Kalendarz imprez - zgłoszenia, pomysły i komentarze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Generał Wszelkich Fermentacji
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 2002.05
    • 19241

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks
    Jeszcze Bracka wyskoczy w tym terminie i będzie BINGO
    Matko, teraz to trzeba wybierać z 2-3 imprez w tym samym terminie... a jak hobby jeszcze wykracza poza piwne klimaty to już w ogóle kaplica. A już serio... niby więcej, lepiej, ale jak było ubogo to było fajniej, bo wszystkich tam można było spotkać.

    Comment

    • Pendragon
      Generał Wszelkich Fermentacji
      🥛🥛🥛
      • 2006.03
      • 13952

      W Czechach jest po 15 imprez piwnych na weekend. Co prawda nie są to zazwyczaj imprezy dla geeków i hipsterów, ale wyzwanie jest!
      Last edited by Pendragon; 2015-06-19, 14:37.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • e-prezes
        Generał Wszelkich Fermentacji
        🥛🥛🥛🥛🥛
        • 2002.05
        • 19241

        Z tego co mi się wydaje (a mogę się mylić, bo na żadnej w tych koordynatach czasoprzestrzennych nie byłem) czeskie piwne imprezy, w większości oparte są o średnie i małe browary warzące dość przyzwoite piwa w znośnych cenach, czyli zupełnie odmiennie od naszych realiów, gdzie ten segment tak się spremiumizował, że pojawienie się takowego średniaka na festiwalu/festynie skutkuje dość zawyżoną kraftową ceną nieadekwatną do jakości. Temat kraftów przemilczę...
        Last edited by e-prezes; 2015-06-19, 14:40.

        Comment

        • Pendragon
          Generał Wszelkich Fermentacji
          🥛🥛🥛
          • 2006.03
          • 13952

          Bo to są imprezy dla zwykłych ludzi, po prostu...
          A że z ponad 300 browarów może z 5 warzy wyłącznie w duchu craftu/kraftu (tylko ipy-sripy), to i ceny są normalne.
          Last edited by Pendragon; 2015-06-19, 16:01.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • e-prezes
            Generał Wszelkich Fermentacji
            🥛🥛🥛🥛🥛
            • 2002.05
            • 19241

            Nie o to mi chodziło... Taki Amber, Kormoran, Grybów, Witnica czy cokolwiek z tego segmentu nie warzy tylko kraft, a ceny ich piw podskoczyły.

            Comment

            • e-prezes
              Generał Wszelkich Fermentacji
              🥛🥛🥛🥛🥛
              • 2002.05
              • 19241

              Uzupełniłem linki do wyników ostatnich konkursów piw domowych w tym poście. Nie wiem z jakieś przyczyny organizatorzy zapomnieli ogłosić je także na b.biz

              Comment

              • e-prezes
                Generał Wszelkich Fermentacji
                🥛🥛🥛🥛🥛
                • 2002.05
                • 19241

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Estrelicia
                Znalezione :
                Festiwal SILESIA BEER FEST Pierwszy na Śląsku przegląd piw rzemieślniczych. 25-27 września 2015

                https://www.facebook.com/silesiabeer/timeline
                Zmienił się termin na 2-4 październik.

                Comment

                • e-prezes
                  Generał Wszelkich Fermentacji
                  🥛🥛🥛🥛🥛
                  • 2002.05
                  • 19241

                  Dodałem dwa festiwale piwne: łódzki i jesienną edycję warszawskiego. Robi się gęsto...

                  Comment

                  • Dariobeer
                    Sierżant Pijalniowy Zaprawiacz
                    • 2008.03
                    • 213

                    Ślesiński Festiwal Piwa Rzemieślniczego

                    Znalezione w prasie
                    Attached Files
                    www.birofilistyka.jimdo.com

                    Comment

                    • e-prezes
                      Generał Wszelkich Fermentacji
                      🥛🥛🥛🥛🥛
                      • 2002.05
                      • 19241

                      Teraz każda impreza piwna urasta do rangi festiwalu. Czekam na bardziej szczegółową informację, by dodać do kalendarza.

                      Comment

                      • Cooper
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        🍼🍼
                        • 2002.11
                        • 6055

                        z wydzielenia

                        Jeździsz Prezes na te wszystkie europejskie festiwale piwne które anonsujesz w postach ?
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • e-prezes
                          Generał Wszelkich Fermentacji
                          🥛🥛🥛🥛🥛
                          • 2002.05
                          • 19241

                          Jakby zebrała się ekipa to byłbym na większej ilości. W Rydze byłem sam, podobnie ostatnio w Mińsku. Czasem na giełdę uda mi się zebrać parę osób. Czasem wysyłają mi informacje sami organizatorzy, to zamieszczam z grzeczności. Akurat stouty i portery lubię i chętnie bym pojechał na ten festiwal ale dowiedziałem się zbyt późno i w tym roku nie dam rady.
                          Mogę Cię pocieszyć w przyszłym roku palcem nie kiwnę w tym dziale

                          Comment

                          • waclaw67
                            Porucznik Browarny Tester
                            • 2009.06
                            • 487

                            Nawet jak nikt nie pojedzie,to takie informacje można poczytać przez ciekawość co się w świecie dzieje.
                            Ja zawsze czytam,więc nie przyjmuję do wiadomości informacji e-prezesa o nie kiwaniu palcem.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Generał Wszelkich Fermentacji
                              🥛🥛🥛🥛🥛
                              • 2002.05
                              • 19241

                              1. Premiuma mam do stycznia 2016, więc do tego czasu będę w stanie coś działać. Ogłoszenie o poszukiwaniu zmiennika wisi, więc można się zgłosić. Do ART-a oczywiście.
                              2. Dodaje imprezy, które z jakichś względów uważam za ważne i mam w planie je nawiedzić. Nie dodaje wszystkiego, bo nie widzę takiej potrzeby. I nie mam też na to ochoty. Organizatorzy mogą sami dodać swoją imprezę. Oczywiście na zasadach jakie ART ustalił.
                              3. Kalendarze festiwali (osobno) i giełd (osobno) oraz kategorii konkursów piw domowych (osobno) można znaleźć w necie na stronach blogerów, kolekcjonerów i forum piwowarskim. Podobnie jak twierdził Kopyr (w temacie newsów) wszystko jest w necie. Wystarczy tylko poszukać.
                              4. Nie wykluczam, że będę coś pisał, aczkolwiek niekoniecznie tutaj.

                              PS. Dzięki waclaw67.
                              Last edited by e-prezes; 2015-09-16, 21:27.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Generał Wszelkich Fermentacji
                                🥛🥛🥛
                                • 2006.03
                                • 13952

                                A co ty e-prezes-ie szykujesz się do ewakuacji? Bez premiuma też pisać i ogarniać temat możesz. Chyba, że już nie chcesz - a to też rozumiem. Sam bym się podjął, ale 3 srok za ogon trzymać nie można, bo to grozi kompletnym zobojętnieniem, jeśli nie niechęcią.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...