Browar P. Mokrski (Katowice, Szopienice, Rożdzien)

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • boku
    Porucznik Browarny Tester
    • 2002.09
    • 444

    #61
    Nasi przodkowie nawet budując zakład przemysłowy uwzględniali estetykę. Dobrze, że nowy właściciel podkreśla to dalej. Gdyby ten budynek był zaniedbany to nawet nie zwróciłbym na niego uwagi. To jeden z mniejszych obiektów, ale czuję, że może kierowniczy.
    Attached Files

    Comment

    • adam16
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      • 2001.02
      • 9865

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
      Nasi przodkowie nawet budując zakład przemysłowy uwzględniali estetykę. Dobrze, że nowy właściciel podkreśla to dalej. Gdyby ten budynek był zaniedbany to nawet nie zwróciłbym na niego uwagi. To jeden z mniejszych obiektów, ale czuję, że może kierowniczy.
      Trzy lata temu tam właśnie mieścił się sekretariat i biura właściciela tego terenu.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • boku
        Porucznik Browarny Tester
        • 2002.09
        • 444

        #63
        Adam16 pochwalił to wąziutkie przejście, więc pstryknąłem je z drugiej strony. Widok w kierunku północnym.
        Attached Files

        Comment

        • adam16
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2001.02
          • 9865

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boku
          Adam16 pochwalił to wąziutkie przejście, więc pstryknąłem je z drugiej strony. Widok w kierunku północnym.
          Pochwalił, bo to ma swój urok
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • boku
            Porucznik Browarny Tester
            • 2002.09
            • 444

            #65
            rzeźba

            Obecny właściciel dba o browar dbając o kulturę. Znowu nachodzi mnie myśl z którą Krzysiu może zechcieć polemizować, ale ja uważam, że nie może być rozwoju bez kultury. Jak spojrzymy na budynki browaru sprzed ponad wieku widzimy finezję w ich wykonaniu. Obecny właściciel postawił nawet ten "pomniczek" aby urozmaicić otoczenie. Czy ludzie tacy jak Krzysiu to dostrzegają?http://www.browar.biz/forum/images/smilies/br/smile.gif
            Attached Files

            Comment

            • Krzysiu
              D(r)u(c)h nieuchwytny
              • 2001.02
              • 14936

              #66
              Nie dostrzegają, dla mnie to jakiś złom.

              Comment

              • jasiu_piwosz
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 2004.12
                • 620

                #67
                Krzysiu ma rację że to właściwie złom , tylko co ta rzeżba ma przedstawiać albo co symbolizować . Nie widzę w niej żadnego związku z tymi ładnymi stylowymi budynkami.

                Comment

                • jasiu_piwosz
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2004.12
                  • 620

                  #68
                  Jeśli była by to stara pompa do wody to może lepiej by wyglądała w tym miejscu niż to coś co ma być rzeżbą.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    D(r)u(c)h nieuchwytny
                    • 2001.02
                    • 14936

                    #69
                    Wygląda jak nośnik do treblinek z "Nie lubię poniedziałków".

                    Comment

                    • boku
                      Porucznik Browarny Tester
                      • 2002.09
                      • 444

                      #70
                      rzeźba

                      O gustach w sztuce można dyskutować. Ja nazwałbym to dziełem Hasioka o pardon Hasiora. Być może Jasiu_piwosz zrozumie tę aluzję. Ludzie ze Śląska wiedzą o czym mówię. Przypuszczam, że dla pozostałej części Polski hasiok to słowo obce. Może po prostu nie dorośliśmy do tego poziomu. Proszę zauważyć, że mówię tu o sobie. Dlatego umieszczam fotkę w ujęciu z drugiej strony.
                      Attached Files

                      Comment

                      • jasiu_piwosz
                        D(r)u(c)h nieuchwytny
                        • 2004.12
                        • 620

                        #71
                        Żeby tylko się do niej nie dobrali poszukiwacze ''ajzy'' bo wtedy jej los będzie tragiczny.

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2001.02
                          • 23885

                          #72
                          ja bym miał wielką prośbę aby trzymać się meritum odpowiadając w niniejszym temacie a także aby fotki wstawiane też były związane z browarem którego dotyczy dany temat.

                          Może się mylę, ale mam wrażenie że owe treblinki z tematem funkcjonującego niegdyś browaru mają niewiele współnego. Serwer nie jest z gumy i dodawanie zdjęć obiektów nowożytnych które zostały zainstalowane przez nowych właścicieli a nie mają już związku z tym miejscem w kontekście piwowarskim nie jest konieczne i wskazane. Boku, nie bierz proszę tego zbytnio do siebie, po prostu ograniczaj się do stricte piwowarskiego aspektu sprawy.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • boku
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 2002.09
                            • 444

                            #73
                            ajza

                            Drogi ART-cie !!! Na tym i dwu poprzednich zdjęciach są zabudowania browaru widziane z różnych stron. Proszę zwrócić uwagę, że tło za każdym razem jest zupełnie inne i to tło jest głównym motywem obrazu. Zajmuje od 60 do 90 % powierzchni zdjęcia. Pozostałą powierzchnię traktuję na razie jako "przyprawę", aby podkreślić walory browaru. Ponadto nie wylewajmy "dziecka z kąpielą" gdyż "ta rzeźba" może składa się z samych części browaru - jego maszynerii. Aby nie zaogniać sytuacji obiecuję, że nie umieszczę już ani jednego zdjęcia z tym obiektem. Pomnik ten stoi w samym centrum browaru tzn między dyrekcją, a słodownią i leżakownią.
                            Attached Files

                            Comment

                            • boku
                              Porucznik Browarny Tester
                              • 2002.09
                              • 444

                              #74
                              tramwaj

                              Wychodząc z browaru należy zachować ostrożność, gdyż zaraz za bramą jest torowisko. Tramwaje są tutaj od 105 lat. Browar od 125 lat. To już jest ponad wiek.
                              Dziwnie wygląda tramwaj z zalepionymi oknami. Dziwna estetyka. Po lewej stronie wchodzi się do lokalu na piwo.
                              Attached Files

                              Comment

                              • boku
                                Porucznik Browarny Tester
                                • 2002.09
                                • 444

                                #75
                                największy ?

                                Teraz dopiero dotarła do mnie myśl. Może ten browar jest największym zachowanym browarem z tego okresu? Jeśli weźmie się pod uwagę, że we Wrocławiu w tym czasie działały 132 browary to ten może się okazać największym. Nie można przecież porównywać jakiejś szopy z tym gigantycznym budynkiem.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...