zakładamy stowarzyszenie?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2002.05
    • 19244

    upić tak czy inaczej się możemy noo ja wam życzę oczywiście powodzenia...

    Comment

    • Marusia
      Marszałek Browarów Rzemieślniczych
      🍼🍼
      • 2001.02
      • 20221

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oryks
      Chwilka ! Czy cos mnie ominęło, zalegalizować działalność browarów domowych ?
      Wydaje mi sie, że takowe są legalne a ewentualnych uregulowań wymaga jedynie (i aż !) działalność gospodarcza w tym zakresie. Zgadza się czy nie ?
      Chodzi o umożliwienie domowym piwowarom sprzedaży ich wyrobów.
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Krzysiu
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2001.02
        • 14936

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
        Chodzi o umożliwienie domowym piwowarom ...
        dodałbym - legalnej
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
        sprzedaży ich wyrobów

        Comment

        • Marusia
          Marszałek Browarów Rzemieślniczych
          🍼🍼
          • 2001.02
          • 20221

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
          dodałbym - legalnej
          No to wszak oczywiste Nielegalnie to każdy może wszystko sprzedać. Tzn. nie może, ale tylko teoretycznie
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Krzysiu
            D(r)u(c)h nieuchwytny
            • 2001.02
            • 14936

            Czasem pewne rzeczy trzeba narysować, aby dla wszystkich znaczyło to samo.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2001.02
              • 23860

              pamiętam że na sprawdzianie z biologii zwizualizowałem cykl rozwojowy motylicy wątrobowej. Jednak nie zyskało to uznania mojej biologiczki i otrzymałem ocenę mierny plus

              w związku z tym nie zawsze to co narysowane będzie odpowiednio odczytane
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • krzyspx
                Kapral Kuflowy Chlupacz
                • 2005.04
                • 62

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                patrząc tylko po ilości zarejestrowanych (i ujawnionych) forumowiczach na forum najliczniejsza to stołeczna (jakieś 390 dusz), wrocławska (234), krakowska (z przyległymi gminami zabierzów i wieliczka - tylko 167), trójmiejska (coś koło 150) a łódzka (nieco ponad 100), o śląskiej nie wspomnę, bo trudno to wyliczyć
                tylko co z tego jak na spotkania przychodzi 10-20 osób. trudno nazwać takie gremia za wpływowe
                nie w ilości a upartości siła. Sam działam w małym /raptem 20 osób/ stowarzyszeniu z czego aktywnie udziela się 4 i to wystarcza by dotrzeć do posłów i zmienić niektóre zapisy ustawowe. Z rozporządzeniami jest jeszcze łatwiej bo tu decyduje minister. Umiejętność dotarcia i wychodzenia swego przez stowarzyszenie (nawet małe) jest naprawdę duża. Warunek - komuś musi zależeć i mieszkać w Warszawie. sposób ? na tzw. ".... i czasopisma" tylko legalnie i publicznie. Jeśli stowarzyszenie ma mieć sukces ważne są TE 3 osoby - reszta może robić za tło choć nie jest to konieczne. Pytanie czy komuś prywatnie się będzie chciało poświęcić czas i siły ? Szkoda czasu na organizację wielkiego i masowego stowarzyszenia - małe jest sprawne i bardziej skuteczne. Ważne też by dobrać sobie jakiś sponsorów - np producentów sprzętu dla amatorów czy sklepy dla hobbystów. na browary chyba nie ma co liczyć /choć może się mylę/ ale warto je co najmniej zneutralizować - jeśli stowarzyszenie będzie małe to będzie wyglądać na niegroźną grupkę oszołomów i zmiany mogą przejść jako niegroźne dla dużych browarów. NIe wiem czy jest to sposób na życie i zarabianie ale pomyśleć zawsze warto

                Comment

                • krzyspx
                  Kapral Kuflowy Chlupacz
                  • 2005.04
                  • 62

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes
                  Z ogólnego zapału do konkretnych dzialań, to wniosek mi się nasuwa taki, że dopóki nie znajdą się osoby, które zadeklarują się podejmowania określonych działań, zamiast wirtualnych rad i mądrości, to nie ma co zakładać żadnego stowarzyszenia. Co z tego, że nawet będą jakieś składkowe, jak się może okazać, że nikomu nic się nie chce robić, albo czasu brak. Mi się, otwarcie mówię np nie chce gdziekolwiek chodzić np do mediów żeby reklamować browarnictwo domowe, nie chce mi się też brać udziału w jakichkolwiek obradach tylko dlatego, że tego wymaga jakiś przepis o stowarzyszeniach, a do polityków mam takie obrzydzenie, że raczej nie ma mowy, żebym się pojawił u któregoś prosząc go o cokolwiek, nawet o podjęcie działań w sejmie w sprawie zalegalizowania działalności browarów domowych.
                  w nawiązaniu do porzedniej wiadomości ...i to jest właśnie kwintesencja tego czego /kogo/ należy unikać jak ognia w takim działaniu. Pozdrowienia dla EMESa

