Piwodziej

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2005.03
    • 5828

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc
    Serdecznie przepraszam Arta i Shlangbauma że starałem się bronić ich interesów.
    Nie przepraszaj Zasadniczo cieszy mnie (i ART'a pewnie też), że ludzie są związani z www.browar.biz i z www.piwowar.biz emocjonalnie i to nie ze względu na kwestie finansowe, lecz dlatego, że inne sklepy mogą sobie po prostu sprzedawać, a my tworzymy tutaj w sieci coś więcej -społeczność - coś jakby wesołą piwną rodzinkę.

    Twoje zdrowie angasc
    Last edited by Shlangbaum; 2006-12-04, 00:15. Powód: FaCeJotPe

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • angasc
      D(r)u(c)h nieuchwytny
      • 2006.04
      • 977

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      Nie przepraszaj Zasadniczo cieszy mnie (i ART'a pewnie też), że ludzie są związani z www.browar.biz i z www.piwowar.biz emocjonalnie i to nie ze względu na kwestie finansowe, lecz dlatego, że inne sklepy mogą sobie po prostu sprzedawać, a my tworzymy tutaj w sieci coś więcej -społeczność - coś jakby wesołą piwną rodzinkę.

      Twoje zdrowie angasc
      Dzięki Shlangi, Twoje tez
      Odechciało mi się pisać.

      Comment

      • danio_145
        D(r)u(c)h nieuchwytny
        • 2005.02
        • 723

        #33
        Mnie się wydaję, że ten sklep jest dla nas a nie przeciwko nam, więc nie wiem skąd te problemy, że ktoś o nim poinformował?

        Comment

        • fellix-f1
          Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
          • 2005.12
          • 157

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danio_145
          Mnie się wydaję, że ten sklep jest dla nas a nie przeciwko nam, więc nie wiem skąd te problemy, że ktoś o nim poinformował?
          Jakie problemy?! Nie chodzi o to że ktoś poinformował, lecz o to że wygłądało to tak, jak gdyby ktoś zareklamował sobie sklep za darmo.

          Comment

          • kentaki
            Porucznik Browarny Tester
            • 2002.10
            • 452

            #35
            Proponuję, żeby sklep piwowar.pl z okazji darmowej reklamy na browar.biz zrobił jakąś promocję np. -30% albo lepiej 50% dla forumowiczów hehe

            Comment

            • Maggyk
              Szara Adminiscjencja
              🍼
              • 2004.05
              • 5617

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki
              Proponuję, żeby sklep piwowar.pl z okazji darmowej reklamy na browar.biz zrobił jakąś promocję np. -30% albo lepiej 50% dla forumowiczów hehe
              A skąd wiesz, że darmowej
              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
              Piwo domowe -
              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

              Reklama w BROWARZE
              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

              Comment

              • kentaki
                Porucznik Browarny Tester
                • 2002.10
                • 452

                #37
                Tak sobie dedukuje

                Comment

                • mark33
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2005.04
                  • 3283

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki
                  Proponuję, żeby sklep piwowar.pl z okazji darmowej reklamy na browar.biz zrobił jakąś promocję np. -30% albo lepiej 50% dla forumowiczów hehe
                  Jak będziesz właścicielem to zrobisz promocje

                  Comment

                  • huanghua
                    Major Piwnych Rewolucji
                    • 2005.10
                    • 1910

                    #39
                    A wracając do tematu.
                    Jestem żywo zainteresowany zestawem serowarskim i przyznam, że informacje udzielane przez właściciela tego e-sklepu są szybkie i rzeczowe. Przynajmniej jak do tej pory Zaczyna mi się podobać
                    Chyba mnie otumanili
                    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                    Comment

                    • Wielki_B
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2005.02
                      • 1968

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua
                      A wracając do tematu.
                      No właśnie, przed chwilą zrobiłem sobie małą anlizę cenową na przykładzie słodów. No i wyszło mi, że Browamator jest tańszy. Brałem pod uwagę rabat dla klientów (11%) oraz ceny dostawy (14 zł i to kurierem!), nie wspominając o fakcie bezpłatnej dostawy dla zamówień powyżej wartości 350 zł. Wyszło mi więc, że prócz niszowych produktów Piwodziej nie jest mocną konkurencją.
                      Trochę dziwnym jest też dla mnie fakt, że w ofercie występują produkty Weyermanna. BA na terenie Polski ma na nie wyłączność. Cos tu mi więc nie gra...

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 2005.03
                        • 5828

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
                        Trochę dziwnym jest też dla mnie fakt, że w ofercie występują produkty Weyermanna. BA na terenie Polski ma na nie wyłączność. Cos tu mi więc nie gra...
                        Wszystko gra. Browamator jest wyłącznym dystrybutorem a nie sprzedawcą i mi też wysłali cennik tych słodów do dalszej odsprzedaży. W sklepie www.piwowar.biz też z początkiem nowego roku pojawią się słody Weyermanna. Czekam tylko na świeżą dostawę. Bo to co jest teraz na rynku ma już kilka miesięcy.
                        Last edited by Shlangbaum; 2006-12-05, 00:14.

