Piwo o zapachu i posmaku skuna

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Major Piwnych Rewolucji
    • 2001.12
    • 2052

    #16
    ArturŁ napisał(a)
    Brok (i nie tylko,jest jeszcze parę piwek) też ma zapach konopii.Wyjaśnić tego natomiast nie umiem.
    Tak, ale tylko tzw. Brok Export czyli właśnie w zielonej bezzwrotnej butelce.

    Comment

    • adam16
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2001.02
      • 9865

      #17
      Może uda mi się potwierdzić lub zdementować informację o fatalnym wpływie zielonego szkła na smak i zapach piwa. Zamierzam zapakować kilka zielonych butli moim piwem z drugiej warki. Będę miał porównanie zieleni i brązu. A i do białych butelek naleję. Za parę miesięcy będzie wiadomo co i jak. Jak obstawiacie - będą skuny?
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2004.06
        • 6310

        #18
        Ja wprawdzie lałem pierwsze cztery warki również w zielone butelki, jednak efektów skunksowych nie zaważyłem, bo piwo stało w piwnicy. Może zaryzykuję przy następnym rozlewie i potrzymam jedną zielonę butelkę w świetle dziennym.

        Comment

        • bigzzgib
          Szeregowy Piwny Łykacz
          • 2004.12
          • 9

          #19
          Ostatnio w Aldim "niebieskim" zakupiłem dwa 6-paki Martinusa jeden w ciemnych plastikach a drugi w jasnych po 0,5.Cena za pakiet 1.65 E plus kaucja za butelki Ten w jasnych nazywał się Gold i rzeczywiście miło zaskoczył mnie swym "ziołowym" aromatem

          Comment

          • rozbor
            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
            • 2004.05
            • 186

            #20
            Aby rzecz sprawdzić "namacalnie" przeprowadziłem test.
            Kilka butelek trzymałem przez dwa tygodnie na parapecie.
            Wczoraj jedną butelkę wygrzebałem z piwnicy, a drugą wziąłem z parapetu (obie z jednej warki, zabutelkowane 5.12.2004).

            Już na pierwszy rzut oka widać różnicę - piwo naświetlane jest nieco mętniejsze - butelka z lewej.
            Po otwarciu już z daleka wyczułem ów charakterystyczny zapach skuna. Oczywiście z butelki parapetowej, w butelce piwnicznej go nie ma. W smaku nie wyczułem różnicy.

            Piwo było bardzo słabo chmielone - 20g goryczki i 20g aromatu na 16 l brzeczki.

            Niedługo porównam butelkę zieloną i brązową - obie naświetlane.
            Attached Files
            N 50°58'47,9"
            E 20°50'34,7"

            Comment

            • rozbor
              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
              • 2004.05
              • 186

              #21
              No i porównałem. Ten chrakterystyczny zapaszek pojawił się również w butelce brązowej, ale w znacznie mniejszym stopniu.

              Wniosek - butelki brązowe należy również przechowywać w ciemnym miejscu. Chyba, że nam na tym zapachu zależy.
              N 50°58'47,9"
              E 20°50'34,7"

              Comment

              • Marcin_wc
                Major Piwnych Rewolucji
                • 2005.09
                • 2115

                #22
                Wznawiam temat, bo jak dla mnie delikatny posmak(nie aromat) skuna połączony z goryczką chmielową, to rzecz nie do przecenienia w lagerze, jednak niektóre piwa(np. duński carlsberg) mają ten posmak nawet gdy są rozlewane w puszki(czarne) zamiast zielonych butelek. Gdybym tylko wiedział jak bardzo chetnie dodał bym ten posmak do mojego piwa.

                Comment

                • bigzzgib
                  Szeregowy Piwny Łykacz
                  • 2004.12
                  • 9

                  #23
                  Bardzo wyrazisty ten genialny posmak zaobserwowałem ostatnio w Broku w zielonej butelce

                  Comment

                  • e-prezes
                    Generał Wszelkich Fermentacji
                    🥛🥛🥛🥛🥛
                    • 2002.05
                    • 19253

                    #24
                    jeśli to jest ten skun to ja nie chce tego w swoim piwie. jest tyle aromatów (naturalnych) którymi można obdarzyć piwo w fazie produkcji, że świadome uzyskiwanie takiego smrodu jest dla mnie dziwne. rozumiem jednak, że o gustach się nie rozmawia
                    Last edited by e-prezes; 2006-02-11, 13:11.

                    Comment

                    • Marcin_wc
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2005.09
                      • 2115

                      #25
                      Tak jak dziwne jest robienie perfum na piżmie, które śmierdzi. Dla mnie bardzo mała ilośc skunowatego posmaku to coś czego brakuje mi w wielu piwach.

                      Comment

                      • CarlBerg
                        Kapitan Lagerowej Marynarki
                        • 2003.09
                        • 968

                        #26
                        Test po roku i 2 latach od zabutelkowania.

                        Wszystkie piwa w zielonych butelkach posiadają charakterystyczny, mocny aromat.
                        Piwo z butelek brązowych (z tych samych warek) takiego aromatu nie ma.
                        Wszystkie skrzynki stały w zaciemnionym miejscu.
                        Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
                        Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

                        Comment

                        Przetwarzanie...