                  Comment

                  • baklazanek
                    † 2014 Piwosz w Raju
                    • 2001.08
                    • 3562

                    Największym problemem jest chyba to, kto miałby czas żeby stale działać w takiej organizacji. Wielu z nas pewnie przyłączałoby się do różnych akcji, bądź działań. Ale do tego są też potrzebne osoby, które będą poświęcać tyle czasu ile na pracę. A na charytatywne prowadzenie organizacji, ciężko by było znaleźć chętnych. Kłopoty byłyby też pewnie ze składkami, bo ja tylko tak sobie wyobrażam pozyskiwanie środków finansowych. Bo regionalne browary raczej by nas nie wspierały swoimi skromnymi środkami. A przecież wiele działań na rzecz zmiany świadomości przeciętnego piwosza, wymaga pieniędzy, za które można by np. drukować plakaty, zamieszczać reklamy w lokalnych mediach, czy prowadzić degustacje.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2001.02
                      • 23860

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                      Jackson i baklazanek jakiś czas temu Krzysiu a następnie ja chcieliśmy coś podobnego stworzyć (czytaj tutaj: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=37497 ). niestety jak się później okazało wiecej było przeciwników niż zwoleników tego pomysłu
                      z tego co sobie przypomniałem czytając pobieżnie temat - nie zaproponowałeś wtedy pewnego konkretnego działania - chodzi mi o stwierdzenie: "zajmę się tym"
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • abernacka
                        Generał Wszelkich Fermentacji
                        🥛🥛🥛🥛
                        • 2003.12
                        • 10861

                        Wiesz doskonale, że tym problemem jedna osoba nic konkretnego nie zdziała.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2001.02
                          • 23860

                          nie no owszem, ale żalisz się że chciałeś coś zrobić ale inni nie poderwali się do działania. Jeśli Ty mógłbyś być tym człowiekem, który poświęci cały swój czas i byś to zadeklarował łącznie z prezentacją jakiegoś pomysłu na działanie - pewnie byłoby więcej głowsów poparcia. A tak, było to jedynie wałkowanie tego samego tematu po raz n-ty. O wspieraczy, choćby nawet tylko składkowych na pewno jest dużo łatwiej niż o ludzi którzy będą pracować na rzecz takiej działalności.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Marusia
                            Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                            🍼🍼
                            • 2001.02
                            • 20221

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
                            Jackson i baklazanek jakiś czas temu Krzysiu a następnie ja chcieliśmy coś podobnego stworzyć (czytaj tutaj: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=37497 ). niestety jak się później okazało wiecej było przeciwników niż zwoleników tego pomysłu
                            O ile pamiętam, to w zacytowanym przez Ciebie temacie nie chciałeś niczego stworzyć, tylko chciałeś, żeby zrobili to inni. Samo rzucanie propozycji nie jest żadną chwałą dla nikogo.
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • baklazanek
                              † 2014 Piwosz w Raju
                              • 2001.08
                              • 3562

                              Jest w ogóle możliwe żeby osoby, które są zainteresowane powołaniem takiej organizacji, usiadły razem i na spokojnie obgadały sprawę?
                              Ważną kwestią jest to, ile spośród ponad 20 tys. osób zarejestrowanych na forum, byłoby gotowe przekazywać rocznie pewne niewielkie sumy na działania organizacji. Browary jak już wspominałem, raczej nie mają wiele pieniędzy, ale może dałyby się przekonać na niewielkie składki, z których przecież byłyby reklamy.
                              Niestety nasz kochany rząd nie ułatwia zadania, bo jak tu wspierać w mediach regionalne browary, gdy zakazy reklam znowu robią się bardzo restrykcyjne.

                              Comment

                              • kopyr
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 2004.06
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baklazanek
                                Niestety nasz kochany rząd nie ułatwia zadania, bo jak tu wspierać w mediach regionalne browary, gdy zakazy reklam znowu robią się bardzo restrykcyjne.
                                Zanim reklama tv będzie w naszym zasięgu to upłynie bardzo wiele wody w Wiśle i Odrze.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...