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • DanielJakubowski
                          Kapitan Lagerowej Marynarki
                          • 2005.12
                          • 791

                          #42
                          Mnie też dziwi taka polityka cenowa. Żeby wejść "mocno" na rynek trzeba było wg. mnie zastosować takie ceny, jakie zastosował bogutynmłyn ze słodem pilznenskim. Albo przynajmniej troszke poniżej browamatora. No chyba, ze liczą na osoby które nie przepadają za browamatorem Podoba mi się szeroki asortyment na piwodziej.pl , ale czy będzie to "prawdziwa" konkurencja dla kompleksowego asortymentu browamatora ? Czas pokaże. Oby :P
                          Pozdrawiam
                          dj

                          Comment

                          • Wielki_B
                            Major Piwnych Rewolucji
                            • 2005.02
                            • 1968

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                            Wszystko gra. Browamator jest wyłącznym dystrybutorem a nie sprzedawcą i mi też wysłali cennik tych słodów do dalszej odsprzedaży. W sklepie www.piwowar.biz też z początkiem nowego roku pojawią się słody Weyermanna. Czekam tylko na świeżą dostawę. Bo to co jest teraz na rynku ma już kilka miesięcy.
                            Schlangi, dziekuję za wyjaśnienie. Podoba mi się Twoje zaangażowanie w rozwój sklepu piwowar.biz. Choć moje szafy są pełne wszelakiego piwowarskiego dobra, to w końcu i ja zawitam w Twoje podwoje.

                            A Bogutyn Młyn zagrał na rynku domowego piwowarstwa mocno, ale z punktu widzenia obrotów tej firmy pewnie jest to tylko nie mający większego znaczenia szczątek działalności.

                            A co do sklepów on-line, to moim zdaniem prawdziwą konkurencję mogą one zbudować przede wszystkim na obniżeniu kosztów dostawy, a więc na wynegocjowaniu dobrych cen z firmami kurierskimi. Problem w tym, że aby je wynegocjować, trzeba mieć już odpowiednią sprzedaż...

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 2004.07
                              • 2287

                              #44
                              Skoro już jest ten temat, to pozwolę sobie odpowiedzieć. A więc:

                              Huanghua, kiedy ja nie jestem szefem tego przedsięwzięcia Jednakże bardzo dziękuję za miłą opinię.

                              Wielki_B, wszędzie szukasz spisków Już nie wnikając, że browarnictwo amatorskie jeszcze jednak jest w Polsce niszowe to wydaje mi się, iż w Twojej logice jest błąd. Czemu tak właściwie porównujesz ceny po rabatach z cenami standardowymi? Zauważ, że aby mieć ten rabat 11% musisz wydać 2500pln, więc raczej nie jest to szczególnym wyznacznikiem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z browarnictwem. System rabatowy napewno pojawi się i w Piwodzieju. Co do kosztów przesyłki, biorąc pod uwagę, że BA trochę już na rynku jest i troszkę paczek wysłali mogą mieć naprawdę dobre warunki. Jednakże taka sama cena dla jednej książki jak i dla 30 kilogramów słodu to inna sprawa. Koszty przesyłki kurierem napewno będą się zmieniały z czasem, o czym już zresztą napisałeś w poprzednim post'cie.

                              Danielu, zauważ tylko jedną rzecz. Bogutyn, jak sama nazwa wskazuje, jest młynem. W związku z tym ilość słodu pilzneńskiego jaki mają na stanie liczona jest w dziesiątkach ton. Przy takiej ilości mogą sobie pozwolić na sprzedawanie go za naprawdę niską cenę. Ale za taką samą cenę nie będą Ci sprzedawać słodów karmelowych czy specjalnych, bo nie jest im on do niczego potrzebny. Chyba, że zdecydują się wejść na rynek browarnictwa amatorskiego, ale to już inna sprawa.

                              Co do cen, zauważmy pewną granicę między niskimi cenami a dumpingiem. Poniżej pewnych cen nie da się zejść, najzwyczajniej na świecie. Przypuszczam, że wszyscy dążą do zapewnienia jak najlepszych cen, ale jest to dosyć trudny proces. Co więcej mnie, jako zaciętemu wolnorynkowcowi, zależy na jak największej konkurencji na rynku i to jakimkolwiek zresztą. Naprawdę będę szczęśliwy jak będą otwierały się inne sklepy z tej branży, bo będzie to świadczyło o jej rozwoju, a przy okazji każdy będzie mógł z tego czerpać radość.

                              A i jeszcze jedno, chciałbym tylko zauważyć, że nie wszystkie słody są Weyermanna, więc porównywanie ich cen też nieszczególnie jest trafne. Malkontentom polecam natomiast dział "chmiel". I przepraszam za napisanie elaboratu, który pewnie charakteryzuje się brawurową stylistyką, ale jestem już z deczka zmęczony dniem. Pozdrawiam.
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              • Wielki_B
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2005.02
                                • 1968

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
                                Wielki_B, wszędzie szukasz spisków Już nie wnikając, że browarnictwo amatorskie jeszcze jednak jest w Polsce niszowe to wydaje mi się, iż w Twojej logice jest błąd. Czemu tak właściwie porównujesz ceny po rabatach z cenami standardowymi? Zauważ, że aby mieć ten rabat 11% musisz wydać 2500pln, więc raczej nie jest to szczególnym wyznacznikiem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z browarnictwem.
                                Mój spisek jest w moim portfelu i nigdzie wiecej! Trafnie zauważyłeś, że 11-procentowy upust w BA zaczyna sie od sumy dokonanych zamówień w łacznej kwocie 2 500 zł. Ale jako początkujący zauważyłem kiedys też, że do rabatu 10-procentowego wystarcza tam suma zamówień bodajże na kwotę 350 zł.
                                Moje "spiski" mają na celu uświadomienie sprzedawców i klientów, ze szczególnym uwzględnieniem tych drugich...

                                A to, czy słody są produkcji polskiej, Weyermanna, czy Brewfermu, nie ma w zasadzie znaczenia. Jedyny wyróżnik Brawfermu, Specjal B, jest w moim przekonaniu odpowiednikiem Caraaromy Weyermana. Byc może nieznacznie sie różnią, ale nie postawiłbym za to nawet małego piwa...

                                Comment

                                Przetwarzanie...