Anteks piwowarzy

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Krzysiu
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chesti84
    Czytam sobie Twoje wpisy z 2003 roku i muszę przyznać, że jestem podbudowany. Widzę, że każdy, nawet piwowar z 11 letnim doświadczeniem, borykał się z takimi samymi problemami na początku, co ja teraz.

    Czytałem o testach z degustacji i zastanawiam sie czy po tylu latach teściowa nadal zachwyca sie Twoim piwem...
    W 2003 r. były dwie książki po polsku, jeden sklep, trzech doświadczonych piwowarów na forum, na którym było kilkanaście tematów, a z siecią łączyłem się przez modem. Teraz masz dwa duże portale z mnóstwem tematów, kilkadziesiąt publikacji po polsku, czasopismo i bezproblemową łączność ze światem. Dostrzegasz różnicę?

    Teściowa się nie zachwyca, bo już od dawna nie dostaje.

    Leave a comment:


  • HokusProkus
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
    Musi być koniecznie jakiś styl? Bez stylu piwa pić nie wolno?
    Oczywiście że nie musi, nie jest to przecież piwo na konkurs. Choć z drugiej strony, gdy taki raczkujący piwowar jak ja na przykład , czyta taki przepis Antka, to chciałby pewnie widzieć w przybliżeniu co z tego wychodzi (niestety raczej nie załapię się na degustację żeby osobiście się o tym przekonać ). Dzięki temu będzie mógł sobie porównywać receptury i wyciągać wnioski aby później samemu tworzyć własne receptury.

    Racją jest też że to zakładka "Twoje warzenie", a nie "Kołyska" więc prowadzący nie musi wciąż myśleć o początkujących piwowarach.

    Leave a comment:


  • chesti84
    replied
    Czytam sobie Twoje wpisy z 2003 roku i muszę przyznać, że jestem podbudowany. Widzę, że każdy, nawet piwowar z 11 letnim doświadczeniem, borykał się z takimi samymi problemami na początku, co ja teraz.

    Czytałem o testach z degustacji i zastanawiam sie czy po tylu latach teściowa nadal zachwyca sie Twoim piwem...

    Leave a comment:


  • Krzysiu
    replied
    Anteks Lager.

    Musi być koniecznie jakiś styl? Bez stylu piwa pić nie wolno?

    Leave a comment:


  • dominik_walkowiak
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks
    Warka 259 22.01.14
    skład[LIST][*]ekstrakt jasny WES po terminie 3 lata
    Jaki to styl?? xD

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    warka 259

    Warka 259 22.01.14
    skład
    • ekstrakt jasny WES po terminie 3 lata
    • Marynka gran 10g
    • Amarillo szysz 20g
    • Cascade szysz 20g
    • W34/70
    Gotowanie 60min
    • od początku Marynka
    • po wyłączeniu palnika Amarillo i Cascade
    Zadane W34/70

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Złudzenie, wyżej jest przy kraniku, a to z tego że nie chciałem dawać dodatkowych kolanek

    Leave a comment:


  • Radek70
    replied
    nie nie...tylna nie ta przy kraniku...chodzi mi czy lekko to pomaga przy spływie grawitacyjnym czy też nie ma to znaczenia?

    Leave a comment:


  • Marcin_wc
    replied
    W prędkości i jakości filtracji są jakieś różnice?

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Roboty może trochę więcej ale miedź jest miękka. Wetknięty drut stabilizuje może oplot. Przerobiłem już naprawdę kilka oplotów i stwierdziłem że po kilku warkach się "mechacą"

    Leave a comment:


  • Marcin_wc
    replied
    W czym to jest lepsze od wężyka z wetkniętym drutem do środka? Bo roboty jest na pewno więcej.

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    wyjście do kranika?
    Last edited by anteks; 19-01-2014, 01:17.

    Leave a comment:


  • Radek70
    replied
    hmmm bardzo cwane i bardzo fajne...rozumiem że tylna częśc jest delikatnie wyzej,czy nie ma to znaczenia?

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    W związku z pytaniami o mój sposób filtracji zamieszczam zdjęcia
    Attached Files

    Leave a comment:


  • anteks
    replied
    Warka 258

    warka 258
    skład
    • Pilzneński 2000g
    • Pszeniczny 3000g
    • Herkules 15g
    • Nelson Sauvin 25g
    • Drożdże Windsor
    Zacieranie
    • 62'C 20min
    • 72'C 40min
    • 78'C 10min
    Gotowanie 60min
    • od początku Herkules
    • po wyłączeniu palnika Nelson
    Wyszło 27l 13blg
    Miało być klasyczne pszeniczne ale przegapiłem przerwę goździkową więc zmiana planów i jest bezstylkowiec

    Leave a comment:

Przetwarzanie...