Chłodnica zanurzeniowa

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    • 2005.03
    • 5828

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtomasz
    Chłodnica jest śliczna. Sądziłem, że jest okrągła. Tymczasem przy boku 19, przekątna jest ok 27cm. Mój keg ma otwór 24cm. Nie wcisnę. Czy widzisz jakieś wyjście z tej sytuacji oprócz zwiększenia otworu w kegu?
    A pasuje Ci taki kształt jak na obrazku poniżej ?

    Właśnie zastanawiam się nad wyborem chłodnicy do sklepu. Ta ma przekątną 22 cm, o ile pamiętam, więc byłoby troszkę trudno manewrować nią w kegu ale wejdzie. Postaram się jeżeli potrzeba znaleźć taką, która wszystkim zainteresowanym spasuje.
    Attached Files

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • wojtomasz
      Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
      • 2006.01
      • 135

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      A pasuje Ci taki kształt jak na obrazku poniżej ?

      Właśnie zastanawiam się nad wyborem chłodnicy do sklepu. Ta ma przekątną 22 cm, o ile pamiętam, więc byłoby troszkę trudno manewrować nią w kegu ale wejdzie. Postaram się jeżeli potrzeba znaleźć taką, która wszystkim zainteresowanym spasuje.
      Na pewno by weszła...

      Niestety w "międzyczasie" znalazłem kontakt na warsztat, w którym robią na miarę. Zamówiłem i właśnie dzisiaj zaczęli spawać. Dzięki serdeczne za pamięć. Sorry.

      Prześlę zdjęcie, gdy będzie w akcji.

      Comment

      • wojtomasz
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2006.01
        • 135

        Tak oto chłodziłem wczoraj swoją kolejną warkę.
        Attached Files

        Comment

        • kiszot
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          🍼🍼
          • 2001.08
          • 8105

          Zastanawiam się nad chłodnicą z plastikowych rurek z alu w środku.Ciekawę czy zdają egzamin.
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • Marek-C
            Kapitan Lagerowej Marynarki
            • 2005.12
            • 848

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
            Zastanawiam się nad chłodnicą z plastikowych rurek z alu w środku.Ciekawę czy zdają egzamin.

            A śmierdzieć nie będzie? Ten plastik.

            Zadzwoń do Łukasza może jeszcze ma materiał na chłodnicę - rurkę alu o dobrym przekroju.

            Marek
            Uważaj co Twoje dziecko robi w internecie - następnym razem zabierze Twój dowód...

            Comment

            • Adam5
              Szeregowy Piwny Łykacz
              • 2007.01
              • 23

              Podejrzewam, że będzie słabiej odbierać ciepło z brzeczki. Gorsza przewodność cieplna.
              Pozdrawiam Adam.

              Comment

              • radekam
                Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                • 2006.03
                • 165

                Mam bardzo podobną chłodnicę. Do jej skonstruowania zużyłem ok 10 m. rurki miedzianej o średnicy ok 10 mm. Chłodnica była konstruowana na zlecenie przez profesjonalistę (szwagier jest hydraulikiem) przy pomocy specjalnych narzędzi do zawijania rurki. Zawijane jednak były tylko jej końcówki. Całość natomiast chodnicy zawijana była na butli do gazu a nstępnie ręcznie jeszcze bardziej zwijana tak aby zmieściła się w 29 l. garze. Z jednej strony (od góry tzn od wlewu wody) chłodnica jes zaopatrzona w nalutowany gwint 1/2 calowy aby wkręcic nań wężyk od przysznica, z drugiej zaś końcówka wyprowadzona jest swobodnie tak, aby wypuszczć wprost do wanny chłodziwo (wodę).
                Powyższy post wyrażą osobiste poglądy autora i nie jest w żadnym wypadku nakłanianiem do przestępstwa w myśl art. 255 kk.
                W razie wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
                W trakcie sporządzania niniejszego postu nie ucierpiało żadne zwierze, nie używano także organizmów modyfikowanych genetycznie.

                Comment

                • wojtomasz
                  Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                  • 2006.01
                  • 135

                  Miedź jest bardzo droga. Przed podjęciem decyzji warto się zastanowić, czy nie będzie korzystniejsze zastosowanie chłodnicy z rurki ze stali nierdzewnej. Jest to rozwiązanie najlepsze. Z wszelkimi plastikami dalego od gorącego procesu warzenia.

