Mikrobrowar Coder

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • China_Blue
    Kapral Kuflowy Chlupacz
    • 07-2007
    • 55

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krogo
    Nie stosuję chmielenia granulatem w woreczku bo uważam, że wtedy wykorzystanie chmielu jest gorsze i nieprzewidywalne. Rzeczywiście brzeczki z osadem zostaje znacznie więcej ale nie jest to problem. Ja nawet nie mieszam. Po prostu po schłodzeniu zlewam wężykiem tyle ile się da bez zasysania osadu (przy okazji napowietrzając). Resztę brzeczki z osadem przelewam do mniejszego garnka, jeszcze raz zagotowuję i szybko schładzam (wkładając do pojemnika z wodą a potem do lodówki). Po takim zabiegu osad od brzeczki świetnie się oddziela - wykorzystuję ją do refermentacji lub dolewam do fermentatora.
    Ja po schłodzeniu brzeczki przelewam ją przez zdezynfekowane sitko wyłożone 3 "skarpetami" (czyli woreczkami muslinowymi w ktorych gotował sie granulat), przy czym kolejność skarpet jest odwrotna niż podczas chmielenia. I tak zawsze zostaje w skarpecie maź z chmielu a przy okazji ładnie sie brzeczka napowietrza i nic z brzeczki sie nie marnuje.
    Popieraj swój browar.

    Comment

    • maric1
      Szeregowy Piwny Łykacz
      • 07-2007
      • 2

      Z innej beczki

      Przeglądając dyskusję natrafiłem na wątek "winny". Chciałbym się dowiedzieć jak wyszło to wino z wine-kit'a, czy warto tracić czas i pieniądze na takie wynalazki, czy lepiej zrobić następną warkę

      Comment

      • coder
        Major Piwnych Rewolucji
        • 10-2006
        • 1347

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maric1
        Przeglądając dyskusję natrafiłem na wątek "winny". Chciałbym się dowiedzieć jak wyszło to wino z wine-kit'a, czy warto tracić czas i pieniądze na takie wynalazki, czy lepiej zrobić następną warkę
        Wino z "konserwy" z browamatora wyszło pijalne, ale takie sobie, na poziomie Sofii za 10 zł. To z wine-kita płynnego było lepsze, wyszło przyjemne wino stołowe klasy ~20 zł. Ale konsultowałem się z winarzami, i twierdzą, że normalne wino z dowolnych owoców wyjdzie smaczniejsze niż te brew-kity, może warto pójść tym tropem. Nawet myślałem o nastawieniu aronii na jesieni, ale drożdże mi nie zastartowały i mi przeszło, tym bardziej, że zaczął się sezon warzenia - jednak co piwo to piwo.
        Robiłem tez cider z brew kita - polecam, fajny napój, szczególnie podchodzi kobietom.

        Comment

        • mwa
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 01-2003
          • 5071

          Coder-masz przerwę w browarze czy olałeś już pisanie?
          Coś ostatnio mało aktywne jesteś.
          Pozdrawiam Cię !!!!

          Comment

          • Maidenowiec
            Major Piwnych Rewolucji
            • 07-2004
            • 2287

            Coder się obraził na Browar.biz z tego co pamiętam.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • China_Blue
              Kapral Kuflowy Chlupacz
              • 07-2007
              • 55

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec
              Coder się obraził na Browar.biz z tego co pamiętam.
              Raczej nie na sam browar.biz lecz raczej na niektorych forumowiczow, ktorzy kpili z jego dociekan w szczegoly wielu zagadnien. Teraz zapewne juz tylko obserwuje borwar.biz.
              Czasem wciaz udziela sie na forum BA
              Popieraj swój browar.

              Comment

              • anteks
                maruda
                🥛🥛🥛
                • 08-2003
                • 10754

                bywa na piwo.org
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • mwa
                  Pułkownik Chmielowy Ekspert
                  • 01-2003
                  • 5071

                  Ja przyznam szczerze że brakuje mi go tu na forum.
                  A to że dociekał było dobre i fajnie, że dużo wiadomości dodawał do naszego forum z jakiś tam zagranicznych.
                  Pozdrawiam Cię !!!!

                  Comment

                  • China_Blue
                    Kapral Kuflowy Chlupacz
                    • 07-2007
                    • 55

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa
                    Ja przyznam szczerze że brakuje mi go tu na forum.
                    A to że dociekał było dobre i fajnie, że dużo wiadomości dodawał do naszego forum z jakiś tam zagranicznych.
                    Dokladnie. Ja sam mu zawdzieczam pare ciekawych rozwiazan.
                    Z pewnoscia wciaz przeczesuje siec ale nie dzieli sie wiadomosciami. I nie ma sie co dziwic, ilez jobow mozna zbierac?

