200 lat w Zwierzyńcu a V Zlot

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    🥛🥛🥛🥛🥛
    • 02-2001
    • 23854

    #46
    przykro mi Zythum że jak dziecko obrażam się gdy w jednym temacie potrafisz postawić odpowiedni warunek (patrz minizlot) a tu drwisz i piszesz wyłącznie o darmowym nachlewaniu.

    dlaczego się nie odezwałem zaraz po poście Czesa? Bo pracowałem.

    dlaczego po prostu nie wysłaliśmy pisma do browaru? bo go nie napisałeś w poprzednim temacie Małażonka (dzięki!) zadeklarowała się zaangażować w sprawdzenie czy podstawowe założenia zlotu mogą być spełnione przez Zwierzyniec i to się nie udało, nie pamiętam jaką drogą to czyniła, pewnie telefonicznie.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Małażonka
      Major Piwnych Rewolucji
      • 03-2003
      • 4602

      #47
      Telefonicznie. I rzeczywiście we wrześniu 2005 roku nikt nie był w stanie udzielić mi informacji, czy we wrześniu tego roku Zwierzyniec będzie jeszcze warzył i czy będzie nadal działał. Powiem więcej, nie sądzę, by ktokolwiek powiedział mi to dziś. To wewnętrzna polityka browaru i nikt nie będzie odkrywał swoich kart przed zupełnie obcą im osobą....
      I tak naprawdę to myśmy się w ogóle nie zrozumieli. Bo, że chcemy zwiedzić Browar Zwierzyniec - wiedziałam i o tym z Browarem Perła rozmawiałam. Natomiast myślałam, że jeśli Browar Zwierzyniec już by nie warzył, zadowolimy się piwem z Lublina i/lub dokupimy sobie trochę Janowa. Myślałam, że chcemy zwiedzić Browar, nawet jeśli byłby on już historią...
      Przy warunku, że ma to być "żywy" browar, odpowiedź na pytanie czy tam się odbędzie zlot (mini-zlot) pojawi się bardzo, bardzo późno....
      Last edited by Małażonka; 12-01-2006, 10:38.

      Comment

      • Małażonka
        Major Piwnych Rewolucji
        • 03-2003
        • 4602

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
        (...)potrafisz postawić odpowiedni warunek (patrz minizlot) a tu drwisz i piszesz wyłącznie o darmowym nachlewaniu. (...)
        Tam piszemy o czymś namacalnym. O mini-zlocie, o którym rozmawialiśmy przy piwie już jakiś czas temu. Zdecydowaliśmy wtedy, że niezależnie gdzie odbędzie się Wielki Zlot, my (tzn. znaczna część sekcji warszawskiej) pojedzie odwiedzić w tym roku Browar Zwierzyniec. Już wtedy myśleliśmy o terminach i o niejasnej pozycji Browaru Zwierzyniec na polskim rynku browarniczym. I tym bardziej pragnęliśmy tam pojechać.
        I pojedziemy. Jeśli ktoś będzie się chciał do nas przyłączyć będzie nam miło, jeśli nie - trudno. Ja tam pojadę niezależnie czy:
        - Browar będzie działał, czy umożliwią mi zwiedzenie już tylko historycznego miejsca;
        - czy będzie dostępne jeszcze piwo warzone przez Browar Zwierzyniec;

        Comment

        • zythum
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 08-2001
          • 8305

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
          przykro mi Zythum że jak dziecko obrażam się gdy w jednym temacie potrafisz postawić odpowiedni warunek (patrz minizlot) a tu drwisz i piszesz wyłącznie o darmowym nachlewaniu.

          dlaczego się nie odezwałem zaraz po poście Czesa? Bo pracowałem.

