Chłodnica

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slepov
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2012.07
    • 1

    Chłodnica

    Witam!
    Poszukuję firmy lub osoby, która wykonałaby mi chłodnicę z stali nierdzewnej (rurka 10 mm) o następującym kształcie:

    Chłodnica musi być zakończona nakrętkami obrotowymi o średnicy 1/2". Odległość między nakrętkami 30 cm.
    Nakrętki ułożone równolegle (jedna nad drugą) w połowie szerokości pierścienia. Średnica chłodnicy do 38 cm.
    Ważne, żeby była to solidna konstrukcja (nie sprężynowała).
    Pozdrawiam
    Last edited by slepov; 24-04-2013, 15:59.
  • sugarsweet
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2012.08
    • 11

    #2
    Zapytaj: www.bromania.pl
    Last edited by sugarsweet; 25-04-2013, 09:20.

    Comment

    • DonZ
      Porucznik Browarny Tester
      • 2013.03
      • 303

      #3
      Ostatnimi czasy chodzi mi po głowie chłodnica do brzeczki z zamkniętym obiegiem wody. Wyglądałoby to tak, że chłodnica (mogłaby być od jakiegoś motocykla, bo samochodowa to trochę za duża) ze dwa, trzy wentylatory do niej przymocowane i zwykła chłodnica zanurzeniowa oraz mała pompka która wymuszałaby obieg. Temperatura rozpraszana by była właśnie na chłodnicy a odbiór ciepła byłby z brzeczki poprzez chłodnicę zanurzeniową.

      Próbował ktoś coś takiego montować lub z taką koncepcją się spotkał, tak mnie akurat natchnęło przy okazji poszukiwań chłodzenia wodnego do komputera.

      Comment

      • MarcinKan
        Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
        • 2013.02
        • 191

        #4
        może i ciekawy projekt ... ale przez 20 min (jakoś) chłodzenia wodą z kranu ... nie zużywa się jakiś masakrycznych ilości ... u mnie wychodzi jakoś 40l (?) doskonałej do umycia całego sprzętu wody którą zbieram do wiadra a chłodniejszą wlewam do beczki na deszczówkę (ekologia )
        dodatkowo lejąc wodę z kranu mamy zawsze zimną wodę ... w chłodnicy z wentylatorami nie sądzę, że schłodzisz szybko wodę i pewnie chłodzenie będzie o wiele dłużej trwało - a tu chodzi o jak najszybsze chłodzenie

        Comment

        • Gość

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DonZ
          Ostatnimi czasy chodzi mi po głowie chłodnica do brzeczki z zamkniętym obiegiem wody. Wyglądałoby to tak, że chłodnica (mogłaby być od jakiegoś motocykla, bo samochodowa to trochę za duża) ze dwa, trzy wentylatory do niej przymocowane i zwykła chłodnica zanurzeniowa oraz mała pompka która wymuszałaby obieg. Temperatura rozpraszana by była właśnie na chłodnicy a odbiór ciepła byłby z brzeczki poprzez chłodnicę zanurzeniową.

          Próbował ktoś coś takiego montować lub z taką koncepcją się spotkał, tak mnie akurat natchnęło przy okazji poszukiwań chłodzenia wodnego do komputera.
          A czy ten prąd do wyntylatora nie będzie kosztował więcej niż woda bez obiegu zamkniętego?
          Na ile jesteś wstanie schłodzić wodę na wejściu tym wentylatorem?
          Pomysł bez sensu (jak dla mnie).

          Comment

          • DonZ
            Porucznik Browarny Tester
            • 2013.03
            • 303

            #6
            ogólnie to zdaję mi się że tak właśnie działają agregaty do produkcji wody lodowej, a jeśli w obiegu zamkniętym użyłbym jakiegoś chłodziwa które o wiele lepiej przewodzi ciepło niż woda to chyba dużo szybciej by wyszło, owszem 1m3 wody to nie jest jakiś gigantyczny wydatek ale możliwe że zużycie prądu w tym samym lub też krótszym czasie przyniosło by możliwie lepsze (szybsze) i oszczędniejsze efekty.

            Comment

            Przetwarzanie...