Odkupię Piwo, Zasięgnę Porady // Opole

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • aothunterpl
    Szeregowy Piwny Łykacz
    • 2012.09
    • 12

    Odkupię Piwo, Zasięgnę Porady // Opole

    Witam jako że jestem tu nowy choć konto założyłem jakiś czas temu chciałbym się przywitać na samym początku... a więc witam

    Chciałbym na początek przygody odkupić (drugorzędna sprawa) od jakiegoś kolegi po "fachu" z Opola kilka butelek trunku na przetestowanie, w którym kierunku chciałbym rozpocząć przygodę z domowym piwem.


    Powiem tak piwa domowego nie miałem jeszcze okazji próbować (ok raz w Słociaku ale tylko pszenicze mi tam smakowało), więc nie wiem tak naprawdę jak porównać produkt do koncernowego lub piw dostępnych w sklepach z górnej półki a tym bardziej do dobrze zrobionego piwa domowego.

    Zawsze powiedzmy jechałem na ... Lechu, Żuberku, Tatra, pilzner urqel, namysłów, kasztelan itp.

    Nie do końca rozróżniam jeszcze rodzaje i typy piwa, więc do degustatora smaków daleko mi.

    Mam już dość syfu koncernowego od pół roku kupuje w mieście piwa tzw. z wyższej półki (cena kolo 5-6zł o ile to jest piwo z wyższej półki no nazwijmy to z małych lub mneijszych lokalnych browarów) i testuje co by mi odpowiadało.

    Na chwilę obecną posmakował mi browar Ciechan (np przennicze), Gniewoszki w bączkach które można dostać w realu, itp.


    Z mojego punktu widzenia smakuje mi piwo typu pilzner urquel,, coś gniewosz w bączku, przennicze, jakieś zwykłe aby było czuć chmiel że tak powiem... oczywiście wszystko gazowane CO^2

    Pomijam na razie smakowe, karmelowe, lagery kolorowe i koźlaki.



    Więc głównie chciałbym zapoznać się z kimś z mojego miasta ( sprawa pierwszorzędna). aby co nieco mógłby mi doradzić w jakim kierunku pójść, co nieco dopytać się o samej produkcji abym mógł niedługo wystartować ;]
    .....
    Przy okazji mogę odkupić kilka butelek na przetestowanie abym wiedział czego się spodziewać i co mi zasmakuje.

    Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    Last edited by aothunterpl; 25-03-2014, 23:23.
  • anteks
    maruda
    🥛🥛🥛
    • 2003.08
    • 10754

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika aothunterpl

    Chciałbym na początek przygody odkupić (drugorzędna sprawa) od jakiegoś kolegi po "fachu" z Opola kilka butelek trunku na przetestowanie, w którym kierunku chciałbym rozpocząć przygodę z domowym piwem.
    Prawnie zabronione
    przennicze... przennicze...
    pszeniczne

    Więc głównie chciałbym zapoznać się z kimś z mojego miasta ( sprawa pierwszorzędna). aby co nieco mógłby mi doradzić w jakim kierunku pójść, co nieco dopytać się o samej produkcji abym mógł niedługo wystartować ;]
    .....
    Przy okazji mogę odkupić kilka butelek na przetestowanie abym wiedział czego się spodziewać i co mi zasmakuje.

    Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    \
    Last edited by anteks; 26-03-2014, 00:11.
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    Przetwarzanie...