          dlaczego po prostu nie wysłaliśmy pisma do browaru? bo go nie napisałeś w poprzednim temacie Małażonka (dzięki!) zadeklarowała się zaangażować w sprawdzenie czy podstawowe założenia zlotu mogą być spełnione przez Zwierzyniec i to się nie udało, nie pamiętam jaką drogą to czyniła, pewnie telefonicznie.
          1. bo wpadłem na to dopiero w tym czasie jak tam pisałem,
          2. dopóki nie wpadłem na to, że browar może nie warzyć widziałem tylko to darmowe piwo (nigdy nie twierdziułem, że jestem nieomylny) ale zauważ, że jako jedyny potrafiłem w końcu wpaść na to co było kluczowe.
          3. mógł to zrobić ktoś inny z zaangażowanych osób
          4. proponowałem swoją pomoc i proponowałem napisanie faksu do Perły ale nikt tego nie chciał. A mówiłem na potkaniach, ze ja pisałem faks i na faks Perła mi odpowiedziała gdy sam zwiedzałem browar. Nie było jednak woli wykorzystania mnie w tym temacie.
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • zythum
            Pułkownik Chmielowy Ekspert
            • 08-2001
            • 8305

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka
            Tam piszemy o czymś namacalnym. O mini-zlocie, o którym rozmawialiśmy przy piwie już jakiś czas temu. Zdecydowaliśmy wtedy, że niezależnie gdzie odbędzie się Wielki Zlot, my (tzn. znaczna część sekcji warszawskiej) pojedzie odwiedzić w tym roku Browar Zwierzyniec. Już wtedy myśleliśmy o terminach i o niejasnej pozycji Browaru Zwierzyniec na polskim rynku browarniczym. I tym bardziej pragnęliśmy tam pojechać.
            I pojedziemy. Jeśli ktoś będzie się chciał do nas przyłączyć będzie nam miło, jeśli nie - trudno. Ja tam pojadę niezależnie czy:
            - Browar będzie działał, czy umożliwią mi zwiedzenie już tylko historycznego miejsca;
            - czy będzie dostępne jeszcze piwo warzone przez Browar Zwierzyniec;

            1. Ja się mogę pod tym podpisać.
            Myślę, że wyszło nieporozumienie. Małej (i mnie też) zależało na zorganizowaniu ZLotu w Zwierzu nawet gdyby browar już nie warzył i najbardziej na zwiedzeniu browaru.
            2. Jak rozumiem Ty uzależniałeś Zlot tam od warzenia browaru. Szkoda tylko, że moim zdaniem nigdy jasno tego nie określiłeś ARCIE.
            Last edited by zythum; 12-01-2006, 11:04.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • Marusia
              Marszałek Browarów Rzemieślniczych
              🍼🍼
              • 02-2001
              • 20221

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
              1. Ja się mogę pod tym podpisać.
              Myślę, że wyszło nieporozumienie. Małej (i mnie też) zależało na zorganizowaniu ZLotu w Zwierzu nawet gdyby browar już nie warzył i najbardziej na zwiedzeniu browaru.
              2. Jak rozumiem Ty uzależniałeś Zlot tam od warzenia browaru. Szkoda tylko, że moim zdaniem nigdy jasno tego nie określiłeś ARCIE.
              To po pierwsze. Skąd nagle warunek, że w browarze, który zwiedzamy MUSI być warzone piwo?? Jakoś w Boszkowie nie było w ogóle browaru, nie sponsorował Zlotu browar EDI, który zwiedzaliśmy, a GABa, który sponsorował, nie zwiedzaliśmy. Uważam, że stawianie takiego warunku jest po prostu zwykłym upieraniem się przy swoim - bo tak i już.

              2. Kuluarowe pogadanki właśnie kończą się tym, że zawsze jest jakiś wyciek, bo uczestnicy rozmowy nie wiedzą, że lepiej trzymać gębę na kłódkę - no bo niby czemu, przecież to nie tajemnica. Dlatego takie tematy ZAWSZE lepiej jest ODRAZU rozpatrywać publicznie na forum. Do tej pory praktycznie oprócz propozycji Zlotu w Zwierzyńcu żadna inna informacą na forum się nie pojawiła o ile się nie mylę, a rozmowy, jak sam, Arcie, przyznajesz, były prowadzone.

