo mamy 3 stowarzyszenia (w 3 różnych miastach) na około 50 osób.

                Jak dla mnie istnienia stowarzyszenia z udziałem przemysłu jest bez sensu.

                Comment

                • Krzysiu
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2001.02
                  • 14936

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron
                  Krzysiu masz rację. Nie ma sensu tworzyć organizacji piwowarow domowych co jest nas za mało. Dlatego jeśli ma powstać cos teraz to tylko z udziałem przemysłu.
                  O ile dobrze wiem, to piwowarów domowych jest w Polsce kilka tysięcy. Mieszanie do tego przemysłu jest całkowicie bez sensu, bo inne cele ma piwowar, zatrudniony w przemyśle, a całkowicie inne ma piwowar hobbysta. Szczerze mówiąc, w ogóle nie widzę potrzeby budowania takiego stowarzyszenia dla hobystów, bo niby co ono ma załatwić łatwiejszy dostęp do surowców? To było potrzebne pięć lat temu, a nie teraz. Jeśli grupa ludzi chce kupować surowce na własną rękę taniej, to potrzebuje formy biznesowej, a nie stowarzyszenia - np. spółdzielni lub spółki. A lobbowaniem na rzecz łatwiejszego zakładania browarów, prowadzących działalność dochodową, powinny zajmować się organizacje biznesowe, a nie stowarzyszenie hobbystów.

                  Comment

                  • Marusia
                    Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                    🍼🍼
                    • 2001.02
                    • 20221

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                    A lobbowaniem na rzecz łatwiejszego zakładania browarów, prowadzących działalność dochodową, powinny zajmować się organizacje biznesowe, a nie stowarzyszenie hobbystów.
                    Nie, jeśli hobbyści chcą przejść na zawodowstwo, a takich by się paru znalazło i ja chętnie bym im pomogła. Ale to pieśń przyszłości.
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • Krzysiu
                      D(r)u(c)h nieuchwytny
                      • 2001.02
                      • 14936

                      Ale do tego wcale nie jest potrzebne żadne stowarzyszenie. Wręcz przeciwnie, szybko powstanie w stowarzyszeniu konflikt między zawodowcami, a hobbystami, bo ich interesy są w dużej mierze rozbieżne.

                      Comment

                      • Makaron
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2003.08
                        • 2107

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                        O ile dobrze wiem, to piwowarów domowych jest w Polsce kilka tysięcy.
                        Ale ilu z tych kilku tysięcy chciałoby się zapisać do stowarzyszenia i opłacać roczne składki?
                        "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                        Comment

                        • mareks
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2002.05
                          • 1939

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron
                          Ale ilu z tych kilku tysięcy chciałoby się zapisać do stowarzyszenia i opłacać roczne składki?
                          To zależy od tego, jakie korzyści będą mieć z zapisania się do stowarzyszenia.

                          Comment

                          • Seta
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2002.10
                            • 6964

                            Żadnych. Pytałem na zaprzyjaźnionym forum.
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • mareks
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2002.05
                              • 1939

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta
                              Żadnych. Pytałem na zaprzyjaźnionym forum.
                              To po co się zapisywać?

                              Comment

                              • Seta
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 2002.10
                                • 6964

                                Żeby pomagać innym. Chyba. Nikt nie wie nic konkretnie.

                                PS Ja się nie zapisuje. Nie z Żywcem... Zresztą po tym co napisałem pewnie nikt mnie tam nie chce.
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...