                  Comment

                  • tomcio83
                    Porucznik Browarny Tester
                    • 2006.02
                    • 258

                    sugerujesz, że miedź jest droższa od stali nierdzewnej?

                    A może masz jakąś super metę na stal?
                    rowarek esoła

                    Comment

                    • kiszot
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      🍼🍼
                      • 2001.08
                      • 8105

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marek-C
                      A śmierdzieć nie będzie? Ten plastik.
                      Toż to plastik do wody pitnej.Całą instalację wodną w domu zrobiłem na tym plastiku a ty mi tu o śmierdzeniu.
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • jkocurek
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 2006.12
                        • 1030

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                        Toż to plastik do wody pitnej.Całą instalację wodną w domu zrobiłem na tym plastiku a ty mi tu o śmierdzeniu.
                        Ale do zimnej i, o ile dobrze Cie zrozumiałem, to od wewnątrz jest alu, a w chłodnicy zanurzeniowej kontakt z brzeczką jest na powierzchni zewnętrznej
                        Pozdrawiam,
                        Jacek
                        Świentechlywiki

                        Comment

                        • jkocurek
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2006.12
                          • 1030

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika radekam
                          Mam bardzo podobną chłodnicę. Do jej skonstruowania zużyłem ok 10 m. rurki miedzianej o średnicy ok 10 mm.
                          Ile dałeś za materiał? Mam dostęp do dość dobrej oferty i 1mb takiej rurki kosztuje ok 18zł.
                          Za 8mb rurki alu 8x1 dałem ok 15zł. 10mb rurki alu 10x1 kosztuje ok 25zł
                          Pozdrawiam,
                          Jacek
                          Świentechlywiki

                          Comment

                          • wojtomasz
                            Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                            • 2006.01
                            • 135

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomcio83
                            sugerujesz, że miedź jest droższa od stali nierdzewnej?

                            A może masz jakąś super metę na stal?
                            Z ofert dostępnych chłodnica stalowa kosztuje 100 - 180zł. Są też tańsze oferty na second handy, ale to okazja. Gdy patrzę na cenę miedzi w sklepie, to wychodzi podobnie.
                            Ja preferuję stal. I oczywiście żadnych plastików w gorącym procesie.

                            Comment

                            • radekam
                              Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                              • 2006.03
                              • 165

                              Za rurkę i robociznę zapłaciłem fachowcowi piwkiem (wszak to szwagier). A on juz sobie tę miedź jakoś skombinował, ma przecież firmę hydrauliczną.... Tak więc przykro mi, ale nie wiem ile ta rurka kosztowała.
                              A co do rurek aluminiowych to z jednej strony nie mam zastrzeżeń, a z drugiej to:
                              1. Aluminium jest bardzo kruche i dosyć łatwo je złamać.
                              2. Aluminum gotowane w wodzie ulega rozkładowi chyba na tlenek czy dwutlenek glinu. Aby to sprawdzić wystarczy pogotować kilka godzin kawałek tego metalu w probówce. Powstanie wtedy taki białawy, i chyba nierozpusczalny osad. W zasadzie nie powinien on być szkodliwy (z tego co pamietam znajduje sie go w glinie czy innych ziemiach lub skalach) ale kto to wie? No i w sumie nie bedziesz godzinami tej chłodnicy gotował.
                              Powyższy post wyrażą osobiste poglądy autora i nie jest w żadnym wypadku nakłanianiem do przestępstwa w myśl art. 255 kk.
                              W razie wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
                              W trakcie sporządzania niniejszego postu nie ucierpiało żadne zwierze, nie używano także organizmów modyfikowanych genetycznie.

                              Comment

                              • banaszek
                                Kapitan Lagerowej Marynarki
                                • 2005.02
                                • 617

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jkocurek
                                Ile dałeś za materiał? Mam dostęp do dość dobrej oferty i 1mb takiej rurki kosztuje ok 18zł.
                                Za 8mb rurki alu 8x1 dałem ok 15zł. 10mb rurki alu 10x1 kosztuje ok 25zł
                                Według mnie to dość drogo (za miedź). Ja kupowałem w markecie budowlanym na literę "C". 180 PLN za 25 mb. Wyszły z tego 3 chłodnice.


                                Comment

                                Przetwarzanie...