              3. Krzysiu, wybacz, ale - i Ty Arcie, też wybacz, ale jest to moje zdanie, z którym się nie kryję - bynajmniej nie uważam, że Admin ma prawo decydować, gdzie jest Zlot. Forum dawno temu wyszło po za internet, administracja Jego Adminiscencji po za portalem browar.biz jest mile widziana, ale nie uważam, że Admin kazał, forumowicz musi. I bez tekstów mi tu, że nie muszę jechać na Zlot - oczywiście, że nie muszę, a i tak pojadę, gdziekolwiek nie będzie - chodzi mi o to, że każdy ma prawo podać propozycję miejsca Zlotu i go zorganizować. Jestem przekonana, że gdyby nie jawna niechęć do tej propozycji Arta, to Małażonka bardziej by się zaangażowała w sprawę, podejrzewam, że po prostu nie chciało jej się walczyć o niepewną sprawę - wcale się nie dziwię. Wszak to, że uważam, że Admin nie rządzi w realu, to nie oznacza to, że jego zdanie się nie liczy, wręcz przeciwnie zatem zrobienie Zlotu bez pewnego rodzaju akceptacji ze strony Arta byłoby tak jakby, hm, lekko nieteges Po powrocie mogłoby się okazać, że wszyscy uczestnicy Zlotu są gośćmi

              4. Uważam, że sprawa jest cały czas do rozwiązania - Art nam opowie, co ustalił z Witnicą, potencjalni organizatorzy z Poznania zaproponują jakieś noclegi. Ten temat powinien się rozwinąć w momencie, jak się zaczęła rozmowa o Zlocie w Zwierzyńcu, ale lepiej późno niż wcale.

              5. Nie zmienię zdania, że ze względu na 200-tną rocznicę browaru Zwierzyniec i fakt, że browar ten całkiem niedługo może być zamknięty dla zwiedzających byłoby fajnie zrobić Zlot właśnie tam. Darmowe piwo można załatwić w innym browarze - choć może nie chcecie, bo nagle się okazuje, że nikomu na piwie nie zależy - nie wierzę, zawsze fajnie jest mieć beki za darmo Ale jeśli nie, to tym bardziej nie ma problemu - zamawia się beczki w Janowie, zwiedza w jeden dzień Zwierzyniec, w drugi Janów i mamy wilka sytego i owcę całą.

              6. Proszę zatem o OFICJALNE stanowisko Arta w tym zakresie, bez obrażania się i bez załamek - wszyscy się ciągle uczą siebie nawzajem, że tak powiem, a czasem trzeba się pokłócić
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • zythum
                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                • 08-2001
                • 8305

                #52
                W pełni popieram - o rany a ja dziś popieram i popieram
                Szczególnie 4,5,6. Proponuję ART abyś ochłoNOł i po prostu napisał:
                a) jak daleko są rozmowy z Witnicą
                jeżeli daleko to wiadomo, że Zlot tam a wtedy mamy jasność i robimy minizlot Janowsko - Zwierzyniecki Jeżeli zaś można wrócić do koncepcji Zlotu w Zwierzu to ja jutro mogę wysłać faks do Perły a myślę, że Mała też weźmie się za robotę
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • Małażonka
                  Major Piwnych Rewolucji
                  • 03-2003
                  • 4602

                  #53
                  Na zwiedzanie wstępną zgodę już mieliśmy , tylko z patronatem się woziłam.
                  No pewnie, że się wezmę do roboty, tym bardziej, że część rozmów wykonałam. Tylko trzeba wiedzieć KIEDY się tam wybieramy, bo jeśli w grę wchodzi maj - musimy szybko rezerwować ośrodek (na razie miejsca "majowe" są - dzwoniłam przed chwilką)

                  Comment

                  • Czes
                    Kapitan Lagerowej Marynarki
                    • 06-2001
                    • 752

                    #54
                    200 lat minęło 7 stycznia...ale nic straconego!

                    Po pierwsze: browar zwierzyniecki będzie funkcjonował przez następne 2 lata (Perła dostała przedłużenie dzierżawy od skarbu państwa).

                    Po drugie: Oryginalne, pełnosłodowe, klasycznie fermentowane piwa zwierzynieckie będą więc dostępne na miejscu i nie ma potrzeba niczego z nikąd dowozić.