                    Twoje zdrowie Coder
                    Popieraj swój browar.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 02-2001
                      • 23858

                      Oczywiście szkoda że Coder zrezygnował z udzielania się, ale znowuż jakbym ja się na ten przykład obrażał na tego typu cytuję "joby" to by BrowarBizu nie było Te "joby" to przypominam zwracanie uwagi na to żeby zebrane z różnych źródeł zalecenia dla piwowarów domowych nie zniechęcały świeżynek swą zawiłością. Coder wydawało mi się dostosował swój styl do tych uwag już po przelaniu swej aktywnościu na piwo.org.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • coder
                        Major Piwnych Rewolucji
                        • 10-2006
                        • 1347

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                        jakbym ja się na ten przykład obrażał na tego typu cytuję "joby" to by BrowarBizu nie było
                        Dziękuję wszystkim za pamięć i miłe słowa w tym i innych wątkach, należą wam sie wyjaśnienia co do mojej nieobecności w życiu forumowym. Jak napisał ART, to co mi się oberwało na łamach forum mieści się z grubsza w ramach cywilizowanej dyskusji - jako admin dobrze wykonujesz swoją robotę; niestety nie wszystko jesteś w stanie ogarnąć.
                        Jakiś szczególnie zajadły forumowicz (forumowicze?) wygooglał sobie mój firmowy numer telefonu i zaczął mnie nękać telefonami z pogróżkami, wulgaryzmami, złośliwymi uwagami. Sprawił mi tym sporo problemów szczególnie w grudniu, kiedy wszyscy w firmie mieli roboty po uszy i musieli jeszcze odbierać extra telefony od dowcipnisia. Czy dla umiarkowanej (z całym szacunkiem) przyjemności dyskutowania na forum warto znosić taki podwójny flame - online i offline? Jak dla mnie - na pewno nie, bardziej sobie cenię święty spokój, mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe. Nie wykluczam, że kiedyś wrócę do internetowej publicystyki, ale potrzebuję trochę czasu, żeby ta goryczka się uleżała.

                        Pozdrawiam

                        Piotr Wypych

                        Comment

                        • China_Blue
                          Kapral Kuflowy Chlupacz
                          • 07-2007
                          • 55

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                          Oczywiście szkoda że Coder zrezygnował z udzielania się, ale znowuż jakbym ja się na ten przykład obrażał na tego typu cytuję "joby" to by BrowarBizu nie było Te "joby" to przypominam zwracanie uwagi na to żeby zebrane z różnych źródeł zalecenia dla piwowarów domowych nie zniechęcały świeżynek swą zawiłością. Coder wydawało mi się dostosował swój styl do tych uwag już po przelaniu swej aktywnościu na piwo.org.
                          Aktywnosci Codera na piwo.org nie sledze, bo sam zagladam tam rzadko.
                          Kazdy ma rozny stopien wrazliwosci na zwracana uwage.
                          Uwazam sie za srednio zaawansowanego ale intensywnie poglebiam swa wiedze i doswiadczenie.
                          Osobiscie uwazam zdecydowana wiekszosc tematow poruszonych przez Codera za bardzo interesujace. Zgadzam sie, ze niektore z nich mozna uznac za mocno zaawansowane, co nowicjuszy mogloby zniechecic. Ale czy to oznacza, ze takich tresci ma na tym forum w ogole nie byc??? Czy istota tego forum ma byc tylko szerokie propagowanie browarnictwa domowego jako latwego, przyjemnego i czesto smacznego hobby???
                          Popieraj swój browar.

                          Comment

                          • Marusia
                            Marszałek Browarów Rzemieślniczych
                            🍼🍼
                            • 02-2001
                            • 20221

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder
                            Jakiś szczególnie zajadły forumowicz (forumowicze?) wygooglał sobie mój firmowy numer telefonu i zaczął mnie nękać telefonami z pogróżkami, wulgaryzmami, złośliwymi uwagami.
                            Jesteś pewien, że to ktoś stąd? Bo jeśli tak, to znaczyło by, ze mamy na forum jakiegoś prawdziwego psychola, osobiście nikogo takiego nie znam
                            Myślę, że warto, żebyś z Artem na ten temat pogadał, na PW, bo takich rzeczy tolerować nie można. Jestem wielce ciekawa, co wydedukujecie, bo szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem, po co ktokolwiek miałby Cię nękać.
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • jacer
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              • 03-2006
                              • 9875

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder
                              Jakiś szczególnie zajadły forumowicz (forumowicze?) wygooglał sobie mój firmowy numer telefonu i zaczął mnie nękać telefonami z pogróżkami, wulgaryzmami, złośliwymi uwagami. Sprawił mi tym sporo problemów szczególnie w grudniu, kiedy wszyscy w firmie mieli roboty po uszy i musieli jeszcze odbierać extra telefony od dowcipnisia.
                              ooo fuck też bym nie zdzierżył, w takim razie niech się goryczka uleży

                              Wielu z nas można rozszyfrować po nazwisku; oszołomów nie brakuje.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • China_Blue
                                Kapral Kuflowy Chlupacz
                                • 07-2007
                                • 55

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                                Myślę, że warto, żebyś z Artem na ten temat pogadał, na PW,
                                Dziwny jest ten swiat...

                                Chyba lepiej by bylo, gdyby Coder skontaktowal sie w swoim czasie z policja, pewnie i tak by nic dowcipnisiowi nie zrobili ale przynajmniej wiedzialby, kto to jest.

                                A ja sie zastanawialem swojego czasu, dlaczego Coder wyczyscil swoj profil...

                                A tak przy okazji, dowcipnis nie musial googlac - sam Coder podales mu namiar do siebie na tacy (podam Ci szczegoly na PW).
                                Popieraj swój browar.

                                Comment

                                Przetwarzanie...