                    Po trzecie: Perła zapewne urządzi jakieś jubileuszowe obchody, ale ze zrozumiałych względów latem. Najprawdopodobniej w tym samym czasie, w którym ma miejsce tzw Lato Filmowe.

                    Jeżeli sprawa zlotu nie jest przesądzona co do miejsca, to jestem za utrzymaniem wrześniowego terminu i Zwierzyńcem rzecz jasna. Przedłuzylibyśmy w ten sposób obchody rocznicowe.
                    Zwierzyniec znam z wrześniowych wizyt i wiem, że znacznie łatwiej o kwaterę wtedy niźli latem (zwłaszcza filmowym). W tym terminie, 9-10 IX, mamy także Chmielaki w Krasnymstawie i zainteresowni mogą obie imprezy jakoś połączyć.
                    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                    Comment

                    • zythum
                      Pułkownik Chmielowy Ekspert
                      • 08-2001
                      • 8305

                      #55
                      ART przeczytaj posty Małej i Czesa - i określ jasno jest zielone światło na Zwierzyniec jak ZLOT czy czerwone. BO jeżeli czerwone to wtedy Małażonka rezerwuje nam miejsca na wykend majowy.
                      HOWGH
                      To inaczej miało być, przyjaciele,
                      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                      Rządzący światem samowładnie
                      Królowie banków, fabryk, hut
                      Tym mocni są, że każdy kradnie
                      Bogactwa, które stwarza lud.

                      Comment

                      • zythum
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        • 08-2001
                        • 8305

                        #56
                        Czy będzie Zlot czy proponuję przynajmniej przygotowanie oficjanych pisemnych gratulacji rocznicy - wydrukowanie i przesłanie do Perły. To chyba nie przekracza naszych mozliwości a ja mogę współfinansować taką rzecz.
                        To inaczej miało być, przyjaciele,
                        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                        Rządzący światem samowładnie
                        Królowie banków, fabryk, hut
                        Tym mocni są, że każdy kradnie
                        Bogactwa, które stwarza lud.

                        Comment

                        • may
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 01-2002
                          • 1508

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
                          Czy będzie Zlot czy proponuję przynajmniej przygotowanie oficjanych pisemnych gratulacji rocznicy - wydrukowanie i przesłanie do Perły. To chyba nie przekracza naszych mozliwości a ja mogę współfinansować taką rzecz.
                          To Perle należy gratulować 200-lecia czy Zwierzyńcowi

                          Comment

                          • zythum
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 08-2001
                            • 8305

                            #58
                            Mayu - faks jest na Perłę bo tam jest centrala firmy. Nie doszukuj się wszedzie moich błędów bo nie zawsze się mylę. Nie wyślesz faksu do Zwierza bo numer faksu jest tylko do Perły.
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • may
                              Major Piwnych Rewolucji
                              • 01-2002
                              • 1508

                              #59
                              Wejdź na stronę PERŁY - w aktualnościach nie ma śladu o tym niezwykłym jubileuszu.
                              Również na tej samej stronie w kontaktach znajdziesz dane teleadresowe do Zwierzyńca.
                              Moja prywatna opinia jest taka, że lubelska Perła jako firma w gdzieś 200-lecie browaru w Zwierzyńcu.

                              Comment

                              • zythum
                                Pułkownik Chmielowy Ekspert
                                • 08-2001
                                • 8305

                                #60
                                Rozpoczynasz teraz jakąs nową niezrozumiałą dla mnie dyskusję
                                Mogę Ci tylko powiedzieć, że nie wiem co jest na www Perły wiem za to jak załatwiałem sobie zwiedzanie Zwierza - jedyny faks jaki uzyskałem z Zwiezryńcu był do siedziby Perły i tym może zakończnym tą nie wiadomo o czym dyskusję.
                                To inaczej miało być, przyjaciele,
                                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                                Rządzący światem samowładnie
                                Królowie banków, fabryk, hut
                                Tym mocni są, że każdy kradnie
                                Bogactwa, które stwarza lud.

                                Comment

                                Przetwarzanie...